Lakásvásárlás Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25303 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakásvásárlás Németországban

Aki nem akar véglegesen megragadni valahol
illetve nincs marha biztos állása, az jobb ha bérel!

Mi is inkább elutazgatjuk a lét,vagy jobb kocsit veszünkl
és ha nyugdij lesz haza megyünk ahol már ráégen meg van
a komplett tehermentes kéró! Igaz, most Cuba egy jó nagy
zátony volt, de a tapasztalat kell, hogy helyesen döntsünk,
hol akarunk megöregedni! Egyelőre az egészségügy miatt
Mo. sincs a listán (egyelőre) igy lehet, hogy eladjuk....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25311 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Lakásvásárlás Németországban

Gergoo írta: A kedvező kamat és olcsó hitel jó dolog, jól megpörgetheti az ingatlanpiacot. A kérdés csak az, hogy két kézzel (és ész nélkül) osztják-e a hiteleket (pl. kőkemény 6 hónap németországi helfer-firma job-ra is adják már szemrebbenés nélkül mivel fedezet úgyis van) vagy gondolkodnak is? :laugh:


Ez tisztára az itthoni minta....ha ez tényleg így lesz akkor Qva nagy gáz van az unióban. Azt már tudjuk, hogy a szerződéseket törvényi támogatással a bankok bármikor átírják.
Reméljük a német nem lesz annyira bódult mint a hazaiak!

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25321 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Lakásvásárlás Németországban

DECOTEXT írta: Aki nem akar véglegesen megragadni valahol
illetve nincs marha biztos állása, az jobb ha bérel!

Mi is inkább elutazgatjuk a lét,vagy jobb kocsit veszünkl
és ha nyugdij lesz haza megyünk ahol már ráégen meg van
a komplett tehermentes kéró! Igaz, most Cuba egy jó nagy
zátony volt, de a tapasztalat kell, hogy helyesen döntsünk,
hol akarunk megöregedni! Egyelőre az egészségügy miatt
Mo. sincs a listán (egyelőre) igy lehet, hogy eladjuk....

Ez jol hangzik, csakhogy ennek eldontese a csaladi bevetel, beteti es hitel kamatok fuggvenye..
Ha en biztosan tudnam, hogy 5 evig itt maradunk, akkor megerne venni valamit, reszben hitelre. Ez messze van a veglegestol..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25329 Írta: baruch
baruch válaszolt a következő témában: Lakásvásárlás Németországban

Tartományonként változik az illeték. (Egyébként, elvben illetékmentesen is lehet vásárolni) Ezen kívül a közjegyzői költség, amit nem százalékosan, hanem az elvégzett munka arányában, valamint a költségekkel terhelten szokott utólag kiszámlázni a közjegyző. Kisebb összegek még vannak, pl bejegyzési díj, önkormányzat stb. de ezek már csak 15-70 euro körüliek. A későbbiekben pedig negyedévi osztásban, ingatlanadót kell fizetni. Nem csak hitelre vásárolnak itt, hanem egyfajta magánszemélyek közti leasing szerűség is gyakori. De pl. nekem is van elég sok eladó saját tulajdonú lakásom, meg házam, és én is szoktam, akár kamatmentes hitelre is adni, vagy magyarokkal többször cseréltem már. Pl egy többlakásos ház esetében, ha részletre veszik meg tőlem, akkor nem kell a vevőnek bankhoz futkosni, hanem közvetlenül nekem fizet részletekben, amit a kiadott lakások bérleti díja jórészt fedez, tehát jóformán ingyen van neki a ház.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: karoly56

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25333 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakásvásárlás Németországban

mahlzeit írta: Ez jol hangzik, csakhogy ennek eldontese a csaladi bevetel, beteti es hitel kamatok fuggvenye..

Szerintem nem! Még akkor sem biztos a bevételed, ha vállalkozó vagy! Ha meg alkalmazott valahol, akkor abszolult semmi garancia arra, hogy 5 év múlva is lesz munkahelyed! Pontosan ezért béreltünk. Igaz, úgy látszik, hogy már kibirjuk a nyugdijig a munkahelyenés a 23 év alatt csak 10 km-re költöztünk, de ezt előre nem tudhatod! A rizikó nagy volt. Így ugyan vehetünk volna valamit, de helyette láttuk a világot! A környezetünkben viszont nem egy árverezéssel végződőtt inkatlan vásárlást láttunk már! Nos, akkor ki járt jobban?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25337 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Lakásvásárlás Németországban

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Ez jol hangzik, csakhogy ennek eldontese a csaladi bevetel, beteti es hitel kamatok fuggvenye..

Szerintem nem! Még akkor sem biztos a bevételed, ha vállalkozó vagy! Ha meg alkalmazott valahol, akkor abszolult semmi garancia arra, hogy 5 év múlva is lesz munkahelyed! Pontosan ezért béreltünk. Igaz, úgy látszik, hogy már kibirjuk a nyugdijig a munkahelyenés a 23 év alatt csak 10 km-re költöztünk, de ezt előre nem tudhatod! A rizikó nagy volt. Így ugyan vehetünk volna valamit, de helyette láttuk a világot! A környezetünkben viszont nem egy árverezéssel végződőtt inkatlan vásárlást láttunk már! Nos, akkor ki járt jobban?

Mondom, az en helyzetemben ez 5 ev! Ne akard megmagyarazni, hogy nem, ha nem tudod mivel foglalkozom:) Ha engem innen kitennenek akkor jopar havi penzt kellene csengetniuk es itt helyben ugyanennyiert 4-5 masik multihoz tudok atulni. Ha nem akkor osszeomlott a vilaggazdasag:)
Itt Nemetorszagban en konkretan nem sok masik varosba tudok elmenni melozni a szakmamban, ami nem itt van helyben vagy 50-80km korzetben. Ha itt nincs melo, akkor mashol semmi nincs BRD-ben a szakteruletemen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!