Németországi szociális juttatások

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #20316 Írta: simatyi
simatyi válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

joe80 írta: Kedves Éva vagy aki tud segítsetek már nekem.Én kint vagyok dolgozom ideiglenes lakcímmel a feleségem otthon a gyerekekkel.Ebben az esetben én milyen jutatatásokra vagyok jogosult és melyik adósávba esek.Segítségetek előre is köszönöm.


Nah a valasz azert nem ilyen egyszerü,h bemutatok egy ket papirt... :(((

Ideiglenes lakcim??? A pontosan mit takar? Mert itt ilyen fogalom nincs. Vagy be vagy jelentkezve ide, vagy nem. Attol füügetlenül a magyar lakcimkartyad megmarad termeszetesen.
Adosav.: CSAK hazassagi papir NEM elegendö!!!!! Ha feleseg nincs ide bejelntve,akkor semmikeppen sem. Apehba be kell menni felesegnek, es egy rakat nyomtatvanyt kik kell kerni, h ezt a Magyar allam hivatalosan igazolja,h ö gyereket nevel, ott kap csaladit, hogy hazas es csaladi adozasban van, stb.... ( E105, E104, E107-es nyomtatvanyok asszem, Teve u-i rendörseggel szemben, 2 oras varakozas, meg egy rohedli papair....).

Meg 1-es adosavban vagy, ha ezek meglesznek ,akor 3-asban leszel!!!

No,de egy kis tipp :)))

Ha nem fazol a KISKAPUKTOL, akkor mikor bejeltkeztel, oda menj vissza, es szolj,h asszonyod is kint van ;) ehhez egy csatolsz egy nemet nyelvü meghatalmazast, amit "ö" irt ala,h eljarhatsz helyett, a lakcimbejelntes ügyeben, es lefenymasoljatok a szemelyi ket oldalat es alairja. Altalaban bejön ;) es mar meg is vagy, utanna, irany a FInanzbeamt es jöhet a 3-as ado-osztaly. No erröl ennyit.

( En is igy csinaltam , mert csak 5hetre ra jött ki a csaladom,h kijöttem anno :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #20357 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

joe80 írta: Kedves Éva vagy aki tud segítsetek már nekem.Én kint vagyok dolgozom ideiglenes lakcímmel a feleségem otthon a gyerekekkel.Ebben az esetben én milyen jutatatásokra vagyok jogosult és melyik adósávba esek.Segítségetek előre is köszönöm.

Szia,
mint ahogy már írta más is, ha be vagy jelentkezve, akkor be vagy jelentkezve, nincs ideiglenes, vagy állandó.

De a lényeg, családi pótlék különbözetre vagy jogosult, vagy ha otthon lemondjátok, akkor a teljes családi pótlékra. Mivel ugyan ebben a cioőpen járok, én is kint dolgozom a feleségem és a gyerek Mo-on él, és én már kapom is a Kimndergeldet, ezért pontosan studom, le is írtam már hogyan kell intézni.
aéapból egyes adó kategóriába teszenk, mert nem együtt elsz a nejeddel, de ha bemégy a helyi Finanzamtba, akkor kapsz néhány nyomtatványt, amit ki kell töltened, és alá kell iratnod, és átttesznek a hármasba. Ennek jogalapja az, hogy ha a házastársak nem együtt élnek, de mind ketten uniós állampolgárok, és az unióban élnek, akkor úgy kezelendők, mintha együtt élnének.
A múlt héten voltam a Finanzamtban, egészen friss - ropogós az infó :)

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Rian
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21095 Írta: Rian
Rian válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

Szép napot mindenkinek!

Tudnátok segíteni tanácsot adni,hogy ha szeretnék kimenni a férjemhez Karlsruhéba /március óta kint dolgozik/milyen segítséget lehet igénybe venni addig amíg munkát kapnék? Gondolok arra,hogy nyelvtanuláshoz,és lakbértámogatáshoz igénybe lehet venni valamilyen segítséget?Nyilván minél előbb szeretnék dolgozni,de nincs nyelvtudásom,a férjem munkásszállón lakik amikor a bejelentkezést intézte engem is be kellett a papírra írni és azt hogy mióta vagyunk házasok.Ezt sem tudjuk hogy miért kellett.A hivatalos ügyekben nagyon elvagyunk veszve,mert sajnos nincs segítségünk., :blink: Infót, tanácsot előre is nagyon köszönök!

Rian

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 9 hónapja #21125 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

Tudnátok segíteni tanácsot adni,hogy ha szeretnék kimenni a férjemhez Karlsruhéba /március óta kint dolgozik/milyen segítséget lehet igénybe venni addig amíg munkát kapnék? Gondolok arra,hogy nyelvtanuláshoz,és lakbértámogatáshoz igénybe lehet venni valamilyen segítséget?Nyilván minél előbb szeretnék dolgozni,de nincs nyelvtudásom,a férjem munkásszállón lakik amikor a bejelentkezést intézte engem is be kellett a papírra írni és azt hogy mióta vagyunk házasok.Ezt sem tudjuk hogy miért kellett.A hivatalos ügyekben nagyon elvagyunk veszve,mert sajnos nincs segítségünk.

Kedves Rian,

azért annyira nem vagy elveszve. Ha visszaolvasod az itt leírtakat, rengeteg infóhoz hozzájutsz.
Az első és legfontosabb a lakás.
Erre lenne egy ötletem:
A napilapok szerdai és szombati számainak böngészésén túl nézze át a férjed ezt is:
Volkswohnungnak hívják, kiskeresetű embereknek közvetít lakásokat, napi 35euro-tól.
www.volkswohnung.com/
Nulla nyelvtudással ne gyere ki! Iratkozz már be otthon egy intenzív nyelvtanfolyamra, és ne várj arra, hogy minden az öledbe hullik. Tegyél érte, hogy megvalósuljon ez az álom!
A családi állapotról a férjednek az adózás miatt kellett nyilatkoznia.
Ide mehettek nyelvet tanulni:
www.vhs-karlsruhe.de/ Egy euro/óra áron tanulhatja a nyelvet, ha szerencséje van.
Ha csak egy óra szabadideje van, vegye elő a nyelvkönyvet.
Segítséget csak jóindulatú emberektől várhattok. Nem várja senki se tártkarokkal az idetelepülő magyarokat.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Rian

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Rian
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21126 Írta: Rian
Rian válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

Kedves Maya!

Köszönöm tanácsaidat,a férjem már keresi a szállást,jelenleg munkás szálláson van 280euró/hó.Szeretne egy kis lakást találni kb 4-500 euroért.Csak a munkahelyéhez közel kéne mert autó nélkül van,sokat gyalogol már így is.
Abba tudnál nekem segíteni hogy lakbértámogatást igénybe lehet venni,amíg nem kapok munkát?,Végig olvastam a bejegyzéseket,de nem volt számomra egyértelmű,/bár mióta egyedül vagyok már semmi sem egyszerű:-)/

Nagyon köszönöm az ötleteket és a jó tanácsot!

Üdv: Rian

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #21143 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

Rian írta: milyen segítséget lehet igénybe venni addig amíg munkát kapnék? Gondolok arra,hogy nyelvtanuláshoz,és lakbértámogatáshoz igénybe lehet venni valamilyen segítséget?Nyilván minél előbb szeretnék dolgozni,de nincs nyelvtudásom,....


Semmilyet, a férjed el fog tartani! Esetleg lehet lokálisan, nyelvtanfolyamra lehetőség és legfeljebb az integrációs programmon belül ingyen részt vehetsz rajta! (Ez azonban nem biztos és lehet hogy a férjednek valamennyit fizetnie kell) Lakás, rezsi és kaja magányügy! Nem akarlak elkeseríteni, de egy másik topicban irtad, hogy 48 éves vagy. Nyelvtudás nélkül (mi is a szakmád?) s ennyi idős korban gyakorlatilag ez olyan mint a lottó! Mi 57 évesek vagyunk és régen jöttünk már ki, tudom miről beszélek! Ha nincs protekciód akkor sajnos esélytelen vagy!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!