Német nyelvtan

Több
10 éve 10 hónapja #31981 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Ancsa, sok sikert a vizsgához! Ha nincs különösebb tétje, akkor fogd fel úgy a dolgot, hogy majd az eredmények tükrében jobban tisztában leszel azzal, hogy mit kell jobban tanulnod, begyakorolnod. És ha majd időd engedi, vedd elő, és foglalkozz vele. Én nem tartom jó ötletnek az állandó vizsgázást, mert állandóan stresszben lenni nem jó, de azért valami visszajelzés mégis kell, hogy mégis, hol tart az ember? De sok felnőtt abszolút rágörcsöl erre, pedig nem kéne. Bezzeg a fiatalok... ;) !
A férjem jól tud németül... Régebben több könyvet is fordított németből, aztán évekig hanyagolják a németet, de most, hogy én azt tanulom, ő is elővette újra. Nálam tehát jobban tud. De vannak dolgok, amiket nem tud, vagy nem biztos benne. És igen, én szorgalmazom, hogy beszéljünk itthon németül, de leginkább abból áll ez a beszélgetés, hogy én kérdezek egy csomó mindent , hogy hogy is kell ezt vagy azt kifejezni németül? Valószínű, hogy ez idővel fejlődni fog.
De volt már olyan is, hogy a gyerekeimmel is egész délután németül beszéltem, amikor csak tudtam... Annyir belelendültem a tanfolyamon, hogy itthon sem bírtam abbahagyni. :)
Sajnos a gyerekeimnek nem tetszik ez a nyelv, pedig én már kis korukban erre tanítottam őket, de valahogy mégsem sikerült megszeretniük sajnos.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31983 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

DECO,
". Én prímán helyre raknám nekik a nyelvtant, de nem kérdeznek!"
:) Jópofa dolgokat tudsz írni. :)
Ma egyébként megkérdeztem a tanáromat erről.
Azt mondta, hogy ha pl. angol nyelvből jön egy szó, akkor azt veszik alapul, hogy milyen a végződése.
Pl. A Computer "der" lesz, pedig a számítógép eredetileg 'die' -s főnél a németben.
Vagy, ha girl, (call girl ), akkor természetesen 'die ' -s főnév lesz belőle. (Azt ne kérdezzétek, hogy miért éppen a call girl jutott eszébe? ;)
De mondta, hogy persze, vannak kivételek. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31984 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Kirschblute, köszi a biztatást. Sajnos én fiatalon is rágörcsöltem a vizsgákra, látszott is az eredményen. Ehhez képest már fejlődöm, mert 30 fölött próbálok jobban odafigyelni erre. Tudom, hogy kell a vizsga, az A1 után is volt, így látjuk hogy hol tartunk és persze ez jó gyakorlás a B1-re, ami már élesben fog menni.
Szerencsére az én gyerekeim megszerették a nyelvet, gondolom a kislányomnál nagyban közrejátszott, hogy hamar lettek barátai a suliban és ők is tanítják.:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!