Német adóbevallás

Több
11 éve 1 hónapja #29786 Írta: Encsii
Encsii válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

NA aktuális,mi is most jártunk utána,itthon már be is adtuk a bevallást,benne a német keresetet feltüntetve,viszont 2012-re nem adunk be németbe bevallást,van rá 5 év!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29791 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Encsii írta: ...viszont 2012-re nem adunk be németbe bevallást,van rá 5 év!!!


Hát igen mi ennél teljesen más nézőponton vagyunk. Mivel mindig visszakapunk mert túlfizetésben vagyunk, így az adott év (legkésöbb) februárjában (most is 2012-re) beadjuk a papírokat, mert ne ők használják az én pénzemet! Ne nekik kamatozzon, ne náluk legyen, s csak utalják vissza minél előbb! Már sokszor hallottam, hogy sok magyar nagyon gazdag és nem foglalkoznak azzal, hogy a bankok vagy hatóságok meddig tartják vissza a pénzeket! Mi egyszer teszteltük! Sparkasse számláról ment a lé egy sparakasse számlára a fimanak! 2 nap múlva jelent csak meg a számláján! Ha az adónakat későn rendezzük akkor sokáig náluk vannak azok az összegek, ami gyakolatilag a mienk! 20 30 millió adófezőnél (vagy mennyi?) csak legyen 100 euró amit igy ideig óráig megtartanak. Számoljunk csak utána, hogy mennyi kamatra tesznek szert abból ami nem is az övék....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29792 Írta: Encsii
Encsii válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Kedves Decotext:)
Mi is beadnánk ha lenne értelme,de mivel alig volt német kereste csak 3 hónap az is semmi összegű bejelentésre szinte így majd egyben a 2013-as évvel rendezzük,amúgy egyetértek veled, de a lényeg nincs büntetés:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29793 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Encsii írta: Kedves Decotext:)
Mi is beadnánk ha lenne értelme,de mivel alig volt német kereste csak 3 hónap az is semmi összegű bejelentésre szinte így majd egyben a 2013-as évvel rendezzük,amúgy egyetértek veled, de a lényeg nincs büntetés

Tudod a gondolatmenet a rossz! Az adóhatóság a következőképpen számol, pl. nálatok. 3 hónap kereset osztva 3-al. Ez az egyhavi. Ezt beszorozzák 12-vel, s erre kiszámolják, hogy mennyi az adód havonta. Ezt kivetik a 3 hónapra (havonta mint előleget)! Mivel azonban csak 3 hónapig dolgozott így a jövedelem nem 3/3x12, tehát gyakorlatilag mindent vissza kaptok mert túlfizetésben vagytok a 3 hónapra! Na ezt hagyjátok náluk amig nem csináljátok meg a bevallást!!
Sajnos a forditottja is igaz, pl. ha kaptam prémiumot vagy a fél fizut pluszban a szabira vagy Karácsonyra (13. bér 50-50%-ban) akkor is úgy számolnak mintha minden hónapban ilyen sok lenne a lé, s így is vonnak! Pontosan ezért nem éri meg (nekem) a túlórákat kifizettetnem. Jobb ha lecsúsztatom, mert akkor az adó nem viszi el a javát!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • atina1
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #29794 Írta: atina1
atina1 válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Szia Encsii!

Ha jól tudom nem 5 év van rá, hanem 4 év. Egyébként Nekünk sem éri meg, mert az én férjem sem fizetett annyi adót év közben, mint amennyibe kerülne a bevallás elkészíttetése.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29800 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

atina1 írta: Ha jól tudom nem 5 év van rá, hanem 4 év. Egyébként Nekünk sem éri meg, mert az én férjem sem fizetett annyi adót év közben, mint amennyibe kerülne a bevallás elkészíttetése.

Ezt magyarázd meg nekem légy olyan kedves, mert egyáltalán nem értem! Lehet, hogy valamiből kimaradtam!? Szóval nekem az adóbevallás elkészitése 10 euróba sem került. (Ha pontosan számolok akkor csak 6,8 € volt, mert a programot 2x másoltam és eladtam 3,5 €uróért /CD-t. A nyomtatás (mert annak ellenére, hogy online ment, ki kell nyomtatni s beküldeni) került mondjuk 5xA4-es lap szinesben 2 euró (árammal együtt!) ! Ehez még jön a postaköltség, amivel az eredeti számlákat, s lapokat beküldtem. Ez 1,80 volt tehát összesen 3+2+1,80 az 6,8 euró! Ennyibe került az adóbevallásom! Nos, én itt szentül igérem, hogy ha a férjed ennél kevesebb adót fizetett az adott évben akkor én komolyan mondom, hogy megeszem a partfisunkat mustárral, a Reichstag előtt május elsején! Ez ugyanis csak akkor lehet, ha feketén dolgozott. Na, akkor el is hiszem, hogy nem nagyon akarjátok firtatani a dolgot!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!