Németországi magyarnyelvű iskola

  • Ancsesz
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 11 hónapja - 13 éve 11 hónapja #468 Írta: Ancsesz
Németországi magyarnyelvű iskola téma létrehozva Ancsesz által

Sziasztok!!!
A segítségeteket szeretném kérni...8 éves gyermekemmel Németországba költöznénk,de sajnos az általános iskolai magyar tannyelvű oktatásról semmit nem találok a net-en.Nem tudom mely városokban van ilyen iskola,hogyan zajlik a beíratkozás,stb....Ha valakinek bármilyen infója van a témával kapcsolatban,nagyon megköszönném ha megosztaná velem!!Nagyon mennénk már Apa után...Előre is köszönöm!!!Szép estét mindenkinek!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja - 13 éve 11 hónapja #470 Írta: Zita
Zita válaszolt a következő témában: Németországi magyarnyelvű iskola

Szerintem irasd be a gyereket extra nemetre es 1 ev alatt többet fog tudni mint te.
Volkshochschule Es gibts überall...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ancsesz
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 11 hónapja #473 Írta: Ancsesz
Ancsesz válaszolt a következő témában: Németországi magyarnyelvű iskola

Köszönöm a tanácsot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #474 Írta: Kőpisti
Kőpisti válaszolt a következő témában: Németországi magyarnyelvű iskola

Hali,

minden nagyobb helyen legalább egy általános iskolában van német előkészítő osztály külföldi gyerekeknek, mi egy 25.000-es városban lakunk itt 1-3. osztályig összevonva vannak, nagyvárosban gondolom, hogy külön-külön. Az egyik barátunk gyereke otthon végezte az elsőt, majd egy évet járt az előkészítőbe (2. osztály) most rendes iskolában harmadikos, egy másik ismerősünk gyereke otthon volt másodikos és fél év után átküldték egy rendes iskolába de szintén második osztályba, szóval veszít egy évet, de ez legyen a legnagyobb baja. Szerintem a rendszer eléggé rugalmas, gyerek és tanárfüggő. Ha bemész az első utadba eső iskolába ott biztos tudják, hogy hol van a közelben ilyen iskola.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ancsesz
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 11 hónapja #475 Írta: Ancsesz
Ancsesz válaszolt a következő témában: Németországi magyarnyelvű iskola

Szia!!!!
Nagyon köszönöm a választ,megnyugtattál!!!Ez így ebben a formában valóban rugalmasnak tünik...Mégegyszer nagyon köszönöm,máris nyugodtabb vagyok ezzel kapcsolatban!!!
Köszönöm!További szép napot!Anikó

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tovarikati
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 11 hónapja - 13 éve 3 hónapja #494 Írta: tovarikati
tovarikati válaszolt a következő témában: Németországi magyarnyelvű iskola

szia! Mi is ebben a cipöben järtunk, apa utan jöttünk 7 honapja. ( eves az en kisfiam is. Irj privátot, s ha gondolod beszelgessünk.Szivesen segitek, amiben tudok.
szia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!