Német adóbevallás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28769 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Gergoo írta: Adóbevallást biztos kell benyújtani, sőt még adózni is kell! A 183 nap csak az illetékesség eldöntéséhez EU rendelkezés. Aztán valaki visszautal legfeljebb, hiszen kettős adózás nincs.


A kérdés, hogy ki fog kire mutogatni, hogy utaljanak ök....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28772 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Mutogathatnak a bíróságon, az ügyvéd biztos jót fog mosolyogni rajta! :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: szorgos

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28786 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Gergoo írta: Mutogathatnak a bíróságon, az ügyvéd biztos jót fog mosolyogni rajta! :)


Pontosan ezért írtam kapásból, hogy nem kell zajongani! A legtöbb emberkének ugyanis nincs jogvédelme, s garantáltan bukna, ha saját zsebre perelne, ezért inkább hagyják a dologot! Erre mondtam én, hogy maradjon csendben, s nem kell az alvó kutyákat felébreszteni....mert ha még mázlija is van, akkor is az ügyvédek zsebeit fogja tömni, nem a sajátját!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28790 Írta: evamakai
evamakai válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy ha a párom 2012. augusztus 21-dec. 14-ig dolgozott németorszábgan, előtte itthon semmilyen jövedelme nem volt beadhatjuk németországba a bevallását, vagy itthon kell magyarországon adóbevallást készíteni, mivel nem volt meg a 183 napja...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28792 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

DECOTEXT írta:

Gergoo írta: Adóbevallást biztos kell benyújtani, sőt még adózni is kell! A 183 nap csak az illetékesség eldöntéséhez EU rendelkezés. Aztán valaki visszautal legfeljebb, hiszen kettős adózás nincs.


A kérdés, hogy ki fog kire mutogatni, hogy utaljanak ök....


Nincs mutogatás. Mivel nem volt meg a 183 napja, ezért magyarországon adja be, ott leadózik. Majd kér egy illetékességi papírt a NAV-tól, amit itt a németeknél az adóbevallással együtt lead, és németek visszautalják a pénzt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28793 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

DECOTEXT írta:

Gergoo írta: Mutogathatnak a bíróságon, az ügyvéd biztos jót fog mosolyogni rajta! :)


Pontosan ezért írtam kapásból, hogy nem kell zajongani! A legtöbb emberkének ugyanis nincs jogvédelme, s garantáltan bukna, ha saját zsebre perelne, ezért inkább hagyják a dologot! Erre mondtam én, hogy maradjon csendben, s nem kell az alvó kutyákat felébreszteni....mert ha még mázlija is van, akkor is az ügyvédek zsebeit fogja tömni, nem a sajátját!


Nem, inkább söpörje a szőnyeg alá dolgokat, az jobb lenne? Maradjon csendben, és ne csináljon semmit. Ugyan már DCT, ezt Te sem gondolhatod komolyan. Nincs az a jogvédelem, ami kimos a nyilvánvaló törvénysértésből.

Emlékeztetnélek arra, hogy a törvény nem ismerete, nem mentesít attól, hogy ne teljesítsd. Ez független attól, hol élsz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!