Német adóbevallás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28639 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Heditta írta: Mivel 2012-ben volt jövedelmed ezért arról kell adóbevallást beadnod! A No-ban keresett jövedelmedet is fel kell tüntetned, de adóznod abból már természetesen nem kell!

Nos, valóban nem "dolgoztam" már régen Mo.-on, de azért keresek ám jócskán ott is. Igaz ez aztán nem ott jelenik meg, ezért semmi közük hozzá. Tény, hogy az EU-n belül van törvény a kettős adózás elkerülésére! Többek között amit itt Gergő is említ. Az adózás tehát ezek szerint folyik! Pontosan ezért nincs köze az egyiknek a másikhoz! Majd soroljátok fel, hogy hányszor kellett itt a BRD-ben beadnia megyarnak a Mo.-i jövedelméről bevallást? Sőt, tovább megyek! Hányan adják meg azok akik itt kint élnek az információt a külföldi inkagtalnokról (magántulajdon) itt a BRD-ben! Szóval szerintem nem kell felkeverni a pövegödröt, sem itt, sem Mo.-on!
(Itt egy kérdés: hogyan ellenőrzi a magyar adóhatóság a külföldről szóló állításomat?)
*************************************

( forrásom maga az adóhatóság, ugyanis kiutazás előtt erre rákérdeztem )

Te felkeverted a pöcegödröt, mielőtt elindultál! Naná, hogy listára tesznek! Én már azért sem adózom Mo.-on, amit ott keresek, mert a valós kifizetések Ausztriában vannak! Most akkor, hogyan legyen? A német fizet nekem, egy magyarországi szolgáltatásért Ausztriában! (S, hogy komplikáljam: van a BRD-ben, van Ausztriában és van Mo.-on állandó lakásom! Az utóbbi magántuljadon!) -Adót azonban csak itt a BRD-ben mint alkalmazott fizetek a munkahelyemen!-


Természetesen ez azért így nem korrekt, mert Mo.-on telekadót, a kéró és a különálló garázs után fizetek, valamint ha otthon vagyunk áfát is kell fizetnem minden fogyasztás után, legyen az energia, kaja, vagy szórakozás!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28642 Írta: nikoyakasan
nikoyakasan válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Encsii...az odáig rendben, hogy bevallom a németnél...de hol, hogyan? Hol találok erre nyomtatványt? Vagy lehet interneten? Na ez az, amiről fogalmam sincs. :( Merthogy én már itthon vagyok, s egyenlőre nem is megyek vissza. Feltéve, hogy találok itthon valami munkát.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28651 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Szia Deco!
Nos idézgetni nem akarok, mert túl hosszú :silly: Nekem totál mindegy, hogy ki mit és hol vall be, én csak leírtam amit megtudtam! Innentől kezdve mindenki járjon el saját belátása szerint. Nem vagyok adószakértő, teljesen más a szakmám, így pöcegödör ide vagy oda kénytelen vagyok szakembertől tudakozódni! :cheer: még akkor is ha ezt más ellenzi, vagy feleslegesnek tartja! Ez az én pöcegödröm és köszönöm ebben jobban biztonságban érzem magam, mintha már megbocsáss de egy külhonban élő grafikustól kérnék a magyar törvényekre vonatkozóan tanácsot :woohoo: amit egy Magyarországon élő és ezzel foglakozó szakember is egyre nehezebben követ, mert olyan sűrűn változik! :sick:
Tisztelem hidd el amit itt csinálsz, próbálsz segíteni és mindig minden helyzetre van példa a családodból, de ez nekem sajnos nem elég, engem nem mentenek fel a bünti alól otthon ha azzal érvelek: pedig DECO nekem azt mondta, hogy .... a fórumon azt olvastam, hogy... stb..stb :unsure: .
A fórum tökéletes arra, hogy mindenki megossza a tapasztalatát, én is tájékozódom itt dolgokról. De döntést hozni nem az itt olvasottak alapján fogok, hanem az itt olvasottak alapján megyek be a hivatalokba, mert övék a végső szó, legyen ez nekem tetsző vagy nem! :blink: az adót sem az alapján fizetem, ahogy nekem megfelel, hanem , ahogy megállapítják.
:wait: és nem írtam azt, hogy a németeknél be kell vallani a magyar jövedelmedet!!! :dry: ... azt írtam, hogy 2012-re kell benyújtania adóbevallást Magyarországon, mert 2012-ben VOLT magyarországi jövedelme!! Ha 2013-ban már nem lesz, akkor nem kell benyújtani HA NEM változtatnak a törvényeken idén!! És ha változik??? :woohoo: Nem hivatkozhat arra: de hát kérem nekem heditta aszonta, hogy nem köll!! ;) :blink:
A te helyzeted meg nekem túl speciális és bonyolult és semmi szakértelmem nincs ahhoz, hogy megítéljem, így meg sem fordul a fejemben, hogy megmondjam neked a tutit: kell bevallanod vagy nem és azt hol! :silly: ez a te "pöcegödröd" , a te felelősséged :chuckle:
tehát maradjunk annyiban... én nem mondtam senkinek, hogy mit tegyen, csak leírtam én mit tettem, hülyeség vagy sem... és majd mindenki jól eldönti, hogy Ő mit fog tenni :wasntme:
Szerintem egy élethelyzetet sem lehet ráhúzni a másikra, mert totálisan egyik sem passzol, mindenkinek más a helyzete. Mint ahogyan itt is BRD-ben város ill. megye függő kinek milyen papírt kell beadni és mennyi az átfutási idő...itt sem a fórum dönt, :P hanem a hivatal és nem fogom sem az EU-s törvényt lobogtatni, sem fórumozóra hivatkozni: "kérem XY-nak nem köllött ez a lap, akkó tőllem mijé kérik, csakazé mer cigány vagyok??" :sick:
Tehát bocs, de én nyújtok be adóbevallást 2012-re még akkor is ha te ezzel nem értesz egyet.. :blink: legalább lesz miből tanulni :chuckle: , tudod: okos más kárán tanul, hülye a magáén se :woohoo:
Üdv mindenkinek:H

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28654 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Heditta írta: Ez az én pöcegödröm és köszönöm ebben jobban biztonságban érzem magam, mintha már megbocsáss de egy külhonban élő grafikustól kérnék a magyar törvényekre vonatkozóan tanácsot :woohoo: amit egy Magyarországon élő és ezzel foglakozó szakember is egyre nehezebben követ, mert olyan sűrűn változik!
Nos, pontosan itt van a tévedésed, mert ha több országból van jövedelmed az már nem csak Mo.-ra tartozik mert igy EU adózás lesz! (Jegyzem én egyszer nem állitottam, hogy ismerem a mai magyar törvényeket, csak tapasztalatból tudom, hogy nem jó a törvényhozóknak eszébejuttatni hogy esetleg van más lehetöség is még bevételre!) Jobb, ha csandben marad az ember! Tudod a régi mondás: "Ne szólj szám, nem fáj fejem!" Egyébként ha minden országban becsülettel leadoztál mi a gondod? Nem a Te feledatod a két ország közötti információ megoldása!
=======================================================================

Tehát bocs, de én nyújtok be adóbevallást 2012-re még akkor is ha te ezzel nem értesz egyet..legalább lesz miből tanulni tudod: okos más kárán tanul, hülye a magáén se

Olvass már vissza ha meg tudod oldani! Én egy szóval nem mondtam, hogy ne adózzál. Azt is irtam, hogy én is adózom itt a BRD-ben. Te is adózzál! Én csak azt mondtam, hogy amit külföldön kerestél (adózottan) az egy lezárt ügy, s ezt nem kell nagydobra verni! Mo.-on meg adózz azután amit ott keresel és mindenki boldogan él amig meg nem hal!


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28767 Írta: szorgos
szorgos válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Kedves Gergoo,

visszaolvastam itt a fórum hozzászólásokat és azt kérném megerősíteni, hogy jól értettem:
ha a munkaviszony a BRD-ben 183 nap alatti, nem kell adóbevallást benyújtani a BRD-ben?
Hálás köszönet a megerősítésért.
Szép napot,
Szorgos

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28768 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Adóbevallást biztos kell benyújtani, sőt még adózni is kell! A 183 nap csak az illetékesség eldöntéséhez EU rendelkezés. Aztán valaki visszautal legfeljebb, hiszen kettős adózás nincs.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!