Német adóbevallás

Több
11 éve 1 hónapja #29559 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Na! :wait: Azért volt prosperusnak igazsága! :P
Ez milyen kérdés volt, hogy kötelező Németországban adóbevallást készíteni vagy nem? :)
Írtam, hogy kötelező! Ki csinálja? Miért én csináljam? Csináljam-e egyáltalán már kérdések lennének ha lenne legalább egy rövid történet, hogy miért is merült fel a kérdés! De ez így, hogy kötelező-e Németországban adóbevallást készíteni, ne haragudj! :chuckle:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • atina1
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #29560 Írta: atina1
atina1 válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Mi a probléma a rövid, lényegre törő kérdéssel? Miért kell feltétlenül körítést írni egy kérdéshez?

Úgy látszik jobb, ha meggondolja az ember, hogy merjen-e kérdezni valamit.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #29561 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

atina1 írta: Mi a probléma a rövid, lényegre törő kérdéssel? Miért kell feltétlenül körítést írni egy kérdéshez?

Úgy látszik jobb, ha meggondolja az ember, hogy merjen-e kérdezni valamit.

Meg kéne gondolni, bizony!
Kérdés 1:
Kell adóbevallást készítenem ha kiküldetésben dolgozom Németországban?
Válasz: Nem
Kérdés 2:
Kell adóbevallást készítenem ha egy cégnél dolgozom adott naptári évben?
Válasz: Valószínűleg nem
Kérdés 3:
Kell adóbevallást készítenem ha több cégnél dolgoztam adott naptári évben Németországban és minden 5-10 centes "költségemmel" szeretném az adómat csökkenteni?
Válasz: Igen
Kérdés 4:
Kell adóbevallást készítenem ha több cégnél dolgoztam adott naptári évben Németországban, semmiről nincs papírom, készpénzben fizettek (ha fizettek) de szeretnék adót vissza igényelni?
Válasz: Nem javasolt :chuckle:
Na, ilyesmiért kéne meg gondolni! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29564 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Kell adóbevallást készítenem ha egy cégnél dolgozom adott naptári évben?
Válasz: Valószínűleg nem

Akkor én most kockáztatok! Mivel nem értem magát az egész dolgot, ezért kérdezni sem fogok jól, de sebaj, majd engem is letorkoltok és majd Atinával osztozkodunk! :laugh: :laugh:
A férjemnek 2012 aug. óta van itt munkaviszonya, bruttó 840-nel. Ez havi 90-91 órás meló. Azt sem tudom ez milyen melóba számít, de azt tudom, h nem Vollzeit ;) Nem kiküldetésben van, hanem egy cégnél áll alkalmazásban. Kérdésem: Elképzelhető, hogy a munkáltató készíti el az adóbevallást? Mert a cég azt mondta ők csinálnak adóbevallást mindenki után, de ez ugye Mo-on nem így van, ezért ezt így nem értem. Azt hinném, hogy magunknak kell megcsinálni, bár nem tudom itt van-e erre valami összesítő és annak mi a hivatalos neve, vagy a fizetési jegyzékek alapján kell leadni, bár ez a meló nem haladja meg a 180 napot (2012-ben), mintha egy kommentben lett volna erről szó, hogy csak ha meghaladja a 180 napot....
Szóval, ha segítene valaki ebben az értelmezésben azt megköszönném, ha kritizálni van kedvetek jöhet az is, mert van söröm :lol: ha hiányzik a megértéshez még infó kérdezzetek, mert nem tudom, h elmondtam-e mindent :thinking: :thinking:
Akkor most bontom a sört! ;) :laugh: :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29567 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

atina1 írta: nem azt kérdeztem,hogy kell-e adót fizetni Németországban, hanem, hogy bevallást kötelező-e készíteni. (Minden hónapban levonták az adót a férjemtől.
Nem értette félre! Te tudod rosszul! A kedves férjedtől nem vonták le az adót csak az ADÓ ELŐLEGET. Ezért kell évvégén adóbevallást csinálnia! Ekkor derül ki, hogy sokat vagy keveset vontak! ERGO vagy kaptok vissza, vagy fizettek még utólag!
*******************************************************************************************

Kérlek, hogy máskor figyelmesebben olvasd el a kérdést és ne az legyen a cél, hogy mindenkit leoltasz, mert megkérdez valamit. Elvileg ez a fórum azért van,hogy kérdezzünk és nem azért, hogy az idióta megjegyzéseket kapjam.
Drága Anita! Egyem a kis lelked! Tudod ezzel úgy vagyunk már, hogy ha valaki idecsöppen, aztán lusta böngészni, de tőlünk várja azt el, hogy ezredszer leírjuk azt, amit már öt ezerszer átrágtunk, akkor kezdünk morcosak lenni! Attól meg külön ki szoktunk akadni, ha valaki olyat kérdez amiből egyértelműen látszik, hogy butaság! Mutass nekem egy olyan országot, államot vagy rendszert ahol a legális (!) jövedelem adómentes és nem kell a pénztkeresőnek adóznia! Megyek azonnal pakolni és költözöm oda! (Tehát a kedves kérdésed tartalmilag nem túlzottan talált itt meghallgatásra.) Erre hogyan válszoljon az ember?? Aztán a stilus miatt ne aggódj! Itt nem szoktunk simogatni senkit, ilyenért talán más forumra kell menni! Itt legtöbbször csak a tények számítanak!


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29568 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Szilvi írta: Nincs az a jogvédelem, ami kimos a nyilvánvaló törvénysértésből..

Csak nehogy csalódjál!
;) :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!