Német nyelvtan

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31603 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Elkészült a feltöltés :)
Feltölthettek bármit amire csak szükség lehet a németországi kitelepüléssel illetve munkavállalással kapcsolatos ügyintézések során és bármilyen jogtiszta, nyelvtanulást elősegítő fájlt zip, rar, txt, doc, pdf formátumban, méretkorlátozás 10MB. Ha nagyobb fájlt szeretni valaki feltölteni kattanjon a Kapcsolat menüre :) megoldjuk. ;)

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zizimama5

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31604 Írta: Athene
Athene válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Sziasztok, régen jártam már az oldalon, de nagyon jót nevettem. Ugyan is én is éppen a német nyelvvel küszködöm, 1 modulnak hamarosan vége, így is sok szó van amit még nem tudok, ezért szenvedek is rendesen. Persze az iskolában is egyedüli Magyar vagyok,aki nehezebben érti meg mit is takar a mondat. Sokan vannak akik angolul tudnak, vagy spanyolul azok megbeszélik, ha valamit a másik nem ért. Én már ott tartok, hogy beszereztem mindenféle könyveket, online tanulom a németet, mert ott legalább leírja magyarul, mit is akar jelenteni. Ezt találtam a neten

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

én már ezt is előfizettem, de van 10 ingyenes lecke amit kapsz e-mail-ben érdemes kipróbálni, az oldal üzemeltetője Zsuzsa mindenben segít, ha valamit nem értesz, vagy ha valamiben kell a segítség.
Remélem nem baj, ez a link , csak segíteni szerettem volna a hozzám hasonló épp a német nyelvvel küszködő honfitársaimnak!

Üdv: Athene

Athene :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Juditka, HelgaL

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31607 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Athene írta: Remélem nem baj, ez a link , csak segíteni szerettem volna a hozzám hasonló épp a német nyelvvel küszködő honfitársaimnak!


Szia Kedves, régen voltál erre! A kisfiad gondja megoldodott? Emlékszem volt valami, hogy ki és mit fizet illetve a betegbiztositással kapcsolatban. Simán ment minden, vagy neked kellett kiperkálni? Erröl is irjál, hogy mások okuljanak a dologból!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • eper25
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31623 Írta: eper25
eper25 válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

DECOTEXT írta:

kirschblute írta: A megértéstől én is félni szoktam, de egy dolog van ellene: sok-sok szöveghallgatás, gyakorlás.

Kedves Cseresznyevirág! Lehet, hogy neked borzasztóan hangzik, de nekem 24 év kintlét után is csapnivaló a német helyesirásom viszont minden németet kidumalok a gatyájából, ha szükséges. Levelezek céges kuncsaftokkal s nincs sehol nyelvi problémám. Itt a BRD-ben ha tudatod az emberekkel, hogy ez nem az anyanyelved, akkor nincs gond. Ehez az is hozzátartozik, hogy nagyon sok német sem tud helyesen németül..... Merj beszélni, nem baj ha rosszul mondod. Nálam kezdetben is sok vidám percet szerzett a hibás kifejezések használata, s a németekkel együtt röhögcséltünk! S amig ök maguk sem tudják megmagyarázni az alul felsorolt dolgokat, addig nekünk magyaroknak sem kell félni a német nyelvtöl:

[i]A német azt mondja:

Kuh többesszáma > Kühe
Schuh de a többesszáma nem Schühe, hanem Schuhe. (Miért is?)

Eins ugyebár, de einzel -t mond és ir ha valamit "egyesével" akar....
S rengeteg ilyen dolog van. Nyilászárók egy épületen: Die Tür és Das Fenster.
Hogy az egyik miért nö a másik meg miért semleges az titok marad örökre.
Az Icon az egy kis kép, többesszáma Icone de a
Lexikon az már Lexika lesz a sok van belöle, s nem Lexikone vagy Lexikons! stb......

(Persze a magyarban is sok ilyen van, mert pl. a csö, ha sok van
akkor csövek, de a lépcsöböl nem lépcsövek lesznek hanem lépcsök.....)

Hát ezt nagyon jól összeszedted :laugh: :laugh: :clap: :chuckle:
Nagyon tetszik :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • eper25
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja #31624 Írta: eper25
eper25 válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Minden alkoholos ital névelője der kivéve a sört mert az das. Miért??? :hyper: :laugh: :confused:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31641 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Sziasztok! Szia Athene!

Én is ugyan így jártam németre mint Te. Egyedüli magyar voltam, de nem csak a csoportban, hanem az iskolában is. De így utólag nem is bánom, mert rá voltam kényszerülve, hogy próbáljak németül kommunikálni. :) Szünetben, vagy órán is kénytelen voltam magam megértetni, mert nem beszélek csak az anyanyelvemen. A törökök, szíriaiak, a Wietnamiak egymásnak fordítottak, és ugye angolul is a többség tudott. Éppen ezért akik szünetben az anyanyelvükön beszélgettek egymással, sokan nem is tudtak levizsgázni.
Nekem is van összeszedve néhány praktikus, a névelők megtanulásához szükséges jó anyag. Majd előkeresem. Én csak azt bánom, hogy miért nem fiatalabb korban kezdtem el a nyelvtanulást? :( Most nagyon szeretnék, legalább egy kommunikációs szintű angolt megtanulni. Tehát hajrá mindenkinek!
Mindenkinek jó nyelvtanulást. :)

Judit :kiss:

Judit :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!