Óvodai napirend

Több
10 éve 2 hónapja #35175 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Óvodai napirend

Julianna, szuper dolognak tartom, hogy mint hozzáértő írtad le a véleményedet. Valahogy sejtettem, hogy a müncheni ovikban ilyen állapotok uralkodnak! München nagy város, sok emberrel, és ugye mivel az ovi jog szerint megilleti a gyereket, hely és óvónéni pedig nem tudta követni a jogszabályt (így is gondolom várakozó listák vannak), fel kell venniük kisegítőket, hogy bírják szuflával. Érthető, mert a szülőnek dolgoznia kell és sokan vannak úgy, mint pl. mi, nagymama, nagypapa híján...ilyenkor sajnos már nem csak az a szempont, hogy milyen szuper foglalkozásokat nyújt az intézmény...Igazat is adok abban, hogy ha a szülő megteheti, válasszon olyan óvodát, ami színvonalasabb, gyerekbarát és vidám...Alapból ez lenne minden ovinak a lényege, ám itt nálunk "vidéken" örülünk, ha itt kilóméteres körzetben van ovi, amineknagy előnye, hogy itt Weiler-ben van férőhely, Leti egy 20 fős csoportba kerül, két óvónénije lesz, mindkettő szakképzett...(le lehet azért informálni az ovit...) Leti kap külön foglalkozást, Sprachförderung-ot a német miatt, ami nem utolsó szempont, mint már korábban is írtam. A gyerekek sokat vannak itt szabadban (nem nehéz itt Allgau-ban a hegyekben) és elvileg barátságosak. Majd kiderül, nagyon remélem...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35193 Írta: bakszi
bakszi válaszolt a következő témában: Óvodai napirend

Julianna, nagyon köszönöm a válaszod, igazán hasznos volt! Úgy látom, legjobb az lesz, ha kiutazunk és személyesen járjuk végig az ovikat. Iskolát találtam montessorit a lányomnak, ovi sajnos nincs a városban (Rothenburg ob der Tauber),

Sokan költöznek ki kényszerből (pl.:hitelek miatt), amikor érthető, hogy örülnek, ha helyet kapnak a gyerekeknek, akárhol is legyen. Szerencsére nálunk más okból merült fel a költözés kérdése, így egyértelmű, hogy mérlegelünk, mi a legjobb őnekik. Mivel a gyerekeink nem az egyszerű átlagos gyerekek közé tartoznak (bár így lenne!!!), hanem a problémásabbak közé ezért keresünk számukra megfelelő ovit, nem azért - ahogy a hozzászólásokból érezhető - mert csodabogarakat akarunk nevelni. Itthon állami ovi van, montessori, ahol a pedagógusok egészen más megközelítéssel tanítják, nevelik őket hétköznapi dolgokra, szocializációra. 30 gyerekre 2 óvónő jut, ennek ellenére minden nap van idejük pár szóban elmondani mi történ aznap a gyerekkel, minden napra új játékokkal (nem tárgyi játékok!), csoportos feladatokkal készülnek, amit néha nem is értünk hogy győznek. Mi olyan sokat köszönhetünk nekik, a hozzáállásuknak, a törődésüknek, a végtelen türelmüknek (amit az otthoni környezet és a gyerekmegőrzés soha nem pótol), hogy örökké hálásak leszünk nekik. Számomra nem mind1 az, hogy milyen irányban indulnak a gyerekeim az életben, a költözésről ezért ennek fényében döntünk. Innen indult a kérdésem is :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35195 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Óvodai napirend

bakszi írta: .... örökké hálásak leszünk nekik. Számomra nem mind1 az, hogy milyen irányban indulnak a gyerekeim az életben, a költözésről ezért ennek fényében döntünk. Innen indult a kérdésem is


Kedves Bakszi!
Ha problémásak a gyerekek, akkor valóban jobb, ha nem szakitjátok ki a mostani (megszokott) környezetükből. Németországban nem fognak ennyit foglalkozni velük, s mindezt sokkal drágábban! Pláne, ha valamilyen speciális dologra van szükségetek, akkor elkerülhetetlen a jó anyagi háttér! Mo. még mindig profitál a régi ovodai rednszerből, ami a 70-80-as évekből maradt vissza. (Sőt most 2014-től még kötelezővé is tette a kormány az ovodát a gyereknek!) Ezt az ellátást itt nem fogjátok megkapni, pláne, hogy még ha találtok is elehetőséget akkor is valószínű, hogy egy nagyon hosszú várakozási listára kerülltök a gyerekekkel! S itt most még nem is elemeztem a nyelvtudás hányából eredő nagy hátrányt egy problémás gyereknél!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bakszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35200 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Óvodai napirend

Kedves Bakszi!

Az eddigi megfontolásaidból hiányzik egy nagyon fontos dolog (legakébbis erről nem is írtál): a német nyelv ismerete! A gyerekeidnek be kell ezt pótolnia, nem is beszélve a beilleszkedésről.

"Sokan költöznek ki kényszerből (pl.:hitelek miatt), amikor érthető, hogy örülnek, ha helyet kapnak a gyerekeknek, akárhol is legyen."

Nem szoktam magamra venni dolgokat, de mivel többek között én írtam neked hasonlókat, és úgy látom nem ment át a lényege, leírnám, hogy nem értek egyet veled. Mi nem azért örültünk, hogy Letinek helyet kapjunk, mert kényszerből jöttünk ki... Az anyagi körülményeinket nem kívánom részletezni :), valamint itt élünk lassan kilenc éve...
Ha kicsit jobban körbenézel és beadod a jelentkezést, ne adja Isten, de lehet, hogy konfrontálódni fogtok azzal, hogy: túljelentkezés van (várakozólista), nem vesznek csak fel bármelyik oviba, a lakóhely szerintibe, vagy körzetben legközelebbibe még leginkább, német nyelv tudásának hiányát negatívként fogják kiemelni, akármennyire nem érzed fontosnak, hosszútávon a távolság is szerepet játszik.
Igen, gyertek ki mindenképpen és járjátok mindezt végig személyesen, mert amit Julianna, én, DECO és mások írnak, esetleg támpontot adnak, de a személyes tapasztalat többet nyom a latban...Ezután vonjatok mérleget és döntsétek el, hogy érdemes a gyerekekkel most kijönni, vagy esetleg otthon maradni, nyelvet tanulni és később, mikor már fix az itteni egzisztencia valamint elegendő információ, tapasztalat birtokában vagytok.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eszge, bakszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!