Németországi szociális juttatások

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20032 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

zsoka írta: Figyelemmel kísérem a topikat ,de még nem találtam választ a kérdésemre . Én egyedül állóként egy gyerekkel ,a párom 2-gyerekkel (özvegy) mi is ki szeretnénk települni .Ő már kint dolgozik egy éve . A kérdésem az lenne ,hogy a
I. > 3 gyerekre kapunk Kindergeld-et (bocsánat , ha nem jól írom) és hogy
II. > melyen adó osztályba esünk? Hogy lenne jobb ,élettársak vagy házastársak?
III. > A párom:özvegy 2-gyerekkel 9-évesek ikrek . Kapja majd az árva ellátást kint és ő az özvegyit?
IV. > Én egyenlőre nem tudok dolgozni, mert a gyerekek még kicsik még és a környezettet meg kellene szokniuk .Tanulni szeretnék , a német nyelvet mindenképpen és utánajöhet a munka.

Nagyon sokat kérdeztél és nagyon különböző
dolgokat így csak röviden válaszolok amire tudok:

I. > Szerintem csak az élettársad fog családipótlékot kapni.** ("Kindergeld"), mivel Te nem dologozol, nem is dolgoztál itt, és nem is vagytok házasok!
II. > Mivel a végén írod, hogy nem fogsz dolgozni, így Te semmilyenbe, ha együtt laktok az élettársaddal, (egy címre bejelentve) akkor az élettársad az 1-es adócsoportot fogja kapni! (Neked és a gyermekednek nem lesz betegbiztsoítása sem, csak ha összeházasodtok vagy ha privát külön fizettek zsebből!) Ha összeházasodtok, akkor alanyi jogon jár a férj után!
III: > Szerintem** sem özvegyit, sem árvaellátást nem fog az élettársad kapni! Az otthoni is meg fog szünni ha itt a BRD-ben életek! (Az árvaellátás úgy tudom attól is függ hogy hol jár iskolába a gyerek. Igy könnyebben tudják ellenőrizni, s ha valaki elhagyja az országot, akkor megvonják!
IV: > Kimondottan rossz sorrend! Ha otthon maradsz a gyerekekkel, akkor ők sem és Te sem fogod a nyelvet gyorsan elsajátítani! Ha rám hallgatsz azonnal be kell tenni az oviba illetve a 9 éveseket iskolába.(Legfeljebb ismételnek) Ha van rá kapacitás, akkor járj sokat német társaságba, sportkörbe, lövészklubba, stb. Így nagyon hamar meg tudjátok tanulni a nyelvet!

Természetesen ezeknek még nézz utána, mert a **-al
jelölt részeknél nem 100%-ban vagyok biztos a dologban!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20037 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

Szia zsoka!
Van az a lehetőséged, hogy bemégy a gyámhivatalba, hogy bejelentsd a külföldre utazás tényét, hogy ha esetleg ne talán tán jelentkezne az apa akkor ne tudjon azzal vádolni, hogy szó nélkül elvitted a gyerekét az országból.
2. Ha előre láthatólag egy évnél rövidebb időre készűltök külfölde és nem letelepedési szándékkal (mert ugye ezt előre nem biztos, hogy tudod), akkor oda viszed szó nélkül a gyereked ahova akarod. Ebben az esetben benne van a pakliban, hogy az apa idő közben kérheti a gyerek nálla való elhejezését a bíróságon, gondolom az eséje kb. nulla, de akkor is procedúra és jogában áll megtenni.
3. A bíróságon te kéred,( ha az apa magától nem egyezik bele ), hogy engedélyezzék a gyerek külföldi letelepedését.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20038 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

Sziasztok!
Özvegyi nyugdijat, arvaellatast kapni fog - en is kapok, pedig 3 eve nem elek otthon. A nyugdijfolyosito idönkent hülye, de azt mar megszoktuk.
Be kell jelenteni a külföldi cimet, es akkor oda küldik a leveleket.
Csaladi potlekot is kap - en is kapok!
Iskolalatogatasit kell trendszeresen beadni, meg egyeb papirokat,itt a Bürgerbüroban mar tudjak, hogy ez a magyar nyugdijfolyosito, akinek mindig papir kell. Az igazolasokert altalaban fizetni kell, de mindig megmondjuk, hogy Rentnerkassanak kell, es akkor nem kell fizetni.
A biztositassal kapcsolatban sajnos szerintem igaza van Decotextnek.
Ha nem vagytok hazasok, akkor külön kell biztositas.
sziasztok;
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20040 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

Eva10 írta: Özvegyi nyugdijat, arvaellatast kapni fog - en is kapok, pedig 3 eve nem elek otthon. A nyugdijfolyosito idönkent hülye, de azt mar megszoktuk.
Be kell jelenteni a külföldi cimet, es akkor oda küldik a leveleket.
Csaladi potlekot is kap - en is kapok!Eva

Éva kedves, Te dolgozol, és vállalkozó és adófizető vagy! Zsóka, semmi ebből a szempontból, csak sima lakó lenne, aki itt él a gyerekével, (még csak nem is eltartott jogilag) mert nem házas! Képzeld el, hogy ha mindenki elindulna ilyen szituban és itt követelné a dolgokat.... Ne feledd, azért a szociális dolgoknak szigorú kritériumai vannak, mert akkor pl a lengyel határ mentén mondjuk 50-ről minden legyel bejelentkezhetne oda keletre, aztán kaszirozná a dolgokat, miközben lengyelben marad..... Ez nem műxik!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20049 Írta: simatyi
simatyi válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

Figyelemmel kísérem a topikat ,de még nem találtam választ a kérdésemre . Én egyedül állóként egy gyerekkel ,a párom 2-gyerekkel (özvegy) mi is ki szeretnénk települni .Ő már kint dolgozik egy éve . A kérdésem az lenne ,hogy a
I. > 3 gyerekre kapunk Kindergeld-et (bocsánat , ha nem jól írom) és hogy
II. > melyen adó osztályba esünk? Hogy lenne jobb ,élettársak vagy házastársak?
III. > A párom:özvegy 2-gyerekkel 9-évesek ikrek . Kapja majd az árva ellátást kint és ő az özvegyit?
IV. > Én egyenlőre nem tudok dolgozni, mert a gyerekek még kicsik még és a környezettet meg kellene szokniuk .Tanulni szeretnék , a német nyelvet mindenképpen és utánajöhet a munka.

A valaszok:

MINDEN gyerek utan a törvenyes gyam felveheti a CSP-t ( itt Kindergel), amit a FamielieKasse-nel kerhetsz, per Kopf, 185 €, illetve a masodikra is jar X összeg es igy tovabb, ez akkor is jar, ha nem dolgozol kint, DE kell lenni bejelentett lakcimnek itt Nemetben, betegbiztositasnak ( pl. : AOK ), es ha a gyerek iskolas,akkor kötelezö az iskolalatogatasi, ezek nelkül semmit sem kapsz!!!!

MINDENKEPPEN HAZASTARSNAK!!!!!! Ez 3. adokasztot jelent, ez a lejobb, en is ebben vagyok, ha nem vagytok hazasok, valaszthattok 1-5-ig, de alapbol 1.-be lesztek, az a legrosszabb.

Elettars lehet 4. osztaly is,de az sem az igazi.

Arva es özvegyi NINCS!!!!!! Kinderzuslag van, gyermektamogatasi segely,de mindek utan kell neki a CSP., igy neki dolgoznia is kell, es a gyerekeknek iskolaba kel jarniuk....KÖTELEZÖ, addig nincs semmi a gyerekek utan... a magyar dolgokat vegye fel Mo-n, utaltassa szamlara azokat itt meg a többit...

Nemet nelkül is lehet itt melozni,nem feltetel,de nem art, de ezt az elkepzelest nem osztanam,h elöször szokjuk meg, meg stb....ez a K-Eu-i gondolkodasmod itt HALALOS!!!! Nem fogsz tudni megelni,mert egy keresteböl nem lehet!!!! Sajnos ;)

De egy gyorsz szamolas neked:

Parod keressen Netto 1000€-t, te meg semmit.

3 gyerek CSP = 3*150€ atlagban = 450€
Kinderzuslag kb. 100€ max, gyerek szamtol függetlenül!!!!
Wohnunggeld ( berlemenyi tamogatas) max 100€/ho.

Igy össz.: 1550€

Az en albim (120nm kb.) = 600€/ho mindennel együtt
Kaja : 400€/ho minimum
Egyeb kiadasok : 400€/ho.......

es mar el is ment a penzetek.....

Szoval at kell gonolni,de nagyon!!!

Ha van barmi kerdes irj, szivesebn segitek, amiben lehet :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, KBarbara

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20058 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

Decotext, ha valaki jogosult az özvegyi nyugdijra es/vagy az arvaellatasra akkor az megkapja, barhol el a vilagon. De: a magyar nyugdijfolyositotol kapja, mert nyilvan mint magyar özvegy es gyereket nevelö jogosult ra.
Ez nem extra, hanem jogosult ra. Nyilvan otthon elt, amikor meghalt a hazastarsa es gyereket nevel. A csaladi potlekot meg Nemetorszagban fogja kapni, ha ott van bejelentkezve. Ezek nem függnek egymastol, es nem gondolom, hogy extra dolog volna. Te nem tudod, milyen özvegyen ket gyereket nevelni, en tudom.
Ami fontos, hogy be kell jelenteni a nyugdijfolyositonak szemelyesen vagy tertivevenyes levelben a külföldre költözest.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!