Adócsökkentő tételek

Több
10 éve 5 hónapja #33747 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Adócsökkentő tételek

Szia Athena1985,
igen, pont Rád gondoltam a "nálamnál hozzáértöbbekkel" :-) . Valóban azt hittem, hogy Vava nagyon keveri a szezont a fazonnal, mert az elsö linkböl nem értettem, mi köze lenne annak az adókedvezményhez. Utánanéztem én is, és ugynazt találtam, igaz a konkrét összegek nélkül, amit Te is írsz. Tehát - bocsi Vava - .

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vava

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #33748 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Adócsökkentő tételek

Athena1985 írta: Sziasztok!
Csak óvatosan a jogszabályok dobálózásával, mert könnyen el lehet veszni bennük. Tényleg nem beszólásként, de kicsit keverve lett a szezon a fazonnal. Gejza és Vava sem álltak messze az igazságtól, de kicsit hozzátennék én is


Kedves Athena,

Összegek tekintetében miért nem jó az általam belinkelt jogszabály, ha Auslandsumzugról van szó, hiszen külföldről költöztünk ide?
Az általad belinkelt összefoglaló szuper, de azon kívül, hogy forduljunk adótanácsadóhoz vagy a Finanzamthoz, egy szó sem esik az Auslandsumzugról. Az ott szereplő összegeket mi nem alkalmazhatjuk, hiszen nem Németországon belül költöztünk (beruflich veranlasst).

Már minden adóalapcsökkentő tételt kibogarásztam pl. óvoda, munkábajárás, Bewebungskosten, plusz egyéb apróságok, ami érinthet minket, ezzel az eggyel nem tudok mit kezdeni. Ezzel is csak azért nem, mert a WISO program 2013-as verzióját megnézve ki kell választani a költözés okát (enélkül nem tudok továbblépni), és egyetlenegy lehetőség van: Rückzug nach Deutschland, ami alapján ki is kalkulálja az összeget, természetesen 20%-kal kevesebbet, mint ami nekem az akkor hatályos jogszabály szerint kellene, hiszen "Bei Rückumzug aus dem Ausland ins Inland werden die Pauschalen um 20 % gekürzt, sind somit nur zu 80 % ansetzbar". Más programot még nem néztem meg.

Azért kérdeztem itt rá, hátha valaki ért hozzá vagy van már tapasztalata, és meg tudja mondani, hogy akkor lehet vagy nem lehet elszámolni Pauschale-t? Csak a program nem tudja kezelni a külföldieket (akik nem vissza-, hanem ide költöznek) vagy tényleg nem számolhatunk el Pauschale-t?

Vagy én lennék az egyetlen, aki saját maga akarja elkészíteni az adóbevallást, mindenki más adótanácsadóhoz fordul? Kétlem, mert Decotext is nagyon a saját kezű megoldás mellett áll.

Persze, ha senki nem tud választ adni, megkérdezem majd a Finanzamt-ot, de elsőkörben teszek itt egy próbát.

Talán nem mi vagyunk az egyetlenek, akik idén költöztünk ki (vagy akik a jövőben fognak), ezért nemcsak minket érint a dolog.

Ahogy Gergő is írta:
"Mindenki hasznára hozzászólás (értelmes) van csak!"

Ennek jegyében várom az értelmes hozzászólásokat mindenki hasznára. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #33754 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Adócsökkentő tételek

vava írta: Ahogy Gergő is írta:
"Mindenki hasznára hozzászólás (értelmes) van csak!"
Ennek jegyében várom az értelmes hozzászólásokat mindenki hasznára. :)

Ha már meg lettem említve a már számomra is kissé nehezen és kétértelműen értelmezhető :laugh: hozzászólásommal és van is egy kis időm is.
Pontosítanék. Ugyan volt már róla szó de teljesen más ha valaki már x-ik adóbevallását készíti Németországban és teljesen más az első, amikor több minden leírható, ugyanakkor a legtöbb esetben az adóilletékességet is tisztázni kell (kéne)!
Az én állásponom, hogy az első (tört) évet mindenképpen egy erre specializálódott cég, természetesen a felelősséget vállalva (hivatalosan) csinálja meg! Utána lehet (a már kő egyszerű) teljes, német évet a 10 eurós programok valamelyikével csinálni! ;)
A külföldiek adóbevallását már millió esetben készítő cégek pedig csuklóból tudják, hogy milyen adócsökkentő tételek is elérhetőek!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #33845 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Adócsökkentő tételek

Szia Vava!

Rövidre fogom és idézek:
"Aber wie ist die steuerliche Situation zu betrachten, wenn man aus privaten Gründen ins Ausland verzogen war und aus beruflicher Veranlassung, weil man z. B. eine Arbeit in Deutschland aufnimmt, einen Umzug durchführt?

Mit dieser Frage hat sich ganz aktuell das Finanzgericht Niedersachsen in einem Urteil (Niedersächsisches Finanzgericht 4. Senat, Urteil vom 30.04.2012, 4 K 6/12) beschäftigt. Nach diesem Urteil können Umzugskosten auch dann steuermindernd angesetzt werden, wenn der Aufenthalt im Ausland aus privaten Gründen stattgefunden hatte.

Hier wird analog zum Gesetz begründet: Der Umzug, der erfolgt, um zum ersten Mal eine Arbeit aufzunehmen, ist beruflich veranlasst. Die Tatsache, dass man im Ausland gewohnt hat, ist unerheblich, wenn man nach Deutschland zurückgezogen ist, um hier wieder eine Arbeit aufzunehmen."

Ez értelmes hozzászólásnak számít? :) Egyébként ez sem konkrét, mert a cikk elsősorban németeket vesz alapul, nem külföldről betelepült külföldieket!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #33855 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Adócsökkentő tételek

Athena1985 írta: Egyébként ez sem konkrét, mert a cikk elsősorban németeket vesz alapul, nem külföldről betelepült külföldieket!


Kedves Athena!
Köszönöm, hogy próbálsz segíteni. Te mindig értelmes hozzászólásokat írsz. :) Mások számára biztos vagyok benne, hogy hasznos is volt, amit előzőleg belinkeltél, de sajnos a kérdésemre nem volt benne válasz, és sajnos abban sem, amit most idéztél.
Már rengeteget gugliztam a témában, és abban biztos vagyok, hogy el lehet számolni a költözés költségét, a kérdés csak az, hogy Pauschale-t is lehet Auslandsumzug esetén, vagy csak a számlával alátámasztottat. Erre azonban sehol nem találok választ. Pedig az én értelmezésem szerint el lehetne, de a WISO-ban mégsem tudom megcsinálni. Nem nagyon lesz más megoldás, mint megkérdezni a Finanzamt-ot, csak nem tudom, mennyire segítőkészek, illetve hogy személyesen lehet csak, vagy esetleg e-mailben is adnak-e felvilágosítást. Ezzel kapcsolatban még nem nagyon vagyok képben.

Egyébként abban egyetértek Gergoo-vel, hogy aki nem ért hozzá, az jobb, ha adótanácsadóval készítteti az adóbevallását.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #33859 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Adócsökkentő tételek

Annyit tudok, hogy régebben, amíg aktívan segítettem mások bevallását elkészíteni, csak számlabenyújtással lehetett igazolni a költözést és a kiköltözést sok esetben el sem fogadták (a legtöbben nem is tudták igazolni semmilyen számlával)... Ahogy olvastam, (bár most szedem össze ismét a tudásomat és egészítem ki az új infókkal), 2012-től elszámolható Pauschal is. Ha a WISO-ba nem tudod ezt beírni, nem jelenti azt, hogy nem is működhet, mivel látod, a fenti Urteil szerint a külföldről visszatelepültek számára is létezik ez az opció. A Finanzamt fog segíteni, annó én is sokszor zaklattam őket, a végére elég jól ismertek:) (nem is voltam szégyellős kérdések tekintetében). Szóval egy probát mindenképpen megér. Ha adtak valami infót, írd meg kérlek ide is, mert jó tanulság:) Köszi!:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vava

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!