Német nyelvtan

Több
11 éve 6 órája #30765 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Ezt mar olvastam régen, nagyon jó . :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 órája #30766 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

sziasztok. a nèvelőkkel nekem is gondjaim vannak, bár nekem még rengeteget kell tanulnom.mikor 2007-ben Frankfurt mellett melózram,azt tanácsolta az egyik helyi melós. srác,hogyha nem tudom a der die das-t,akkor beszéljek mindig többesszámban,mert annak mindig die a nèvelője.nekem ez bevált,eddig megtudtam magam értetni:-) mert ugye nem mindegy,hogy der Steuer vagy das Steuer:-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 órája - 10 éve 10 hónapja #30767 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Én annyit tennék hozzá, hogy talán könnyebb úgy megjegyezni a névelőket, ha magát a szót úgy tanulod meg, mintha a névelő hozzátartozna, egybeolvadna vele. Nekem ez bevált.
Egy kis segítség:
A csatolmány rejtve van a vendégek elől.
Jelentkezz be vagy regisztrálj, hogy láthasd.

DER DIE DAS

Ez az üzenet csatolt fájlt tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, muzeum, ressinka025, keeek, kirschblute, Nurse96

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #30771 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Emilio33 írta: Én annyit tennék hozzá, hogy talán könnyebb úgy megjegyezni a névelőket, ha magát a szót úgy tanulod meg, mintha a névelő hozzátartozna, egybeolvadna vele. Nekem ez bevált.

Ez kézenfekvö, csak pont Mikulino emlitette a dolgot, hogy nem mindegy hogy die Steuer az adó, vagy das Steuer az a kormány s láthatóan Mikulino is bajban van ezzel mert DER Steuer olyan nincs! Most akkor hogyan tovább az öteleteddel?
Két törvényszerü dolog van, ami biztos és ezt meg lehet tanulni: ***ung az mindig DIE, és a ****chen az mindig DAS. Na, ez logikusnak is tünik. A többit az nagyivben a kukába lehet dobni a logikai oldalról!
:chuckle: :chuckle:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: muzeum, leganorzs

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31587 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Szia Gergő.
Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudok feltölteni az oldalra, mert nekem is vannak Német nyelvoktatóim, amivel talán vagy biztosan tudnék sokaknak segíteni. (pl. Kreativ német, Start Neu, Relaxa)
Köszi.
Üdv.

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31593 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Szia,
A feltöltés is hamarosan elérhető lesz, jelenleg magyarosítom és konfigurálom. ;)
:wait: Nagyon fontos, hogy jogvédett cuccok nem jöhetnek! Erre figyeljetek majd!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!