Óvodai napirend

Több
10 éve 2 hónapja #35126 Írta: bakszi
Óvodai napirend téma létrehozva bakszi által

Kérdésem az lenne, hogy általánosságban hogyan zajlik egy ovis napja? Azaz hasonlóan a magyar óvodákhoz minden nap közös foglalkozásokkal fejlesztik a gyerekeket az oviban, vagy csupán 2-3 fő "vigyáz" rájuk, amíg ott szabadon játszhatnak (ez utóbbit hallottuk több ismerőstől). Lányom montessori oviba jár itthon, minden szempontból kiváló, szeptemberben a fiam is ovit kezdene. Alapvetően ettől tettük függővé, hogy a férjem után kiköltözünk-e, vagy sem, mivel nem szeretnénk, ha csak úgy elkallódnának ezek a meghatározó évek. Természetesen tudom, hogy minden helyen másképp zajlik a napi rutin, általánosságban szeretnék információt kapni azoktól, akiknek a gyermekük ovis most., Köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35128 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Óvodai napirend

Szia bakszi,
érintett ugyan nem vagyok (ráadásul nem is viszonyulok pozitívan az ilyen turbó-gyerekképzö-hüdeelit intézményekhez, BOCS!), de ha ennyire ragaszkodsz a Montessori-hoz, itt is van dögivel (nyomd be a Google-ba a montessori+kindergarten+városnevet). A díja viszont igen széles skálán mozog, mellékelten két véglet:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

és
A csatolmány rejtve van a vendégek elől.
Jelentkezz be vagy regisztrálj, hogy láthasd.

Sok sikert és jó döntést !

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Ez az üzenet csatolt fájlt tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35135 Írta: bakszi
bakszi válaszolt a következő témában: Óvodai napirend

Köszi, de azt hiszem félreértetted a kérdésem. A montessori ovit példaként, összehasonlításként írtam egy szimpla gyermekmegőrzéssel összehasonlítva. A keresőt kiválóan tudom használni, az árakról is van némi fogalmam. Konkrét tapasztalatokat szeretnék kapni arról, mivel töltik a napjaikat a gyerekek :) A gyerekek személyiség fejlődése 6 éves korra lezárul, én a saját lányomról tudom mennyire fontos a jó óvoda (nem egyetem képzés, de nem is felügyelet egy halom pénzért cserébe, ahol azt csinál ami épp tetszik). :)
Ui: a montessori pont nem az elit képzésről szól!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35140 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Óvodai napirend

Igen, tényleg félreértettem. Mivel írtad, hogy a lányod otthon Montessori-oviba jár, amivel meg vagy elégedve, gondoltam kézenfekvö, hogy itt is ilyet keresel. Az "elit-képzést" viszont Te értetted félre, mert én az elit szót abban az összefüggésben akartam használni, hogy vannak olyan szülök (ÉS NEM RÓLAD VAN SZÓ, remélem), akiknek fontos, hogy a gyerekük ne akármilyen óvodába-iskolába járjon, hanem valami extra (="elit") helyre, legyen az akár Montessori ovi, Waldorf iskola, vagy valami más extra (=nem hétköznapi) intézmény... Mindezt úgy, hogy gyerek vélt érdekeit, igényeit csak álcaként használják, fontosabb az, hogy legyen mivel sikkeskedni társaságban.
De mivel tényleg nem kötözködni akartam (csak farkast láttam ott, ahol nem kellett volna), vedd úgy, hogy nem is írtam semmit, mivel a tényleges kérdésedre vonatkozóan sajna nem vagyok kompetens (mi rögtön sulival kezdtünk itt). Bocs !!

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35145 Írta: bakszi
bakszi válaszolt a következő témában: Óvodai napirend

Igen, ezek szerint jól elbeszéltünk egymás mellett :D Semmi baj :)
Semmilyen extra igényeink nincsenek, egy hazai átlagos ovi tökéletesen megfelelő lenne. Sajnos pedagógusok rémisztettek el azzal, hogy kint sok esetben képesítés nélküli "felügyelők"-kel működnek az ovik, az egyetlen céljuk az, hogy amíg a szülők dolgoznak, biztos helyen legyen a gyerek. Furcsállnám, hogy egy elvileg fejlettebb országban így működne, ezért kérdezem azokat, akiknek saját tapasztalataik vannak :) Sajnos abban a városban, ahova készülünk, a neten nincsenek részletes infók.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35146 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Óvodai napirend

bakszi írta: Sajnos pedagógusok rémisztettek el azzal, hogy kint sok esetben képesítés nélküli "felügyelők"-kel működnek az ovik, az egyetlen céljuk az, hogy amíg a szülők dolgoznak, biztos helyen legyen a gyerek. Furcsállnám, hogy egy elvileg fejlettebb országban így működne, ezért kérdezem azokat, akiknek saját tapasztalataik vannak

Furcsáld csak. Az otthoni teljesítmény erőltető, kommunikációs analfabéta gyártó és életképtelen ember tömegeket kialakító oktatáshoz képest a német és úgy általában a nyugat-európai oktatásban sok minden nagyon furcsa lesz. Ezen belül már csak pénzkérdés, hogy hova viszed a gyerekeket!
A magyar pedagógusok pedig akik rémisztgettek, remélhetőleg még csak a gyermekeid közelében sincsenek! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!