Német adóbevallás

Több
11 éve 2 hónapja #28628 Írta: Encsii
Encsii válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Egyet értek!
Mindenképp kell adóbevallás,mi is msot járunk utánna. Mivel párom német munkavállaló,leadtuk az eu-s kártyáját a TB-nél ott kaptunk egy papaírt amivel a NAV-hoz kell menni ők adnak ki egy igazolást hogy M.o-on adómentes lesz,vagy iylesmi.
A magyar bérről simán kell egy adóbevallás és elviekben kell legyen egy adómentres jövdelem oda kell a németben szerzett összegett beírni így nem lesz kettős adózás.
A némettel vagyunk bajban bár annak beadására 5év van, valaki megtudja mondani hogy valamennyi összegig van adómentesség?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28630 Írta: nikoyakasan
nikoyakasan válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

S ha később kiderül? Azt hallottam, hogy itthon be kell vallani, megfizetni az adót, Németországban pedig vissza tudom igényelni, amit ott befizettem.
Természetesen a német adóhatóság nem kért semmit.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28631 Írta: nikoyakasan
nikoyakasan válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Hedittának...
Természetesen nem a "kussolj és hátha megúszod" verziót akarom választani, nekem amúgy sem jön be a megúszós verzió sosem :(...
A magyarországi adóbevallás oké, azt meg is tudom csinálni, mindig én csináltam magamnak. S ha tényleg nem kell itthon adóznom, akkor főleg nincs semmi gondom vele, hisz Németországban teljesen hivatalosan dolgoztam, s a munkáltató mindent levont, amit kellett. A gondom azzal van, hogy Gergoo írása szerint német adóbevallást is be kell adnom, de arról fogalmam sincs, hogy hogyan. Erre tud valaki valamit mondani? Nem volt 183 napos a németországi munkavállalás ideje, sajnos. Szóval, most aztán tényleg nem tudom, hogy mit csináljak...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28632 Írta: nikoyakasan
nikoyakasan válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Kedves Gergoo....

egy kérdésem a válaszodhoz: hogyan, hol tudom beadni a németországi adóbevallásomat? Mert ha már Magyarországon újra le kell adóznom, akkor jó lenne a Németországból mielőbb visszakapni, amit ott befizettem. Vagy hogy is van ez? Tudnál valami tanácsot adni? Előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28633 Írta: Encsii
Encsii válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

itthon csak beírod a szerzet összegett a nem adóköteles jövedelemhez így nem adózol megint.
Kinn meg csak a kintit vallod be sztem így tiszta és nem is követelhet senki semmit,de sajna még mi is az elején járunk a dolgoknak így nem tudok többet.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: nikoyakasan

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28637 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Gergoo írta: Mind két országban kell adóbevallást készíteni! Ha a német munkaviszony meghaladta a 183 napot övék az illetőség ha nem akkor a magyarok. A második verzió drága mulatság de a németek visszautalják a hozzájuk fizetett lóvét! ;)


Mi a helyzet, ha nincs meg a 183 nap, csak 169 peldaul. Akkor most hova fizetek adot, hol vallok be,..?
A masik orszag Irorszag, es ott sincs meg a 183 nap, csak 174. Oda mar nyaron megcsinaltuk az adobevallast, es mivel 174 nappal nem voltunk adobelfoldiek az adott evre, meg kaptunk is vissza valamennyit, mert igy az evi kereset nem esett a legfelsobb kategoriaba. Es most keszulunk itt is kesziteni, de lehet, hogy az itteni jovedelmunket is az Ireknel kellett volna bevallani?? vagy az ottanit valljuk be itt? v nem kell, mert 183 nap alatt vagyunk?
Megkoszonom, ha megmondod a tutit :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!