Német adóbevallás

  • FranCo
  • FranCo profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • New Member
  • New Member
  • Segíts másokon, Isten is megsegít !
Több
11 éve 2 hónapja #27956 Írta: FranCo
FranCo válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Szervusztok!

Pár oldallal visszamenőleg volt hozzászólásom a 2ös adóztatásos tapasztalataimról.
Összefoglalva gyorsan.2011ben volt MO-i bevételem, 3 hónap NO-i.
Amikor a cégnél munkát vállaltam, le kellett adnom, h van e bejelentett munkám MO-on.
Az apehnál meg le kellett pecsételtetnem vlmi papírt, gondolom a 2ös adóztatás elkerülése végett.
Sztorim a továbbiakban kusza lett.A magyar adóbevallásban fel kellett tüntetnem a német bevételemet, forintosítani etc.Szuperbruttósították, adóalapot növelt és léptem egy nagyot a magyar adókategóriák lépcsőin.Be kellett fizetnem egy szép nagy összeget és ez mind a német jövedelmem miatt, amit természetesen már egyszer leadóztam NO-ban.A kaland folytatódott.
Leadtam a német adóbevallásomat.Itt még volt finom adókategória kavarásom is.Nem részletezem.
A meglepetés utána jött.A német adóhatóság kérte a magyar adóbevallásom, mivel ott is volt az adóévben bevételem. :D mondom ez durva lesz, ha itt is megsarcolnak még pluszba.Már készültem h lelépek.Persze nem volt jó a magyar adóbevallás magyar..érthető nyelven.Kérték, h fordítsam németre.Nem hivatalos fordítást elfogadták.És csodák csodájára nem kértek, hanem adtak egy szép összeget.Mondjuk, h kábé azt, amit MO pluszba befizettem.Tehát örülök.
Az idei év se lesz egyszerű.Bár a magyar munkahelyről kiléptem, kilépőpapír németre fordítva, lepecsételve a kezemben van.A német cégnél viszont munkahelyi problémák léptek fel.A legjobbkor, tél elején.A cég úgy döntött, h leépít.A munkavállalók azon részét, akik már több mint 1 éve dolgoznak elzavarták munkanélkülire tavaszig.A céges záró dokumentumaim, a pénzügyi dokumentumok megvannak.De hogyan tüntetem fel a munkanélküli időszakot az adóbevallásban?Kapnom kéne az évre vonatkozó "fizetési" dokumentumot a munkanélküli hivataltól?
A munkanélkülis felháborodással kíméljetek, világ életemben dolgoztam és nem pihenni jöttem!!

Ráadásul a munkanélküli segíly se megy simán.A cég ügyességére írom, h kapásból tiltást kapott mindenki, tehát pénz egy jó ideig nem érkezett a bankszámlámra az arbeitsamptól..
Közben elhelyezkedtem ismét.De ez már egy új adóév.

Szóval a tényleges kérdésem, h a munkanélküli időszakkal mit kell kezdeni?

Megjegyezném Herr Decotextnak, h most próbálom ki az allianzos jogi biztosításomat, amit javasolt.
Nem fogom annyiban hagyni, h hülyére próbálnak venni. Remélem volt értelme fizetnem érte.
A papírjaimat már leadtam az ügyvédnek.

Előre is köszönöm a segítséget és a jó tanácsokat.

"Dolgozz, de ne nagyon sokat.
Annyit éppen, amennyi kell ahhoz, hogy úgy élhess, ahogy kedvedre van."

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27966 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Firma írta: Szia Mahlzeit,

a cegeknek alkalmazottjai is vannak, nekik is megcsinaltatjuk az adobevallast, de csak az itt megkeresett összegekre. Amikor pl. GbR alapitas utan az adoszam megkeresenel kiderül, hogy nem kap a vallalkozas nullas apeh igazolast mert az egyik tag mar dolgozott az orszagban, de nem keszitett bevallast. Ha az illetö ezt az összeget Mo-on vallotta be akkor be kell adnia erröl az igazolast, es ennek ellenere meg kell csinaltatni a bevallast akkor is ha Mo-on tetelezzük fel meg adot is fizetett. Ekkor a nemet apeh nem keri a penzt, hiszen mar magyarba befizette, de jelentesi kötelezettsege akkor is van. Ha ezt megtette, akkor megkapja a Gbr a nullas apeh igazolast.

A GbR nem epp "alkalmazotti" viszony. BAr az teny, hogy igy igy sokan jonnek ki..
A klasszikus alkalmazott adobevallasa meg akkor problemas ha nem egyertelmuen eldontheto az adobelfoldi illetekesseg ill Mo.-Nemetorszagon is volt munkaviszony.

Arra is kivancsi lennek, hogy a kamatadot pl. egy magyar bankszamla utan hogy valljak be a "szakertok". Nemet adobelfoldi statusznal ugyanis szolni kellene a magyar banknak, ogy ne vonjak a kamatadot, mert az Nemetorszagban kerul bevallasra:) Es akkor be kell, mert a banszamlaadatok atjelentesre kerulnek EU-n belul, ugye az a par orszag kivetelevel:)
Ez az a kozos pont ami alapjan az adohatosagok ra tudnak nezni barki kulfoldi illetosegu "beveteleire", Eun belul. Na majd irok errol, mert ez most Mo.-on is hot topic. Lezer JAncsi bejelentese utan, hogy szeretnenek Svajci bankszamla adatokat kapni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27967 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

FranCo írta: Szervusztok!

Pár oldallal visszamenőleg volt hozzászólásom a 2ös adóztatásos tapasztalataimról.
Összefoglalva gyorsan.2011ben volt MO-i bevételem, 3 hónap NO-i.
Amikor a cégnél munkát vállaltam, le kellett adnom, h van e bejelentett munkám MO-on.
Az apehnál meg le kellett pecsételtetnem vlmi papírt, gondolom a 2ös adóztatás elkerülése végett.
Sztorim a továbbiakban kusza lett.A magyar adóbevallásban fel kellett tüntetnem a német bevételemet, forintosítani etc.Szuperbruttósították, adóalapot növelt és léptem egy nagyot a magyar adókategóriák lépcsőin.Be kellett fizetnem egy szép nagy összeget és ez mind a német jövedelmem miatt, amit természetesen már egyszer leadóztam NO-ban.A kaland folytatódott.
Leadtam a német adóbevallásomat.Itt még volt finom adókategória kavarásom is.Nem részletezem.
A meglepetés utána jött.A német adóhatóság kérte a magyar adóbevallásom, mivel ott is volt az adóévben bevételem. :D mondom ez durva lesz, ha itt is megsarcolnak még pluszba.Már készültem h lelépek.Persze nem volt jó a magyar adóbevallás magyar..érthető nyelven.Kérték, h fordítsam németre.Nem hivatalos fordítást elfogadták.És csodák csodájára nem kértek, hanem adtak egy szép összeget.Mondjuk, h kábé azt, amit MO pluszba befizettem.Tehát örülök.
Az idei év se lesz egyszerű.Bár a magyar munkahelyről kiléptem, kilépőpapír németre fordítva, lepecsételve a kezemben van.A német cégnél viszont munkahelyi problémák léptek fel.A legjobbkor, tél elején.A cég úgy döntött, h leépít.A munkavállalók azon részét, akik már több mint 1 éve dolgoznak elzavarták munkanélkülire tavaszig.A céges záró dokumentumaim, a pénzügyi dokumentumok megvannak.De hogyan tüntetem fel a munkanélküli időszakot az adóbevallásban?Kapnom kéne az évre vonatkozó "fizetési" dokumentumot a munkanélküli hivataltól?
A munkanélkülis felháborodással kíméljetek, világ életemben dolgoztam és nem pihenni jöttem!!

Ráadásul a munkanélküli segíly se megy simán.A cég ügyességére írom, h kapásból tiltást kapott mindenki, tehát pénz egy jó ideig nem érkezett a bankszámlámra az arbeitsamptól..
Közben elhelyezkedtem ismét.De ez már egy új adóév.

Szóval a tényleges kérdésem, h a munkanélküli időszakkal mit kell kezdeni?

Megjegyezném Herr Decotextnak, h most próbálom ki az allianzos jogi biztosításomat, amit javasolt.
Nem fogom annyiban hagyni, h hülyére próbálnak venni. Remélem volt értelme fizetnem érte.
A papírjaimat már leadtam az ügyvédnek.

Előre is köszönöm a segítséget és a jó tanácsokat.


Az adobevallos sztoridban az eg vilagon semmi meglepo nincs. 3honap Nemetorszag utan nem valsz nemet adobelfoldi illetekesseguve ezert a teljes beveteled MO.-on kell leadozni! Errol ragom a szam az elmult oldalakon. PErsze DCT TEVES okoskodasaitol hemzseg a forum szokas szerint, a lenyeg meg elveszlik.

Az eljaras az amit irtal. Eloszor fizetsz minket helyen, majd ha kiderul hol kell leadoznod a beveteleidet (munkavallalo), akkor be kell vallani abban az orszagban es a masik orszagbol visszakerni a befizetett adot. Ez a kettos adoztatast elkerulo egyezmeny hatalya:)

A tobbi sajnalatos..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28060 Írta: Encsii
Encsii válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Sziasztok
Telejesen új vagyok gőzöm nincs hogy is kellene új kérédést írnom,de kb ez a mi problémánk mit ezőző hozzászólónak,párom múlt évben 9 hónap magyar és 3 hónap német jövedelemmel rendelkezik(nem magyar cégen keresztül). Én neten találtam egy iylet"
Amennyiben valaki egy adóéven belül külföldön és Magyarországon is szerzett jövedelmet, mindkét országban készítenie kell adóbevallást. A külföldön szerzett jövedelmet fel kell tüntetni a magyar adóbevallásban, ugyanakkor az összeg nem adóköteles Magyarországon, amennyiben a jövedelem után a másik tagállamban már megfizették az adót."
Ezek alapján nem kéri egyik ország sem be pluszban a lefordított verziót,semmi extrát nem kell tenni csak aamgyar bevallásba a nem adóköteles részbe feltüntetni!
Egyet értetek? :confused:

Viszon tpárom egy nagyon kevés összegre van bejelentve és abszolót semmit nem kértek tőle az adósáv besorolásakor létezik ez? Gőzünk nincs kell-e vmit csinálni ilyenkor.Nem vagyunk házasok egy közös gyerekünk van,akkor ez nem számít? :woohoo:

Enikő

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28066 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Kedves Mahlzeit, meg mindenki aki kepben van,

probalom magam is kiokoskodni, de megakadtam: hova szamit az ember adougyileg, ha az evben egyik helyen 174 (irorszag), masik helyen 169 (nemetorszag) napot dolgozott. Vagy mindket helyen leadozom az ott keresett jovedelmet es akkor nincs gond? Vagy muszaj cifrazni? A szamitott napok januartol a szerzodes utolso napjaig, illetve az uj szerzodes elsonapjatol dec 31-ig lettek szamolva, mivel itt residency-rol lenne szo, igy benne van minden hetvege unnepnap, elofordulhat, hogy nem igy kellene szamitani...
Az Ir rendszer egyebkent netes, es azt irja ki, hogy non-resident vagyok az adoevben, ezert be sem enged, hogy barmit csinaljak 2012-re vonatkozolag, mondjuk azt se engedi, hogy kinyomtassam a dolgaim, de ezen ugye nem lepodunk meg :)

Tudja valaki, hogy mi a helyzet, mi a teendom?
Elore is koszonom!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja #28574 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Sziasztok!
Most csinálom az adóbevallásunkat (KONZ). Kitöltöttem kétféleképpen, egyszer beírtam a távolságot a munkahely és a lakás között (13km) és egyszer nem. A visszajáró összeg(Erstattung) nem változott. Most ez természetes? Annyira kevés ez a táv? Vagy vmit rosszul csináltam? :-S
Egy másik kérdés éves jövedelem kerekítve brutto 23000, az adó 2200(már levontam a program szerinti visszajárót 500) ez lehetséges?nem nagyon sok még így is, vagy ez ilyen jövedelemnél kb ennyi? (én fele jövedelemnél tized annyi adót fizetek, tehát arányokban elég nagy az eltérés, vagy ne %-osan gondolkodjak? ) Sajnos nagyon nincs mit leírjunk :-( nem költöztünk,munkánkhoz nem szükséges a laptop, stb. Tehát max a munkába járás ami szóba jöhet. Vagyis tavaly vettünk kocsit de gondolom az nem leírható :-D
Válaszokat előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!