Németországi szociális juttatások

  • Rian
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21150 Írta: Rian
Rian válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

Kedves Decotext!

Tisztában vagyok vele hogy minél előbb meg kell tanulnom a nyelvet,ezért már itthon elkezdem!A szakmámban biztos hogy nem tudok elhelyezkedni,mert ahhoz nagyon jól kéne tudom a nyelvet,kereskedelemben egy benzinkúton dolgozom,amire gondolok hogy sikerülhet,az a takarítás mert a célom,hogy megéljek,és a férjemmel lehessek!
Vannak kint ismerőseim akik ebből megtudnak élni.Ezért bizakodom benne hogy nekem is sikerülhet.Legalábbis remélem!Hazudnék ha nem vallanám be hogy félek tőle,de megpróbálnom,hogy együtt lehessünk! A férjem keresete sajnos nem elég,hogy eltartson,és nem is szeretném.A mai napig napi 12 órát dolgozom +4 órát utazom,de a fizetésem semmire nem elég.

Üdv:Rian

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #28751 Írta: szabogabor
szabogabor válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

Tömegesen vándorolhatnak német nagyvárosokba "szegények" Romániából és Bulgáriából a két uniós tagország állampolgáraira vonatkozó munkavállalási korlátozások megszűnése után, ami súlyos feszültségekhez vezethet a városi önkormányzatok érdekképviselete szerint - írta a Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) című vasárnapi német lap.A városi önkormányzatokat összefogó testület, a Deutsche Stddtetag elemzése szerint 2007 és 2011 között, vagyis Románia és Bulgária uniós tagságának első öt évében 64 ezerről 147 ezerre emelkedett a két országból érkezett bevándorlók száma éves átlagban. A legfrissebb, 2012 első félévi adatok szerint a bevándorlási hullám tovább emelkedett, a román és bolgár migránsok száma 24 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest."Mindenekelőtt romákról van szó, akiket a hazájukban kirekesztenek, Németországban viszont alig van esélyük munkát találni a képzettségük vagy az egészségi állapotuk miatt" - mondta a lapnak Guntram Schneider, az Észak-Rajna-Vesztfália tartományi kormány munkaügyi, szociális is integrációs minisztere. A migrációs folyamatra jellemző, hogy szinte egész települések költöznek át Németországba - idézett a FAS az elemzésből. A leginkább ismert példa a Fantanele nevű romániai falu, ahonnan mintegy hétszázan érkeztek a berlini Neukölln kerületbe, ahol mind ugyanabban a negyedben telepedtek le. Az érintett városrészekben persze felerősödik bűnözés, elterjed a prostitúció, a feketemunka, vagy éppen embercsempészbandák jelennek meg az elemzés szerint.Hozzátette: gyors és hatékony intézkedések nélkül "hihetetlenül súlyos következményekkel járhat", hogy 2014 elejétől megszűnnek a két ország állampolgáraira vonatkozó munkavállalási korlátozások, mert a munkavállalás szabadsága azt is jelenti, hogy megnyílik a bevándorlók előtt a német szociális ellátórendszer.
MTI
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28754 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

Rian írta: Vannak kint ismerőseim akik ebből megtudnak élni.Ezért bizakodom benne hogy nekem is sikerülhet. Legalábbis remélem! Hazudnék ha nem vallanám be hogy félek tőle, de megpróbálnom, hogy együtt lehessünk! A férjem keresete sajnos nem elég, hogy eltartson, és nem is szeretném. A mai napig napi 12 órát dolgozom +4 órát utazom, de a fizetésem semmire nem elég.

Persze, hogy sikerülhet. Nem nulla az esélyed. Ha házasok vagytok akkor a férjed adócsortja a 3-as, ami a legjobb a havi nettó szempontjából. Sajnos az, hogy most mennyit dolgozol és hogy mire elég vagy mire nem, itt egy munkaadót sem fog meghatni! Ha nem a szakmádban akarsz (fogsz) dolgozni akkor képzetlen segédmunkásnak számitaszi! Ebböl van közel 2 millió mukanélküli a BRD-ben, (sa anyanyelvük német) amihez hozzájön, hogy további 27 országból érkeznek szakemberek, amiböl a német munkaadó válogathat! Sok sikert!

Ui: én nem akartalak lehúzni, csak a realitásról beszéltem!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!