Érettségi honosítás

Több
10 éve 7 hónapja #33226 Írta: bakmacska
bakmacska válaszolt a következő témában: Érettségi honosítás

Kösz, hogy utánanéztél és hogy most már megértetted.

Csak azért jöttem ide a blogotokba, mert láttam"otthon vagytok" itthon Németországban és figyelemfelkeltésképpen hoztam fel ezt a két témát, ami utal az "egységes" EU-ra illetve piszok nagy bürokráciára, amiben bárhol elmerülhetsz... Az érdekessége ennek az érettségi elfogadásnak, hogy az egyetemi ügyintéző Frau xy nagy segítséggel , lelkesedéssel fogadta a lányomat és ahogy haladtunk a bürokrácia és tanulás útvesztőiben előre, úgy szigorodtak a feltételek, de csak nekünk...
11 osztályos érettségi nélküli, ceruzával írt német nyelvvizsgával azonnali helyük van az egyetemen, de nagyrészt az EU-n kívüli emberexport élvezi a kiváltságokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #33235 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Érettségi honosítás

bakmacska írta: 11 osztályos érettségi nélküli, ceruzával írt német nyelvvizsgával azonnali helyük van az egyetemen, de nagyrészt az EU-n kívüli emberexport élvezi a kiváltságokat.

Ezt én kizártnak tartom! Itt valami elkerülte a figyelmedet vagy valamit félreértettél! Különben is honnan jutottál ilyen "információhoz"? Sok egyetemen van "Numerus Klausus" ami azt jelenti, hogy bizonyos pontszám alatt nem vesznek fel. Ahol meg ilyen nincs, ott nem tutasithatnak el csak egy esetben, ha TELE az egyetem az az többet nem képesek felvenni! Persze van egy fajta egyetem/főiskola ahol nyerhet rosszabb tanuló is felvételt, s ezek a kemény pénzekért működő tandijas egyetemek! Ott nem egyszer a lé többet számít!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33236 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Érettségi honosítás

Bakmacska, én nem megértésként írtam, hanem segítségként! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33637 Írta: Csaba1
Csaba1 válaszolt a következő témában: Érettségi honosítás

Sziasztok!

Tud valaki segíteni nekünk a következő kérdésekben?
A párommal november elején fogunk kiköltözni Németországba. A munkavállaláshoz nem elég lefordíttatni az OKJ-s bizonyítványokat, érettséginket (régi tipusúak) honosíttatni is kell? Azt csak kint vagy még itt is tudjuk intézni,? Hova kell fordulni evvel kapcsolatban és milyen költségekkel kell számolni?
Elöre is köszönöm a segítséget.
Betti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33640 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Érettségi honosítás

Kedves Betti,
az OKJ-s bizonyítványokhoz nem tudok hozzászólni (nekem sose volt és nem is lesz), de gyaníthatóan itt pont ugyanannyit ér, mint az érettségi: semmit (bocs, az érettséginél kivéve, ha tovább akarsz tanulni). Kár a fordításra költött/költendö pénzért. Itteni pályafutásom alatt még sosem találkoztam (legalábbis nagyon nem emlékszem rá) olyan álláshirdetéssel, aminél feltétel volt az érettségi. Kb. ugyanez vonatkozik a mindenféle nyelvvizsga papírokra. Nagyon pragmatikus világ ez: behívnak (a nyelvtudásodat és/vagy a szakmai tudásodat is azon melegében tesztelik is), majd ha egyébként OK vagy felvesznek és a próbamunka vagy a próbaidö alatt majd kiderül, hogy tényleg értesz-e ahhoz, amit az önéletrajzodban állítottál. Ha nem, akkor adios és hiába is mutogatsz mindenféle papírokat, hogy de én ezt tanultam.... Éntölem még az egyetemi diplomámat is csak egy helyen kérték el eddig, és akkor is csak azért, hogy pontosan milyen titulust is írjanak a névjegykártyámra :lol: (pedig ez komoly). Szóval nem papírokat kell gyüjtögetni, hanem tudni kell (és tudni kell magadat eladni). És még mielött valaki megkövezne: biztos van kivétel is....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33644 Írta: Csaba1
Csaba1 válaszolt a következő témában: Érettségi honosítás

Szia gejza!

Köszönöm szépen a gyors válaszodat. Nagyjából ezt hallottam más vonalról is, senkit nem érdekel milyen papírod van, egy számít el tudod végezni a munkát vagy nem és ha igen milyen minőségben. Még egyszer köszönöm!
Szia, Betti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!