Érettségi honosítás

Több
10 éve 6 hónapja #33645 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Érettségi honosítás

Csaba1 írta: Nagyjából ezt hallottam más vonalról is, senkit nem érdekel milyen papírod van, egy számít el tudod végezni a munkát vagy nem és ha igen milyen minőségben.

Ebben a formában, ahogy leírtad ez nem igaz. Térdre szögelhető érettségiről és 3 másodperc alatt tesztelhető nyelvtudás (felesleges) németesítéséről, hitelesítéséről volt szó! Ha szakmunkásokat keresnek, első amit virítanod kell! Mekkmesterek nem kellenek!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33662 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Érettségi honosítás

Gejza!

A számból vetted ki a szót (ismét)! Bezony. bezony...így van ez! Engem is annó, még a világ kezdetén mindenféle papír nélkül vettek fel könyvelési asszisztensnek, mert imponált nekik a lelkesedésem és a tanulni akarásom. Biztosan láttak is valamit bennem (félreértés ne essék, nem nagyképűségből írom), mert ott maradtam, közben sulit is végeztem, mert azért cask legyen már valami theorie is a hátam mögött, meg amúgy is szeretem magamat képezni.
Érdekes, hogy Magyarországon valszeg munkanélküli lennék, mert master-om és 2 diplomám nincsen, cask szakképesítésem, itt azért örülhetek!:) Remélem ez így is marad!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34280 Írta: andrea7
andrea7 válaszolt a következő témában: Érettségi honosítás

Senkit nem érdekel milyen papírod van csak a bérezésnél válik számukra fontossá. A közalkalmazotti bérezésnél fontos számukra, hogy minél alacsonyabb bérkategóriába tudjanak besorolni. A magyarországi diplomáid nem igazán elfogadottak. Gyakorlati idő szokott a gond lenni legtöbbször. Az sem nagyon érdekli őket, hogy előzőleg 10 évig a szakmában, hivatásodnak megfelelően dolgoztál és elvileg ez, mint gyakorlati idő bőven beszámítható. Én is úgy érzem, hogy nem vagyunk itt egyenlőek. Sőt!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #34281 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Érettségi honosítás

andrea7 írta: Én is úgy érzem, hogy nem vagyunk itt egyenlőek. Sőt!

Kedves Andrea! Nekem feltünt, az "itt" szócska a beirásodban.
Ez azt sugallja, hogy van ahol lehetsz egyenlö. Hol ez a hely?

Ui: a mi eddigi (otthoni) s itteni németországi életünkben csak az jött át mindig, hogy vagy el tudtad magad jól adni, vagy megszivtad. Vagy tudsz meggyözö lenni, vagy téged gyöznek meg, de mindenképpen ettöl függ, hogy mit csinálsz, s mennyit keresel! Sajnos Mo.-on nem egyszer találkoztam olyannal, hogy nem az végezte el a munkát aki értett hozzá, hanem az akinek, erröl papirja volt. S bizony nem egyszer fordult elö, hogy az "amatör" sokkal jobb és precizebb munkát végzett (olcsóbban) mint az akinek képesitése volt az adott szakmában!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!