Német adóbevallás

  • FranCo
  • FranCo profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • New Member
  • New Member
  • Segíts másokon, Isten is megsegít !
Több
11 éve 8 hónapja #21362 Írta: FranCo
Német adóbevallás téma létrehozva FranCo által

Szervusztok!

Megcsináltam a német adóbevallásomat.Nem most, hanem még időben :) a problémám viszont még aktuális.
Múlt évben kezdtem a német cégnél.3 hónapból 2 hónapig nem megfelelő kategóriába voltam sorolva.A legfőbb problémám abból adódott, hogy Magyarországon is volt jövedelmem, ezért a német adóhatóság kérte a magyar adóbevallásomat is.Miközben Magyarországon nem okozott problémát a német bevételi papírjaimnak a lefordítása és csatolása a papírtömeghez..ezzel szemben itt a német adóhivatal követeli a magyar adópapírjaim németre történő lefordítását az én költségemre.Édesanyám, ex apeh alkalmazott hivatalos megjegyzése, h a német hatóság dolga lenne.
A problémám nem halad előre.Kérném a segítségetek, h kin keresztül, mennyiért tudnék lefordíttatni hivatalos okmányt? 2 lap.Vagy elég lenne e ha nekiülnék én.
Sokat gyarapodott a tudásom :D:D

Előre is köszönöm és várom a véleményeteket is a dologhoz.

Ferenc

"Dolgozz, de ne nagyon sokat.
Annyit éppen, amennyi kell ahhoz, hogy úgy élhess, ahogy kedvedre van."
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #21364 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

FranCo írta: .Édesanyám, ex apeh alkalmazott hivatalos megjegyzése, h a német hatóság dolga lenne. A problémám nem halad előre.Kérném a segítségetek, h kin keresztül, mennyiért tudnék lefordíttatni hivatalos okmányt? 2 lap.Vagy elég lenne e ha nekiülnék én.

Kedves Feri! Édesanyád a magyar apeh alkalmazottja volt. Mo.-on lehet, hogy a
hatóság fordit, mert gazdag ország vagyunk, itt nem! A te érdeked, hogy rendbe legyenek a papirjaid nem az adóhatóságé! Az nem elég ha Te forditod, még akkor sem ha perfekt vagy! Hivatalos forditás kell. A 2 oldal szinte semmibe nem kerül, miért nem adod be valahova?
Pl az árakra:
http://www.dialogticket.com/pricelist.php?ref=adwords&gclid=CKP-z__KgLECFdDGzAody0DOyg

Itt egy cim is, hivd fel őket és küld el a cuccot, hamar meg lesz.
Hivatásos forditóiroda szinte miden nyelvre:
Vahrenwalder Str. 269 A · 
30179 Hannover
E-Mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Előttem azonban továbbra is titok, hogy a német hatóság honnan a francból
tud a magyar jövedelmedről? Ha nekem itt minden külföldi bevételemről tudnának,
15 évet kapnék... Nem kell minden az orrukra kötni, annál is inkább, mert a
külföldön képződött jövedelemhez semmi közük! Amúgy sincs kettős adózás.
Az ott szerzett jövedelem Mo.on adóköteles!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: FranCo, Csocsesz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #21395 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

DECOTEXT írta: Előttem azonban továbbra is titok, hogy a német hatóság honnan a francból
tud a magyar jövedelmedről? Ha nekem itt minden külföldi bevételemről tudnának,
15 évet kapnék... Nem kell minden az orrukra kötni, annál is inkább, mert a
külföldön képződött jövedelemhez semmi közük! Amúgy sincs kettős adózás.
Az ott szerzett jövedelem Mo.on adóköteles![/color][/i][/b]

De van kozuk. Eleg trukkos variaciok vannak oda-vissza. Az adoilletoseg helye hivatalosan csak adoev vegen allapithato meg es lehet, hogy mindent egy orszagban kell leadozni, vagy szetosztva, de akkor az egyik orszagban szerzett jovedelem esetleg adoalap novelo, azaz az itteni jovedelmed magasabb kulcssal adozik vagy stb... Ez mind fugg a jovedelem fajtajatol. Az, ha nem vallod be EU-n belul lehet soha ki nem derul, de idovel az adohivatalok egyre komolyabb adatszolgaltatast adnak egymasnak. Ugyanez bankok jelentesei bankszamlakrol..(2 kivetel orszag van EU es EFTA-n belul, ez Svajc es Ausztria. De oket is csesztetik mar rendesen, elobb utobb lesz valtozas)
Ha kozben volt tokejovedelmed, esetleg ingatlant vettel itt-ott, netalan abbol is volt beveteled, na akkor fogsz napokat tolteni adobevallasokkal:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #21396 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Az eredeti temahoz. Nekem is van tobb orszagbol berjovedelemem es az adobevallasomat egy nagy ceg intezi a munkaltatom megbizasabol. Ok leforditanak vagy fordittatnak mindent nemetre (magyar adobevallas pl.) es ugy megy az itteni adohatosaghoz a bevallas! Ezen ne ragodj, hanem fordittasd le a magyar papirjaidat valamilyen ceggel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #21398 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

"3 hónapból 2 hónapig nem megfelelő kategóriába voltam sorolva."
Ezt a céged intézte el? Kellett a LSP-t vagy Bescheinigungot vinned itthonról a NAV-tól?
Csak azért érdekel, mert apukámat is árp., máj.-ra (a jún.-t még nem tudom) rosszul sorolták be.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #21399 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Húúúh, Te erről nagyon sokat tudsz, azt látom!
Erre nem is gondoltam hirtelen, ha valaki adóévben, mondjuk negyedében megy külföldre dolgozni!!
De gondolom van választási lehetősége az adózónak azzal kapcsolatban, hogy merre adózik illetve, ha szétosztva.

Különben meg én sem kötnék mindent az orrukra! :-P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!