Lakásvásárlás Németországban

Több
11 éve 5 hónapja #25339 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Lakásvásárlás Németországban

baruch írta: Tartományonként változik az illeték. (Egyébként, elvben illetékmentesen is lehet vásárolni) Ezen kívül a közjegyzői költség, amit nem százalékosan, hanem az elvégzett munka arányában, valamint a költségekkel terhelten szokott utólag kiszámlázni a közjegyző. Kisebb összegek még vannak, pl bejegyzési díj, önkormányzat stb. de ezek már csak 15-70 euro körüliek. A későbbiekben pedig negyedévi osztásban, ingatlanadót kell fizetni. Nem csak hitelre vásárolnak itt, hanem egyfajta magánszemélyek közti leasing szerűség is gyakori. De pl. nekem is van elég sok eladó saját tulajdonú lakásom, meg házam, és én is szoktam, akár kamatmentes hitelre is adni, vagy magyarokkal többször cseréltem már. Pl egy többlakásos ház esetében, ha részletre veszik meg tőlem, akkor nem kell a vevőnek bankhoz futkosni, hanem közvetlenül nekem fizet részletekben, amit a kiadott lakások bérleti díja jórészt fedez, tehát jóformán ingyen van neki a ház.

Merre vannak ilyen elado lakasaid, ha megkerdezhetem?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #25340 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakásvásárlás Németországban

mahlzeit írta: Mondom, az en helyzetemben ez 5 ev! Ne akard megmagyarazni, hogy nem, ha nem tudod mivel foglalkozom:) Ha engem innen kitennenek akkor jopar havi penzt kellene csengetniuk es itt helyben ugyanennyiert 4-5 masik multihoz tudok atulni. Ha nem akkor osszeomlott a vilaggazdasag:)Itt Nemetorszagban en konkretan nem sok masik varosba tudok elmenni melozni a szakmamban, ami nem itt van helyben vagy 50-80km korzetben. Ha itt nincs melo, akkor mashol semmi nincs BRD-ben a szakteruletemen.

Ez a Te szubjektiv helyzeted ebböl nem általánosithatsz! A nejem gépészmérnök, ö is kapna bárhol állást s szinte válogathatna ma is. Én X munkavállalóról beszéltem a saját példámon keresztül, s nem speciális vagy nagyon keresett szakmáról.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25355 Írta: nagyberci
nagyberci válaszolt a következő témában: Lakásvásárlás Németországban

baruch beküldte:
Tartományonként változik az illeték. (Egyébként, elvben illetékmentesen is lehet vásárolni) Ezen kívül a közjegyzői költség, amit nem százalékosan, hanem az elvégzett munka arányában, valamint a költségekkel terhelten szokott utólag kiszámlázni a közjegyző. Kisebb összegek még vannak, pl bejegyzési díj, önkormányzat stb. de ezek már csak 15-70 euro körüliek. A későbbiekben pedig negyedévi osztásban, ingatlanadót kell fizetni. Nem csak hitelre vásárolnak itt, hanem egyfajta magánszemélyek közti leasing szerűség is gyakori. De pl. nekem is van elég sok eladó saját tulajdonú lakásom, meg házam, és én is szoktam, akár kamatmentes hitelre is adni, vagy magyarokkal többször cseréltem már. Pl egy többlakásos ház esetében, ha részletre veszik meg tőlem, akkor nem kell a vevőnek bankhoz futkosni, hanem közvetlenül nekem fizet részletekben, amit a kiadott lakások bérleti díja jórészt fedez, tehát jóformán ingyen van neki a ház.

Engem is erdekelne tobbcsalados lakas ilyen korulmenyek kozt.

Azert vagyunk a vilagon, hogy valahol otthon legyunk benne!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25356 Írta: nagyberci
nagyberci válaszolt a következő témában: Lakásvásárlás Németországban

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Ez jol hangzik, csakhogy ennek eldontese a csaladi bevetel, beteti es hitel kamatok fuggvenye..

Szerintem nem! Még akkor sem biztos a bevételed, ha vállalkozó vagy! Ha meg alkalmazott valahol, akkor abszolult semmi garancia arra, hogy 5 év múlva is lesz munkahelyed! Pontosan ezért béreltünk. Igaz, úgy látszik, hogy már kibirjuk a nyugdijig a munkahelyenés a 23 év alatt csak 10 km-re költöztünk, de ezt előre nem tudhatod! A rizikó nagy volt. Így ugyan vehetünk volna valamit, de helyette láttuk a világot! A környezetünkben viszont nem egy árverezéssel végződőtt inkatlan vásárlást láttunk már! Nos, akkor ki járt jobban?


DCT-nek ellentmondva, abbol a meggondolasbol vettunk lakast, hogy mindegy kinek fizetem havonta a penzt: banknak vagy tulajdonosnak. Eloleg nelkul a lakasreszlet 450Euro/ho, de egy ilyen lakas berlese kornyekunkon 500-650Euro/ho + NK. Tudom hogy nem olcsobb a banki reszlet sem mert rajonnek a lakasado, es persze ha valamit javitani kell azt en allom, de ha majd nem tudom fizetni a berlakasbol is kitesznek, viszont igy van eselyem, ha kesore is de egy ido utann a lakas az enyem lehet.

Azert vagyunk a vilagon, hogy valahol otthon legyunk benne!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #25390 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakásvásárlás Németországban

nagyberci írta: DCT-nek ellentmondva, abbol a meggondolasbol vettunk lakast, hogy mindegy kinek fizetem havonta a penzt: banknak vagy tulajdonosnak. Eloleg nelkul a lakasreszlet 450Euro/ho, de egy ilyen lakas berlese kornyekunkon 500-650Euro/ho + NK. Tudom hogy nem olcsobb a banki reszlet sem mert rajonnek a lakasado, es persze ha valamit javitani kell azt en allom, de ha majd nem tudom fizetni a berlakasbol is kitesznek, viszont igy van eselyem, ha kesore is de egy ido utann a lakas az enyem lehet.

Természetesen a fizetési szempontból igazad van! Ez nem is kérdéses. Most azonban nézzük ezt a munka szempontjából! Mi lesz ha munkanélküliek lesztek? Itt a BRD-ben bizony szokás oda költözni, ahol munka van! Egy bérlakásból kitehetnek, de van másik dögivel, ha azonban a házadat nem tudod fizetni akkor a bank ráteszi a kezét, s garantáltan nagy veszteséggel fogsz simét a bérlakás piacon landolni! Igaz, sok sok tizezer embernek sikerül, de azért a másik oldal is létezik: elárverezés. Természetesen ha a munkahelyed biztosnak tünik, mert pl. egy nagyobb cégnél (SIEMENS, BOSCH, BMW, VW, stb.) dolgozol akkor ez a rizikó drasztikusan csökken! Kis, párszemélyes cég esetén nagyon meggondolnám a vételt!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #25403 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Lakásvásárlás Németországban

nagyberci írta:

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Ez jol hangzik, csakhogy ennek eldontese a csaladi bevetel, beteti es hitel kamatok fuggvenye..

Szerintem nem! Még akkor sem biztos a bevételed, ha vállalkozó vagy! Ha meg alkalmazott valahol, akkor abszolult semmi garancia arra, hogy 5 év múlva is lesz munkahelyed! Pontosan ezért béreltünk. Igaz, úgy látszik, hogy már kibirjuk a nyugdijig a munkahelyenés a 23 év alatt csak 10 km-re költöztünk, de ezt előre nem tudhatod! A rizikó nagy volt. Így ugyan vehetünk volna valamit, de helyette láttuk a világot! A környezetünkben viszont nem egy árverezéssel végződőtt inkatlan vásárlást láttunk már! Nos, akkor ki járt jobban?

DCT-nek ellentmondva, abbol a meggondolasbol vettunk lakast, hogy mindegy kinek fizetem havonta a penzt: banknak vagy tulajdonosnak. Eloleg nelkul a lakasreszlet 450Euro/ho, de egy ilyen lakas berlese kornyekunkon 500-650Euro/ho + NK. Tudom hogy nem olcsobb a banki reszlet sem mert rajonnek a lakasado, es persze ha valamit javitani kell azt en allom, de ha majd nem tudom fizetni a berlakasbol is kitesznek, viszont igy van eselyem, ha kesore is de egy ido utann a lakas az enyem lehet.

Nem teljesen igy van.:) Ugyanannyit fizetsz, ellenben vasarlasnal felelos vagy egy bizonyos osszeg megfizetesere. HA ez megfelelo aranyban all a beveteleiddel, a lakas ertekevel (velt ertekevel gazdasagi visszaeses eseten), van tartalekod etc.. Akkor a riziko minimalis. Ellenkezo esetben az a helyzet allhat elo, mint a magyar bebukott hitelesek eseten..
Ez a hitel/vasarlas/berles sok tenyezos dolog :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!