Német adóbevallás

Több
11 éve 1 hónapja #29599 Írta: BHBarbi
BHBarbi válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

A következőben kellene segítség: férjem 2011-es adóbevallását 2012.08.27-én adtam fel itthon.
Mivel eddig sem érkezett semmi (határozat, hiánypótlás, pénz stb.) Ezért írtam nekik, hogy miért van ez.
A Finanzamt állítása szerint nem kaptak semmit. A postán utánaérdeklődve kiderült, hogy átvették szeptember 7-én.
Ilyenkor mi a teendő? Írjak nekik, hogy keressék meg vagy hova tudok fordulni ez ügyben?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29609 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

BHBarbi írta: A következőben kellene segítség: férjem 2011-es adóbevallását 2012.08.27-én adtam fel itthon. Mivel eddig sem érkezett semmi (határozat, hiánypótlás, pénz stb.) Ezért írtam nekik, hogy miért van ez. A Finanzamt állítása szerint nem kaptak semmit. A postán utánaérdeklődve kiderült, hogy átvették szeptember 7-én. Ilyenkor mi a teendő? Írjak nekik, hogy keressék meg vagy hova tudok fordulni ez ügyben?

Nos erre csak a következőt tudom válaszolni! Fordulj ügyvédhez. A mi esetünk a következő volt. Utalt pénzt "vett át valaki", de nem a cimzett! A vényen alá volt írva, tehát a pósta szerint a tuljadonos (címzett) átvette a pénzt a megadótt címen! A fura, hogy a mai napig nem érkezett meg az összeg! Amit mondani szándékoztam az az, hogy a pósta bizonyítékában nem feltétlenül kell hinned! (A címzett az esetünkben anyukám volt. Az esetből tanulva, azóta KP adjuk a lét ha kell, igaz akkor azt a hibát követtük el, hogy nem számláról számlára utaltunk -posta nélkül-.) Ha a leveled ajánlottan ment, de **"Rückschein" nélkül, az az, az átvevő által aláírt "bizonyító erejű" cetli nem jött vissza, akkor vedd úgy hogy nem vették át!

Itt úgy hivják, hogy " Einschreiben mit Rückschein". Ennél mindenki aláirja aki kézbe veszi a küldeményt, tehát követhető is, hogy hol akadt el! Ha a pósta szerint átvették a küldeményed, akkor erről adtak és van papírod (gondolom). Ezt scanneld be és írj nekik, vagy menj el személyesen és reklamáld meg. Ha nncs erdmény, akkor ügyvéd!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29622 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Heditta írta:

Kell adóbevallást készítenem ha egy cégnél dolgozom adott naptári évben?
Válasz: Valószínűleg nem

Akkor én most kockáztatok! Mivel nem értem magát az egész dolgot, ezért kérdezni sem fogok jól, de sebaj, majd engem is letorkoltok és majd Atinával osztozkodunk! :laugh: :laugh:
A férjemnek 2012 aug. óta van itt munkaviszonya, bruttó 840-nel. Ez havi 90-91 órás meló. Azt sem tudom ez milyen melóba számít, de azt tudom, h nem Vollzeit ;) Nem kiküldetésben van, hanem egy cégnél áll alkalmazásban. Kérdésem: Elképzelhető, hogy a munkáltató készíti el az adóbevallást? Mert a cég azt mondta ők csinálnak adóbevallást mindenki után, de ez ugye Mo-on nem így van, ezért ezt így nem értem. Azt hinném, hogy magunknak kell megcsinálni, bár nem tudom itt van-e erre valami összesítő és annak mi a hivatalos neve, vagy a fizetési jegyzékek alapján kell leadni, bár ez a meló nem haladja meg a 180 napot (2012-ben), mintha egy kommentben lett volna erről szó, hogy csak ha meghaladja a 180 napot....
Szóval, ha segítene valaki ebben az értelmezésben azt megköszönném, ha kritizálni van kedvetek jöhet az is, mert van söröm :lol: ha hiányzik a megértéshez még infó kérdezzetek, mert nem tudom, h elmondtam-e mindent :thinking: :thinking:
Akkor most bontom a sört! ;) :laugh: :laugh:

Ez megint a kivetelek kerdese:)
Elmeletileg ha nem dolgozol min. 183 napot BRD-ben akkor a teljes eves bevetelt Mo.-on kellene leadozni. Ami adoeloleget BRD-ben befizettel azt meg visszakerni. De ez nem full time job.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29623 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

atina1 írta: Mi a probléma a rövid, lényegre törő kérdéssel? Miért kell feltétlenül körítést írni egy kérdéshez?

Úgy látszik jobb, ha meggondolja az ember, hogy merjen-e kérdezni valamit.


Rövid, lenyegre toro kerdes: Milyen szinu a szomszed macskaja?
Rovid lenyegre toro valasz 1: fekete
Rovid lenyegre toro valasz 2: feher

Ja, hogy nem mindegy milyen orszag, milyen varos, melyik utca es kinek a szomszedja.

Na ezert nem art ha az ember tud kerdezni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • atina1
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 4 hete #29776 Írta: atina1
atina1 válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Sziasztok! kaptam már hideget-meleget a kérdésemmel kapcsolatban, most is biztos kapok az írásomra. A lényeg: ma beszéltem még egy adótanácsadó céggel, aki szintén azt mondta, hogy nem kötelező bevallást benyújtani N.o.-ban. Megtehetjük azt is, hogy majd csak a 2013-as évre adunk be, 2012-ben, vagy arra sem. Abban az esetben viszont, ha az adóhatóságtól kapunk levelet, akkor az abban szereplő határidőre be kell nyújtani.
Most hurrogjatok le, hogy ez mekkora baromság, de mind a kettő komoly cég, ahol érdeklődtem.

Magán megjegyzés: szerintem éppen ezért olvastam több helyen is, hogy adó-visszatérítésként említik és nem adóbevallásként.

Akkor most megkérdezem, hogy volt-e valaki, akit megbüntettek a német adóhatóságok, azért, mert nem adott be bevallást?

A másik, ami 100%, hogy (mint például nálunk), ha volt M.o.-n is jövedelme,akkor itt be kell adni a bevallást úgy,hogy a német jövedelmet is fel kell tüntetni benne (adózni nem kell ez után).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hete #29779 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Szia Atina,

en konkretan eddig 23 emberrel talakoztam a munkambol kifolyolag akit az apeh(nemet) megbüntetett mert nem adott be adobevallast es ennel is többel akik alapitottak ceget es nem kaptak apeh nullas igazolast, mert nem tettek meg valamikor a bevallast. Jol irod, hogy magyarba fel kell tüntetni de nem kell leadozni...es tudod miert nem...mert itt kell leadozni....ha nem igy lenne akkor a magyar allam kerne, hogy ne csak feltüntesd hanem adozd is le....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!