Lakásvásárlás Németországban

  • eper25
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 6 hónapja #25227 Írta: eper25
Lakásvásárlás Németországban téma létrehozva eper25 által

Sziasztok!
Lakást szeretnék vásároni Németországban. Esetleg tud nekem valaki segíteni, hogy hogyan zajlik mik a költségek pluszba( illeték stb.)
Remélem jó helyre írtam. :unsure:
Előre is köszönöm :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25264 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakásvásárlás Németországban

eper25 írta: Sziasztok!Lakást szeretnék vásároni Németországban. Esetleg tud nekem valaki segíteni, hogy hogyan zajlik mik a költségek pluszba ( illeték stb.) Remélem jó helyre írtam. Előre is köszönöm

Ilyen általános kérdésre csak általános válasz van! Általánosan mondható, hogy az összköltség, a vételár 10%-a. Mivel szinte alig van közvetítő nélküli vételi lehetőség (Makler 3,75%), aztán van a jegyző, adó, stb. Itt a vevő fizeti ezeket. Közvetitő (Makler) szinte azért van mindig, mert egy eladó sem akar szarakodni vevőkereséssel, hirdetéssel stb. Nagy ritkán azért lehet mázlid és találhatsz ingatlanos nélküli objektumot is, de a többi költség marad!

(Info: lányomék most vettek pár hete Münchenben egy lakást, ezért tudom kb. a dolgokat.)

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eper25

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25291 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Lakásvásárlás Németországban

Az erdekes egyebkent, hogy kezd megfordulni a trend a lakasvasarlas es lakasberles aranyokban. Nem reprezentativ mintan szurtem ezt le, de kollegak megerositettek benne.:) Szal allitolag. MIvel a banki kamatok inflacio alattiak es a hitelek nagyon olcsok, 3%THM allitolag fix 10-15evre akar, ezert egyre tobben vesznek lakast, nagy hitelre. Lehet itt is elkezdodik az ingatlanlufi fujas?:)
Na csak azert irtam ide, mert berles-vasarlasrol mar vitaztunk tobb topicban..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25292 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Lakásvásárlás Németországban

mahlzeit írta: Lehet itt is elkezdodik az ingatlanlufi fujas? :)

Várható volt. A kedvező kamat és olcsó hitel jó dolog, jól megpörgetheti az ingatlanpiacot. A kérdés csak az, hogy két kézzel (és ész nélkül) osztják-e a hiteleket (pl. kőkemény 6 hónap németországi helfer-firma job-ra is adják már szemrebbenés nélkül mivel fedezet úgyis van) vagy gondolkodnak is? :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • eper25
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #25297 Írta: eper25
eper25 válaszolt a következő témában: Lakásvásárlás Németországban

Az lenne meg a kerdesem, hogy tartomanyonkent valtozik az adó vagy mindenhol annyi. Tudnatok ajanlani valami oldalt ahol ez jol le van irva?
Nem hitelre szeretnek vasarolni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25299 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Lakásvásárlás Németországban

Gergoo írta:

mahlzeit írta: Lehet itt is elkezdodik az ingatlanlufi fujas? :)

Várható volt. A kedvező kamat és olcsó hitel jó dolog, jól megpörgetheti az ingatlanpiacot. A kérdés csak az, hogy két kézzel (és ész nélkül) osztják-e a hiteleket (pl. kőkemény 6 hónap németországi helfer-firma job-ra is adják már szemrebbenés nélkül mivel fedezet úgyis van) vagy gondolkodnak is? :laugh:

Ez jo kerdes:)
Egyebkent erre a lepesmezre azert nem ugranak ra ugy a nemetek, mint pl. nalunk volt 2002-2003 korul. Azert jobban meggondoljak mikor vegyenek fel 100-200e EUR hitelt.. Legalabbis nekem ugy tunik. De allitolag a trend foruloban van, csak nem ugy mint mondjuk Mo.-on volt. Nem rohannak esz nelkul a bankba:)
MOndjuk engem agitaltak kollegak, hogy inkabb vegyek, mint bereljek. MOndtam jo, jol hangzik, ha vegre jol beszelek majd nemetul es tenyleg ebben a varosban akarunk maradni, akkor talan. Majd:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!