Adócsökkentő tételek

Több
6 éve 5 hónapja #33864 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Adócsökkentő tételek

Athena1985 írta: A Finanzamt fog segíteni, annó én is sokszor zaklattam őket, a végére elég jól ismertek:)

Személyesen, telefonon vagy e-mailben?

Mindenképp megírom, ha megtudok valamit.

Szeretnél hozzászólni a témához? Belépés itt!

Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #33876 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adócsökkentő tételek

vava írta: Személyesen, telefonon vagy e-mailben?Mindenképp megírom, ha megtudok valamit.

Ilyen dolgokban a legjobb ha személyesen mész be, mert az adott alkalomnál, ott helyben is eszedbe juthat valami, vagy amit esetleg kihagynál a levélből arra is rá tudsz térni! Készülj fel előtte pár nappal, egy cetlivel ahol pontosan sorba veszed amit meg akarsz tudni. Ez lesz a leghatékonyabb!

Ui: a levél vagy az e-mail meglehetősen személytelen, s könnyen lehet, hogy letudják frázisokkal mert nincs arra idejük, hogy a több ezer levelet feldolgozzák! Jobb személyesen!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vava

Több
6 éve 3 hónapja #34604 Írta: vava

Athena1985 írta: Ha adtak valami infót, írd meg kérlek ide is, mert jó tanulság:) Köszi!:)

Annyit mondott az ügyintéző a Finanzamtnál, hogy Ja, das können Sie machen.
Aztán hogy tényleg el is fogadják-e, az majd jövőre kiderül.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Több
5 éve 8 hónapja - 5 éve 8 hónapja #37053 Írta: vava

Athena1985 írta: Annyit tudok, hogy régebben, amíg aktívan segítettem mások bevallását elkészíteni, csak számlabenyújtással lehetett igazolni a költözést és a kiköltözést sok esetben el sem fogadták (a legtöbben nem is tudták igazolni semmilyen számlával)... Ahogy olvastam, (bár most szedem össze ismét a tudásomat és egészítem ki az új infókkal), 2012-től elszámolható Pauschal is. Ha a WISO-ba nem tudod ezt beírni, nem jelenti azt, hogy nem is működhet, mivel látod, a fenti Urteil szerint a külföldről visszatelepültek számára is létezik ez az opció. A Finanzamt fog segíteni, annó én is sokszor zaklattam őket, a végére elég jól ismertek:) (nem is voltam szégyellős kérdések tekintetében). Szóval egy probát mindenképpen megér. Ha adtak valami infót, írd meg kérlek ide is, mert jó tanulság:) Köszi!:)

Ígértem, hogy megírom, ha tudok valamit. Végül kézzel töltöttem ki végül az adóbevallást, mert az Umzugskosten résszel a programban nem tudtam mit kezdeni.
Ez alapján kiszámoltam a Pauschale-t:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Ezen kívül 2 utat is beírtam, mint Reisekosten für die Wohnungssuche (emaillel alátámasztva), ill. egy út volt a Reisekosten für den Umzugstag .
Ezzel kapcsolatban mindent elfogadtak, már át is utalták a visszajáró összeget.

Nekem is lenne egy kérdésem hozzád: A nagyszülőnek meg lehet téríteni az útiköltségét, mint Kinderbetreuungskosten, és így annak 2/3-át le lehet írni az adóalapból (tudom, keretszerződés kell hozzá, utalni kell stb.). Viszont mindenhol a 0,3 eur/km-t írják, de mi van akkor, ha tömegközlekedéssel (vonattal) jön? Ilyen esetben is lehet/kell a 0,3-mal számolni vagy a vonatjegy árát kell ilyenkor figyelembe venni?
Azért gondoltunk erre, mert mindketten dolgozunk, és lassan közeledik az ősz, bejön a rossz idő, többször lesz beteg a gyerkőc, és valószínűleg kell majd a segítség, ha nem akarunk táppénzre eljönni. Köszönöm a válaszodat előre is.

Több
5 éve 8 hónapja - 5 éve 8 hónapja #37057 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Adócsökkentő tételek

Szia Vava!
Szuper, ez a lehető legjobb, jogforrással számolni.:)
A Kinderbetreuung-gal kapcsolatban mindenképpen kössetek nagyszülőkkel szerződést, illetve legyen írásbeli megbízás, különben az adóhivatal visszadobhatja "fehlende Fremdüblichkeit" miatt. Itt kössétek ki, milyen módon fizetitek ki nekik az útiköltségeket. A 30 cent/km a szokásos eljárás, de erről persze az adóhivatal is akar akkor látni bizonyítékot: pl. átutalási megbízást. Ha a nagyszülők vonattal érkeznek, a vonatjegy mindenképpen a ti nevetekre szóljon, illetve a szerződésben/megbízásban szerepeljen: "Bahnfahrten zweiter Klasse werden in voller Höhe erstattet", vagy vmi ilyesmi. Ehhez igazolásként a jegyet és az adóhivatal hat nix zu meckern...

Itt hasznos összefoglalás egy adótanácsadótól:

Nr._9_Kinderbetreuungskosten.pdf melléklet nem található

Ez az üzenet csatolt fájlt tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A következő felhasználók mondtak köszönetet: vava

Több
5 éve 1 hónapja - 5 éve 1 hónapja #38614 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adócsökkentő tételek

mahlzeit írta: Egeszsegugyi szamlakat csak bizonyos osszeg felett lehet leirni. Az eves osszkereset adott szazaleka (nem tudom pontosan mennyi) felett kell lennie. A te 7600EUR-d okes de nehany 100EUR-t nem tudsz leirni. De ez fugg a keresettol.

Sajnos igy van. A 7600€ sem mind jött vissza, de egy jó nagy része. Most a nejem itteni fogászati költségei alacsonyabbak ugyan de sajnos a pauschallal elintézik. Azért nekünk nem lesz minuszunk, mert van "Zusatzversicherung" nála, s igy ök állják a sarat!
Most mar közel mindent kifizettek, s már csak 2-300 euron log valamilyen kétes, a fogorvos által kiállitott számla miatt, de ez is jönni fog, csak húzódik.

Az egésznél viszont "Vorkasse" volt. Nálam is amit annak idején le tudtunk részben irni!

DCT