Német adóbevallás

  • zegna31
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja #27893 Írta: zegna31
zegna31 válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Sziasztok!
Nagyon jó dolgokat írtok, ehhez a topikhoz. Én azt szeretném megkérdezni, hogy Bayernba, vagy más tartományba mi a határidő a személyi jövedelem adó bevallást illetően?
Köszönöm a választ.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27895 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

DECOTEXT írta:

Firma írta: ez igy van Decotext. A nemet adotörvenyben az van, hogy Németországban csak azt kell a szemelyi jövedelem adodban feltüntetni amit itt nemetben kerestel meg. Nagyon sok ceget kepviselek akiknek a tulajdonosai külföldön elnek es mashol is van bevetelük. Most keszitjük elö az adobevallasokat es a finanzamt is ugy keri a levelebe, hogy az itt megkeresett penzet vallja be. A többi nem erdekli. Annyi a különbseg , hogy azon külföldi tulajdonosok akik rendelkeznek nemet lakcimmel is jar a freibetrag akik nem azoknak nem jar. ennyi....

Kedves Firma! Örülök, hogy legalább egy valaki mellémállt, ugyanis én a gyakorlatból beszéltem, nem az elméltei oldaról közelítettem meg ezt a problémát! Itt sajnos van néhány fórumozó társunk, aki az ennek ellenketőjét hirdeti, (összadózás több országot átölelve) s állandóan ismételgeti! (Feladtam, pedig még a kettős -dupla- adózásról szóló törvényről is szó volt.) Nekünk a nejemmel van Mo.-on képzett, de Ausztriában megjelenő jövedelmünk. (Kis trükkel működik, még csak nem is illegális. Az üzletkötés Mo.-on van, a fizetés Ausztriában osztrák számlára, s nem a mi nevünkre!) Most képzeld el, hogy a német hatóság turkálna ilyen irányban! Hát csak keresgéljenek ha van kedvük! Azt sem tudják, hogy hol kezdjék..... erre nincs kapacitásuk! Vagy: nekünk már volt ingatlanunk Mo.-on, mielőtt kijöttünk. (Ehez abszolult semmi köze a németeknek, de a kolega szerint igen.)

Jó, hogy nem a nagyanyám kiskertje nem adóköteles itt, mert hogy én vagyok az örökös..... :P


PS: én egyébként erre irtam képletesen, a surinámi
bank (Paramaribo) lehetőségét, de nem ért "célba".....,
pedig ez Hollandián keresztül nem olyan butaság!

;)

Hejh de vartam mikor borultok egymas nyakaba:)

Szoval, Firma, te mirol beszelsz? CEGTULAJDONOSOK, ha jol veszem ki a szavaidat. Ugye nem kell elmagyaraznom, hogy a fenti eszmecsere MUNKAVALLALOKROL szolt, mert itt a forumon keves cegtulajdonos ker adotanacsot. UGye belathato mekkora a szakadek egy cegtulajdonos adozasa es egy munkavallalo adozasa kozott. Vagy el kell magyarazzam??

Amin tepem a szamat, az foleg a kikoltozes everol, hogy azon adoevben mikor egy munkavallalo 2 orszagban dolgozik(ott), megspekelve ezt azzal, hogy esetleg a csalad egy ideig otthon maradt (leterdekek kozpontja), na ott ajanlatos egy adotanacsado.
A masik amin tepem a szamat, hogy a Mo-BRD kozott fennallo kettos adoztatast elkerulo egyezmenyt igen erosen szigoritottak 2011 Juliusatol, EU harmonizacionak megfeleloen.

Tehat amit ir, idezem, mert DCT tul egyszeru ahhoz, hogy eloszedje a netrol, 14. cikk a munkaviszonybol szarmazo jovedelem:

(2) Tekintet nélkül az 1. bekezdés rendelkezéseire, az a díjazás, amelyet az egyik Szerződő Államban belföldi illetőségű személy a másik Szerződő Államban végzett munkára tekintettel kap, csak az elsőként említett államban adóztatható, ha:
a) a kedvezményezett a másik államban nem tartózkodik egyfolytában vagy megszakításokkal összesen 183 napnál hosszabb időszakot az adott adóévben kezdődő vagy végződő bármely tizenkét hónapos időtartamon belül, és


A belfoldi illetekessegu nem azt jelenti, hol vagy allampolgar, hanem azt, hogy hol vagy ADOSZEMPONTBOL BELFOLDI ILLETEKESSEGU. Errol a jogszabaly ezt mondja:

(1) Az Egyezmény alkalmazásában az „egyik Szerződő Államban belföldi illetőségű személy” kifejezés olyan személyt jelent, aki ennek az államnak a jogszabályai szerint lakóhelye, székhelye, üzletvezetési helye, bejegyzési helye vagy bármely más hasonló ismérv alapján ott adóköteles, beleértve az államot, annak tartományát és ezek bármely politikai alegységét vagy helyi hatóságát. Ez a kifejezés azonban nem foglalja magába azokat a személyeket, akik ebben az államban kizárólag az ebben az államban lévő forrásokból származó jövedelem vagy az ott lévő vagyon alapján adókötelesek.
(2) Amennyiben egy természetes személy az 1. bekezdés rendelkezései értelmében mindkét Szerződő Államban belföldi illetőségű, helyzetét az alábbiak szerint kell meghatározni:
a) csak abban az államban tekintendő belföldi illetőségűnek, amelyben állandó lakóhellyel rendelkezik; amennyiben mindkét államban rendelkezik állandó lakóhellyel, csak abban az államban tekintendő belföldi illetőségűnek, amellyel személyi és gazdasági kapcsolatai szorosabbak (a létérdekek központja);
b) amennyiben nem határozható meg, hogy melyik államban van létérdekeinek a központja, vagy ha egyik államban sem rendelkezik állandó lakóhellyel, csak abban az államban tekintendő belföldi illetőségűnek, amelyben szokásos tartózkodási helye van;
c) amennyiben mindkét államban van szokásos tartózkodási helye, vagy egyikben sincs, csak abban az államban tekintendő belföldi illetőségűnek, amelynek állampolgára;
d) amennyiben mindkét Szerződő Állam állampolgára, vagy egyiké sem, a Szerződő Államok illetékes hatóságai kölcsönös egyetértéssel rendezik a kérdést.


A leterdekek kozpontja egy KISKAPU!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27896 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Firma írta: az en adoszakertöm mindig küldd egy csekklistat kb. 3 oldal kerdessel, ezek alapjan es a dokumentumok alapjan amit beker kesziti el a bevallast. De meg soha nem tette fel azt a kerdest, hogy van-e mas orszagban azaz külföldön jövedelemem vagy barmifele penzbeli forrasom vagy tulajdonom. Pedig en "echte" nemetorszagi lakos vagyok...azaz kivagyok jelentkezve magyarbol , meg van az allampolgarsagom is ....(tehat nem szamitok vandor munkasnak) es meg is csak a nemetorszagi bevetelem erdekli, es, hogy en vagy a ferjem kapunk-e barmifele juttatast a nemet allamtol, mint pl. gyerek penz, segely stb.

Itt a kulcs, nemet allampolgar vagy. Az a munkavallalo aki epp kikoltozik az milyen allampolgar es milyen adoilletosegu??
Az en adoszakertom, aki tortenetesen a PWC, aki meg azt is bekeri, hogy az adott adoevben hol tartozkodtam es milyen mfunkciobol. Szabadsag, munka etc.. A tobbirol ne is beszeljunk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27898 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

DECOTEXT írta:

Firma írta: ez igy van Decotext. A nemet adotörvenyben az van, hogy Németországban csak azt kell a szemelyi jövedelem adodban feltüntetni amit itt nemetben kerestel meg. Nagyon sok ceget kepviselek akiknek a tulajdonosai külföldön elnek es mashol is van bevetelük. Most keszitjük elö az adobevallasokat es a finanzamt is ugy keri a levelebe, hogy az itt megkeresett penzet vallja be. A többi nem erdekli. Annyi a különbseg , hogy azon külföldi tulajdonosok akik rendelkeznek nemet lakcimmel is jar a freibetrag akik nem azoknak nem jar. ennyi....

Kedves Firma! Örülök, hogy legalább egy valaki mellémállt, ugyanis én a gyakorlatból beszéltem, nem az elméltei oldaról közelítettem meg ezt a problémát! Itt sajnos van néhány fórumozó társunk, aki az ennek ellenketőjét hirdeti, (összadózás több országot átölelve) s állandóan ismételgeti! (Feladtam, pedig még a kettős -dupla- adózásról szóló törvényről is szó volt.) Nekünk a nejemmel van Mo.-on képzett, de Ausztriában megjelenő jövedelmünk. (Kis trükkel működik, még csak nem is illegális. Az üzletkötés Mo.-on van, a fizetés Ausztriában osztrák számlára, s nem a mi nevünkre!) Most képzeld el, hogy a német hatóság turkálna ilyen irányban! Hát csak keresgéljenek ha van kedvük! Azt sem tudják, hogy hol kezdjék..... erre nincs kapacitásuk! Vagy: nekünk már volt ingatlanunk Mo.-on, mielőtt kijöttünk. (Ehez abszolult semmi köze a németeknek, de a kolega szerint igen.)

Jó, hogy nem a nagyanyám kiskertje nem adóköteles itt, mert hogy én vagyok az örökös..... :P


PS: én egyébként erre irtam képletesen, a surinámi
bank (Paramaribo) lehetőségét, de nem ért "célba".....,
pedig ez Hollandián keresztül nem olyan butaság!

;)

Errol az elmeletisegrol..
Az elmult 4 evben ez lesz a 3. adoevem, amikor min. 2 orszag kozotti kettos adoztatast elkerulo egyezmenyek hatalya ala esek. Az adoszagertom, a PWC, amit a cegem fizet, merthogy o jovoltabol kuldozget(tek).
-Azt is elregeltem, hogy szerintem konyvelohoz ajanlatos fordulni, min az elso evben es legalabb egy tanacsadast erdemes vegighallgatni. NA nem a pwc-nel, ilyet soha nem mondtam.
-Elmondtam, hogy 2011juliusatol a ket orszag BRD as MO nagyobb betekintest enged egymas adozoi fele. Ez egy tendencia amit EU harmonizacio alapjan kovetnek. Ausztria, Svajc es Luxemburg egyelore kivetel. Minden adobevallas amit beadsz atmegy egy "feluletes" szuron, ha minden ok, akkor elfogadjak. Addig nincs is gond, amig nem hivnak be egy adoellenorzesre itt vagy ott! NA akkor, mivel az adohatosagok egymasnak atadjak az adatbazisukat, ahol te megjelentel barmilyen adozasi formaval, kamatado, illetek, ado, akkor adoellenorzeskor ezek transzparensek lesznek. LEIRTAM; BEIDEZTEM az idevonatkozo jogszabalyt! Persze tudatlanul lehet hulyezni, de inkabb tanulj, nem szegyen:)

Es egy pelda, 2010-ben 2 honapot dolgoztam Torokorszagban, 2 honapot Mo.-on, 8 honapot BRD-ben.
-Egy minimalisat kellett adozni Torokorszagban beren kivuli juttatas miatt, kb. 15EUR osszegben
-Premiumomat Mo.-on adoztam le, de az osszes eves bevetelem bekerult egy olyan helyre aminek a neve: "A kettos adozast kizaro egyezmeny alapjan a Magyar Koztarsasagban mentesitett, de ado kiszamitasanal figyelembe veheto osszeg" ergo, kiszamoltak mennyi lenne a teljes magyar adom ha ott kerestem volna es azt aranyositottak a premiumomhoz. Ergo Mo.-on adoztam de azonnal ugrott a negyven par szazalek adoban es nem ugy vettek figyelembe, minthe csak ennyi lenne a magyar jovedelmem.
-Az eves berem, csak a ber pedig Nemetorszagban kerult leadozasra! NA puff neki, mi a f@sz kozuk van a magyar es torok jovedelmemhez??
-Az adobevallast a PWC keszitette, ergo hulye okoskodast a reszedrol, hogy ez igy nem jo, NEM fogadok el! Ertheto okok miatt:)
-Nem mellesleg az adobol vegul visszagorgettek 2400EUR koruli osszeget vegul:) Hogy is nezett volna ez ki az 5kopekes Aldis progival??

(A szurinami hulyesegedet meg elmondtam mar hamarabb miert hulyeseg. Szimplan eletszerutlen, ha nem ertetted akkor ott baj van.. Roviden es tomoren felesleges oda penzt kivenni ha azt mar egyszer leadoztad. Offshorozni meg nem szurinamba viszik a penzt, mert a casht draga kivinni, kiutalni meg koltseges ugy, hogy ne latszodjon a nemet adohataosag fele)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27902 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Es ahogy mar irtam a temaban, hogy igen az alapszabaly, hogy ott adozol, ahol kerested. Kiveve mikor...
De mgha ott is adozol, ahol kerested akkor se ugy adozol, mintha csak annyi lett volna az eves beveteled, hanem be kell tenni "adoalap" novelonek a mas orszagokbol szarmazo beveteleket.
A cegtulajdonos mas teszta!

Meg folytatva ezt a menetet, a 2010-es nemet adobevallasomban ott van a sor:
"Arbeitslohn ohne Steuerabzug"
Es adoalap novelo tenyezo:(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27903 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Koszonom szepen a par oldallal ezelotti tanacsaitokat. Amit leszurtem:
1, en nem beszelek elegge nemetul a program kezelesehez
2, a baratom beszel, de nem fogja erteni
3, a munkabajarast ezekszerint nem az eltett benzinszamlak alapjan lehetne visszaigenyelni hanem km alapjan?
4, koltozeshez ha nem nagyon vannak szamlaink, akkor is lesz olyan pont ahova beirhatjuk? (km csak korulbelul erdekes gondolom, mert kicsit nehez kiszamolni)
5, ha nem boldogulunk, vagy ugy erezzuk, h nem tudjuk megfeleloen kiaknazni a programot, es szakertohoz fordulnank, kb milyen osszegre lehet szamitani?

Koszonom elore is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!