Nyugdíj kérdések

Több
12 éve 2 hónapja #11639 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Ha neked kevés itteni éved van, nem fogod tudni itt finanszirozni a nyugdijas életedet! Ezt azért még számold át egy párszor mielőtt ingatlant veszel! Inkább bérlej, s maradjon meg a pénzed! Később még mindig vehetsz valamit, ha esetleg javulna a helyzeted!

Kösz a jó szándékú tanácsot, de nem értek egyet. Már tárgyaltam a bankkal is. Jelenleg 270 EU-fizetek havonta, a hitel törlesztése havonta 250 EUR, és 6 év múlva enyém a lakás, ki van fizetve. miért nem éri meg?

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #11642 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Azt azért ne felejtsd el, hogy 8000 EUR-ig abszolult adómentes a jövedelem. Nálunk nem sokan fizetnének adót, ha lenne adómentes jövedelem. Legyenek a nyugdíjak reális értékűek, és akkor lehet belőle vonni adót, TB-t. És kérlek ne gyere azzal, hogy az édesanyádnak mennyi a nyugdíja. A legtöbb embernek a fizetése sincs annyi.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #11643 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

2./ Ez pontosan igy is van! Ennél még lehet választásod is. Vagy azt, hogy a magyar állam küldje a német számládra (ez a legrosszabb) vagy beteszik otthon egy számlára fortintban. Ha otthon élsz, akkor meg forditva: megy egy euró számlára a német rész és kapod otthon a magyar nyugdijat, vagy: a német küldi a magyar számládra s ott fdorintban jelenik meg (szintén rossz!) A lényeg és ezen Te sem tudsz változtatni: mindegyik ország a maga részét fogja folyósitani! Hogy hova azt majd eldöntöd! (Mi magyar számlára küldetjük majd a forint nyugdijat és egy német eruós számlára megy majd a néet nyugij! A világon bárhol hozzáférünk (online) már most is, igy tök mindegy hogy hol élsz!

Bocs, de teljesen félreértetted, amit írtam.
Én éppen, hogy azt írtam, nem az egyes államok utalják külön külön neked a nyugdíjat, hanem az az egy ahol nyugdíjasként letelepedtél. És az államok egymás közt rendezik, hogy ebből melyiket mennyi terhel. Ez azért is fontos, mert szeretném ha valaki segítene ezt a kérdést egyértelműen eldönteni. Én megadtam a linket, hol olvastam az infót, amiből ezt szűrtem le, kérem, akárki ebben a kérdésben hozzászól, szintén adja meg a forrást, hogy honnan származik az info
Köszönöm előre is.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #11655 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Eva10 írta: Szia Decotext!Ezek szerint te nagyon kepben vagy ezzel. Hogyan kell elkezdeni a papirok összeszedeset, es milyen papirok kellenek?Elkezdenem en is.szia:Eva

Kedves Éve! Ez nagyon egyszeű. Először is a magyar oldaltól kell mekérni az adatokat! Nagyon fontos a születési adat, ha van személyiszám, (születési anyakönyvi kivonat, stb Amikor ez megjött, akkor meg itt kell az egészet beadni. A jó (legalább is nálunk igy volt) semmit nem kell leforditattani, mindent ők csinálnak hivatalból! (Nem biznak meg külföldi forditásokban, s jogosan, mert sok a hamisítvány!)
Cimek:
Nyugdíjfolyósító Igazgatóság (NYUFIG) - Budapest
Cím: 1139 Budapest XIII. Váci út 73.
Levelezési cím: 1820 Budapest
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Telefon: 06-1-270-8999
Zöld szám: 06-80-204-884
Fax: 06-1-270-8916
Fax: 06-1-270-8927

Itt kell a magyar oldaltól mindent megkérni! Minden itt van összegyüjtve egy magyar államolgárról egy kivétellel: a honvédség. Tőlük külön kell megkérni az igazolást. (Pl ha a férjed magyar és volt katona.)
Honvédelmi Minisztérium
Székhely: 1055 Budapest, Balaton utca 7-11.
Postai cím: 1885 Budapest, Pf.: 25.
Telefonszám: 06-1-236-5111
Ügyfélszolgálat e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Ügyfélszolgálat telefonszám: 06-1-474-1168
MH Központi Ügyelet: 1- 474-1234, 1- 474-1335 (fax)


Ha a magyar oldalról minden megérkezik (magyarul) akkor az egészet be kell adni itt a BRD-ben, (s most figyelj), a nyugdijfolyósitónál, de egy külön osztályon! Deutsche Rentenversicherung Ez az osztály az Internationale Aufgaben u. Beratungsdienst
Mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Ettől kezdve már csak évek, kérdése, hogy mikor lesz eredmény! Nálam találtak hiányzó heteket (Mo.-on), ennek nekem kellett a szabi alatt utánajárnom. Aztán volt ami állítólag "elkallódott", s újra küldeti kellett, stb. Ritkán megy símán, ezért tart sokáig! Viszont azóta, hogy ez meg van, minden évben kapjuk itt a németketől kivinatot, hogy mennyi lesz majd ha..... mert naprakész az egész! Most már csak addig kell élnünk, hogy legyen is ebből valami! Mivel én 56-ban születtem elvileg 9 hónapot rá kell húznom, az az 65 évesen + 9 hónap után mehetek nyugdijba. Vannak trükkök amivel már 62-63 évesen el fogok menni nyugdijba. Igaz lesznek levonások, de ezt szögeljék a térdükre....
:woohoo:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #11665 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Szia Decotext!
Köszönöm. Tudod, ehhez nem ertek. Mit kell irnom a nyugdijfolyositonak pontosan, mit kerek tölük?
Jol ertem, hogy igy nem kell keresgetnem az összes papiromat a munkaltatoktol, hanem ök megküldenek mindent?
Neked miert nem kellett fordittatni?
Meg egy: miben fontos a ferj munkaja? Katona ferjem nem volt, csak rendör, de meghalt.
Az eredeti papirokat adom majd be, vagy hiteles masolatokat?
köszönöm:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #11666 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Bocs, Decotext, kimaradt, hogy en privat biztositott vagyok.Igy is ugyanoda kell majd itt beadnom? Es milyen kiseröpapirral? Vagy lehet, ezt meg megkerdezem töled, ha megvannak a papirok?
Aztan meg az is kerdesem, hogy hol es hogyan erdemes a nyugdijra gyüjteni? Mert a kamara vonja, de abbol edeskeves nyugdijam lesz, az otthonit meg akar el is felejthetem...jo, minden szamit, de abbol nem lehet megelni...
Es milyen adovonzata van a különbözö megtakaritasoknak? Vagy neked esetleg van ehhez tanacsadod?
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!