Németországi magyarnyelvű iskola

Több
12 éve 5 napja #18225 Írta: Katrin1973
Katrin1973 válaszolt a következő témában: Németországi magyarnyelvű iskola

sziasztok!
valaki tudna nekem segíteni? németországban keresek speciális magyarnyelvű általános iskolát.
kislányom tartósan beteg, és szeretnénk kimenni lakni Németországba.
előre is köszönöm a segítséget
sziasztok : Katrin

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 napja #18236 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi magyarnyelvű iskola

Katrin1973 írta: sziasztok!valaki tudna nekem segíteni? németországban keresek speciális magyarnyelvű általános iskolát.kislányom tartósan beteg, és szeretnénk kimenni lakni Németországba.előre is köszönöm a segítségetsziasztok : Katrin

Kedves Katrin, nagyon sajnálom a kislányodat, remélem azért hamar meg fog gyógyulni! Mindenek előtt azért godolj feltétlenül a betegbiztsoitásokra. A magyar biztsoitás, csak a sürgősségi ellátásra érvényes. Ha gyermeked tartós (kónikus) beteg, akkor itt kell majd biztsoitanod, vagy úgy, hogy munkát vállalsz, vagy úgy, hogy külön, magánúton, ami viszont ebben az esetben lehet, hogy nem fog sikerülni! Érvényes betegiztosítás nélkül nagyon hamar, irgalmatlan magas költségek terhelhetik a családodat!

Egy kérdésem is lenne: mi az oka annak, hogy ki akartok költözni, de mégis magyar iskába akarod járatni a gyermekedet?? Mi ennek a haszna, hosszútávon? Szerintem lényegesen könnyebb lesz neki, ha átáll a német oktatási rendszerre és minél előbb beilleszkedik itt (német nyelven)!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja - 12 éve 5 napja #18238 Írta: Katrin1973
Katrin1973 válaszolt a következő témában: Németországi magyarnyelvű iskola

szia!
köszönöm a válaszodat:)
párom már kint van, dolgozik. szeretnék én is kimenni, de ha nem is sikerülne ( a lányom miatt ) akkor a határszélére, hogy én is kint tudjak dolgozni
szerencsére nem olyan "tartósan beteg", annyi, hogy szülésnél kapott oxigén hiányt, igy nem beszél és nem szobatiszta még. DE az itteni tanárnéni azt mondta, hogy megfog szólalni, és ha igy lesz, akkor szobatiszta is lehet. én annak is örülnék, ha németül beszélne majd. végül is mindegy milyen nyelvű iskola, csak a lényeg, hogy speciális legyen, ahol az ilyen beteg gyerekekkel foglalkoznak.
várom továbbra is a segítséget, mert egyenlőre még azt sem tudom, mit hogyan kell intézni, minek kell utána nézni stb.
üdv: K.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 napja #18240 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi magyarnyelvű iskola

Katrin1973 írta: ...szerencsére nem olyan "tartósan beteg", annyi, hogy szülésnél kapott oxigén hiányt, igy nem beszél és nem szobatiszta még. DE az itteni tanárnéni azt mondta, hogy megfog szólalni, és ha igy lesz, akkor szobatiszta is lehet. én annak is örülnék, ha németül beszélne majd. végül is mindegy milyen nyelvű iskola, csak a lényeg, hogy speciális legyen, ahol az ilyen beteg gyerekekkel foglalkoznak..

Kedves Katrin, ebben az esetben sajnos nem tudok jó hirrel szolgálni! Az ilyen gyerekeknek az ellátása Mo.-on jobb, mert megoldott a közteherviselés! Itt sajnos szinte minden önköltséges lesz, ha csak nincs valamilyen nemzetközileg is érvényes biztsoitásotok. (Ha van ilyen egyáltalán?!) Én is hallottam nem egyszer, hogy az ilyen irányú agysérülés idővel regenerálódott, illetve lényegesen javúlt, de az ilyen gyerkekek -Asphyxie- (s felnőttek is) gyakorlatilag 24 órás felügyelet alatt kell, hogy legyenek. Természetesen van különböző mértékű besorolási fokozat, így ennek megfelelően más ellátási csoportba tartoznak a személyek! Németroszágban az ilyen esetek nagytöbbségénél a családok viselik a terheket. Pláne ha az apuka, csak párod és nem a férjed. Akkor neked sem lesz automatikusan betegbiztositásod, igy a kicsinek sem! Az sem mindegy ilyen esetben, hogy együtt laktok a pároddal, e vagy sem, mert ha nem a BRD-ben vagytok bejelentve, akkor rátok nem vonatkozik a (párod) biztsoitása s gyerekre sem! ! Ez bizony nagy gond lehet!
Ennek feltétlenül járj előtte utána, mert utólag késő lehet!

Ismereteim szerint a magyarországi Asphyxie betegek ellátása
jobb anyagilag, mert szinte minden állami költségen megy, s
lényegesen kevesebb anyagi terhet jelent ez a családoknak!
A technikai illetve egészségügyi ellátás viszont itt a BRD-ben jobb!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 napja #18280 Írta: aldo13
aldo13 válaszolt a következő témában: Németországi magyarnyelvű iskola

Nagyon szépen köszönöm htimea!

Én is megtaláltam a honlapjukat, de akkor még nem volt fent cím.
Ezer köszönet érte!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25315 Írta: Anita72
Anita72 válaszolt a következő témában: Németországi magyarnyelvű iskola

Sziasztok !


Lipcsében élő magyarokat keresek, tanácsokat szeretnék kérni, iskoláról, mi alapján döntsek és válasszak iskolát, jövőre költöznénk, most még 8 éves a kisfiam. Szeretnék tudni mindent, amit tudni kell és ami fontos. magyar nyelvű iskola esetleg van Lipcsében? Bármi érdekel ! Köszönöm előre is a segítséget, tanácsokat !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!