Németországi szociális juttatások

Több
13 éve 3 hónapja - 13 éve 3 hónapja #2721 Írta: TomTemplar
Németországi szociális juttatások téma létrehozva TomTemplar által

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy Németországban az alanyi jogon járó szociális juttatások igénybevételéhez fel kell-e adni a Magyarországi állandó lakcímet. Ebben az esetben ugyanis a Magyar okmányiroda bezúzza a személyi igazolványt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2734 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

Szia Tom!

Tudtommal nem kell kijelenteni, de feltétel, hogy németországi állandó lakcímmel rendelkezz.
Mit szeretnél pontosan igénybe venni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2738 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

Szia TomTemplar!

Nekünk megvan a magyar lakcímünk is és a német is. Mi a családit ígyis megkaptuk.

Üdv
Rita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #2740 Írta: TomTemplar
TomTemplar válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

Sziasztok!

Köszönöm a tapasztalatokat. Kindergeld-et és Kinderzuschlag-ot szeretnénk majd igényelni. Állandó lakcímünk van és freizüg papír is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • zsoka
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #20019 Írta: zsoka
zsoka válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

Szia
Figyelemmel kísérem a topikat ,de még nem találtam választ a kérdésemre .
Én egyedül állóként egy gyerekkel ,a párom 2-gyerekkel (özvegy) mi is ki szeretnénk települni .Ő már kint dolgozik egy éve .
A kérdésem az lenne ,hogy a 3 gyerekre kapunk Kindergeld-et?(bocsánat ,ha nem jól írom)és hogy melyen adó osztályba esünk?Hogy lenne jobb ,élettársak vagy házastársak?
És a kitelepüléssel kapcsolatban mit ajánlatos elintéznünk.
A fiamat az apa 9 -éve nem látogatja , fel sem hívja ,a felügyeleti jogról nincs külön rendelkezve ,nálam van elhelyezve,van útlevele.és még állam által megelőlegezett gyerektartást kapok Ennyi tömören .
A párom:özvegy 2-gyerekkel 9-évesek ikrek .
Kapja majd az árva ellátást kint ?és ő az özvegyit?
Én egyenlőre nem tudok dolgozni,mert a gyerekek még kicsik még és a környezettet meg kellene szokniuk .Tanulni szeretnék ,a német nyelvet mindenképpen és utánajöhet a munka.
Most ennyi jutott eszembe ......köszönöm a választ
Zsoka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20029 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

TomTemplar írta: Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy Németországban az alanyi jogon járó szociális juttatások igénybevételéhez fel kell-e adni a Magyarországi állandó lakcímet. Ebben az esetben ugyanis a Magyar okmányiroda bezúzza a személyi igazolványt.


biztos vagy ebben? szerintem nem veszted el a szemelyidet, miert is tenned? max a lakcimkartyat, de en ugy hallottam, h ebben az esetben azon lakcimkent Kulfold szerepel. Ettol fuggetlenul en se jelentkeztem ki, szulok cimen vagyok elvileg allando lakos (azt hiszem ez meg anyagi elonyokkel is jar, mintha valami helyi adoba szamitana, h hanyan elunk ott).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!