Béren kívüli juttatások adózása

Több
10 éve 6 hónapja #33188 Írta: Judagy
Judagy válaszolt a következő témában: Béren kívüli juttatások adózása

Köszi, köszi, köszi, a hozzaszolasokat. A szallas ingyenes lett volna.. Pontosan fogalmazva a szerzödes szerint rendelkezesre all. Az interjun meg ingyenes volt. Nem a fizummal voltam elegedetlen, hanem a kifizetett(len) 280 oramra, es a levont "beren kivüli juttatasra". Ügyesen csinaltak. Most meg bajlodhatok a magyarnal is bonyolultabb bevallassal. Nemetül. Es most igy akkor vissza sem igenyelhetem ezek szerint a szallas költseget, hiszen "visszakaptam"....Bocs, ha nehezen ertem, de ez egy külön szakma szerintem, nem kell ertenem, meg ha valami veletlen folytan sikerül is a bevallasom...Köszönöm megegyszer.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33190 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Béren kívüli juttatások adózása

DECO: Ha te az 5-ös adóosztályban adózol, még jó, hogy "csak" 1.650 Ajró marad a zsebedben...Nincs is ezzel semmi baj, mert szuper megoldás házastársak esetén, mikor az egyik fél többet keres a másiknál, a 3-5 kombináció ideális...feltételezem, hogy a párodnak cserébe több a nettója...Ezt azért írom le, mert szép és jó, amit írsz, de kis kozmetika van benne...tényeket közöltél, szuper, hogy leírod, de én akkor kiegészítem, mert hozzátartozik ez az oldal is!
Nem akarom Juditot védeni, mert tény, hogy ügyetlenül használta a brutto/netto fogalmakat, de sikerült megértenem mit akar és tudtam is rá választ adni: SACHBEZUG/geldwerter Vorteil.
Egyébként igazad van, jól fel is soroltad a levonásokat!

Judit: a levonások tényleg helyesen történnek nálad, semmi kamu és egyéb... Ennek ez a menete!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33191 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Béren kívüli juttatások adózása

Judit: a lakás valóban ingyen áll a rendelkezésedre béren kívüli juttatásként (Sachbezug), azonban meghaladja a 44 Eurós Freigrenze/Bagatellgrenze-t, ezért adó és járulékköteles (Steuer u. Beitragspflicht). Ezért lesz a végén kevesebb nettód, de ha a jó oldalán fogjuk meg a dolgot, akkor a 300 Euró helyett csak 140 Euróba kerül a lakásod, ami azért, csatlakozva a többiekhez, nem is olyan rossz...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Judagy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33194 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Béren kívüli juttatások adózása

Athena1985 írta: DECO: Ha te az 5-ös adóosztályban adózol, még jó, hogy "csak" 1.650 Ajró marad a zsebedben...Nincs is ezzel semmi baj, mert szuper megoldás házastársak esetén, mikor az egyik fél többet keres a másiknál, a 3-5 kombináció ideális...feltételezem, hogy a párodnak cserébe több a nettója..

Abba a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a nejem nettója magasabb mint az én bruttóm! Ezért van így az adócsoportunk. Így a sokból keveset vonnak (nála), s a kevésből sokat nálam! Persze azért ez a "kevés" nagyon relativ, mert ugyebár azért az én bruttóm (pláne ezért a munkáért) nem rossz ám! Gyakolratilag a hobbymért fizetnek, mert itthon sem csinálok mást csak grafikákat, coputerer cuccoket, anomaciókat, filmeket, stb. Ülök egy nagy iróasztalnál, a kávé mellet. Két bazi nagy monitoron szöszmötölök ötöd magammal egy kényelmes irodában! Kötetlen munkaidő, viszont nem fizetnek nálunk sem túlóráért (mint Juditnál), mert egy időszámlánk van. Le lehet csúsztatni! Szóval szerintem ez Kánaán, ha megnézem, hogy mások sokkal kevesebbért dolgoznak sokkal többet és sokkal nehezebbet....

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33198 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Béren kívüli juttatások adózása

Értem DECO! Köszönöm a beszámolót! Tényleg nincs rossz fizetésed, pláne ha szereted is, amit csinálsz! Jó olvasni, na, hogy így írsz a munkádról! Az adóosztály választásotok pedig ideális így, persze ezt tudod te magad is:)
Úgy érzem, hogy én is tartoznék egy rövid sztorival, de szétoffolnám vele a topikot.:) Annyit röviden, hogy a mi helyzetünk adózást tekintve szép és nagy kihívás! Férjem a határ túloldalán dolgozik adatbázisfejlesztőként, én pedig könyvelőként állok alkalmazásban egy müncheni cégnél, jelenleg Elternzeit-omat töltöm...
Egyébként wow és köszönöm a személyes gif-et!:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33199 Írta: Judagy
Judagy válaszolt a következő témában: Béren kívüli juttatások adózása

Köszönöm, Athena meg azt megkerdezhetem a reagalasodra, kerdeskent, hogy akkor ezek szerint nem igenyelhetem vissza ado formajaban a 300€-s szallast, ha jol ertettem, , igy "csak 140 € -t - meg a többit..- buktam. (kb-3-400-al logna a munkaltato...). A többi adombol viszont visszaigenyelhetek, az is volt 300 €,ugye? Ausztriaban meg van a 185 napon, 1 honapra tevedtem at a nemetekhez. Köszönöm. Bocs , de otthon sem nagyon ment ez a tema, - egyszer csinalta könyvelö, abban az evben hibas is lett a bevallasom, meg is büntettek...-es most meg ugy erzem, mintha kinait kellene, nemetül tanulni... :) Üdv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!