Bankkártya Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #34103 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

mahlzeit írta: 1., Kicsit megkevertuk ezt a maestro temat. Mikor en a MAestrorol irtam, az itt Nemetorszagban ertendo, hogy enelkul eleg meglenni. Konkretan az EC, ami egyfajta MAestro..

Oké! Ez valóban más. A fura, hogy az én EC kartyámat (sparkasse) is elfogadják Mo.-on a legtöbb helyen. (Tesco vagy benzinkut) Jó, a Mariskanéni a piacon nem, de oda a visa sem jó!
:chuckle:

Az osszes hulye biztositas, hosszutavu szolgaltatas ugy van kialakitva, "ha nem mondod le x honappal, nappal a lejarat elott", meghosszabodik ujabb mondjuk 1 evvel:) Hurra. Kovesd nyomon a rakas biztositasodat, meg ilyen olyan levonasokat a szamladrol. Egy sms-t kerni terhelesekrol meg a kozel lehetetlen kategoria..

Nos, erre találták ki a mobiltelefon naptárát, vagy a computeredben az outlookot! Semmi mást nem kell tenned, csak a megkötéskor bevezeted az adott progaramba (5 perc) és egy megfelelő előzetes "riasztást" a lejárat előtt! Így mindig kapsz értesitést melyik van lejáróban és mikor kell lemondanod ha.... Egyébként pl. a árváltozás van 8emelnek) akkor azonnal lemondható egy biztositás nem kell várnod. Csak indokolatlan esetben kell időben felmondani, de ez mindig benne van a szerződésedben is, így nem titok!

Ott allnak sorba fuzetekkel, papirokkal es terminalrol utaljak, mert az online bank mar raketatudomany

Ilyet én a bankunknál egyszer sem láttam. Volt egyszer vagy 15 éve egy külön számlánk a Hypobankban. Na, ott volt, hogy 2 órát is várni kellett (volna). (Azért jöttünk ezzel az egy számlával onnan is el.) 24 éve vagyunk a sparkasseban, de egyszer nem kellett várnunk 10 percnél többet! Mióta meg online bank van, évente ha 3x 4x bemegyünk, akkor az már sok! Nekünk a magyar számlánk is online megy. Miért "rakéta tudomány"? A nejemnek tényleg nincs érzéke a computerhez, s még ő is fél óra alatt perfekt megtanulta! Ja, és ő is 57 éves mint én, tehát nem tizen, vagy huszonévesek vagyunk már akik ebbe születtek bele.....

Persze olvasgatni és fejlödni azt kell idősebb korban is. A nejem most azért vett egy ilyen samsung tapitelefont, mert teljesen elmaradna a mindennapoktól. Most használja már teljes gözzel a whats appot meg mittudomén miket! TV-t néz rajta, s néha (útközben a kocsiban) még netezik is ha szükséges. Az onlinebanking sem bonyolultabb, sőt!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34109 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Tudom, hogy beallithatom a naptaramban etc., de en nem akarok fuggeni egy szolgaltatotol aki arra var, hogy statisztikai alapon x%-a az embereknek ugyis benezi. Ez egy pottyet utalatos dolog.
A masik, hogy nem a bankban kell sorban allni, hanem a bankoknak vannak onkiszolgalo terminaljai, ahonnan atutalast kezdemenyezhetsz pl. En DB-ben vagyok es nem egyszer tapasztaltam, hogy ha veletlenul olyan helyen veszek fel penzt ahol van ilyen automata, ott sokszor vannak tomott sorok:)
A masik, hogy elhiszem, hogy neked nem raketatudomany az online bank, de ha emberek kepesek ezek az automatak elott sorban allni, vagy egyaltan keresni egy ilyet es hasznalni, sot egyaltalan az, hogy ezek sok helyen elerhetoek, akkor az azt jelzi, hogy az embereknek van ra igenye. Ergo a tomegeknek az online bank raketatudomany itt is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34116 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Oké! Ez valóban más. A fura, hogy az én EC kartyámat (sparkasse) is elfogadják Mo.-on a legtöbb helyen. (Tesco vagy benzinkut)


Pont azért fogadják el, mert az EC-kártya egyben Maestro is (gondolom rajta is van az embléma...). És pont ezért fogadják el a magyar Maestro-kártyát is Németországban gyakorlatilag mindenhol, ahol hitelkártyával is lehet fizetni (kivéve pl. ugye a nagy Discounter hálózatokat - Aldi, Lidl, Penny, Netto, stb.- , ahol az ösgermán VISA, MasterCard stb. kártyákat is a hajadra kenheted...) Apró gyakorlati tipp ;) : ha az ajtón, pénztárnál kint van a Maestro embléma is, ott a magyar/német kártya is ok mindkét országban. Miután M.o.-n gyakorlatilag az EC korszak kimaradt, így ott azt kvázi a Maestro kártya helyettesíti, ha jól emlékszem, ott a discountereknél is mindenhol azzal lehet fizetni.
És hogy újat is mondjak, a Maestro mellett jön a V-pay (ez a VISA-é) rendszer is Európában. Már itt is van ilyen kártya, pl. többek között a Postbank-nál. Mindkettö debit kártya (ugyanúgy, mint az EC), azaz csak a számládon lévö egyenleg ill. esetleges Disporahmen erejéig vitézkedhetsz velük és azonnal (max. 2-3 nap) leemelik a költést a számládról.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #34122 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

gejza írta: (kivéve pl. ugye a nagy Discounter hálózatokat - Aldi, Lidl, Penny, Netto, stb.- , ahol az ösgermán VISA, MasterCard stb. kártyákat is a hajadra kenheted...)

Hát nem tudom, mer nekünk elfogadják a VISA-t. Itt van Real, meg Aldi Nord. Otthon meg a Tesco. Sehol gond ezzel.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #34127 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

A real meg otthon a Tesco az nem discounter a klasszikus értelemben. Náluk régóta elfogadják a VISA/MasterCard-ot. Az ú.n. "kemény" discounterek a következök: ALDI, LIDL, Netto, Penny, Norma, és még biztos van egy-kettö, de ezek a legismertebbek. Az ALDI Süd-nél tuti, hogy nem tudsz VISA-val fizetni, a Nord-on csodálkoztam ugyan, de lásd:
http://www.aldi-nord.de/aldi_bargeldlos_bezahlen_321.html
(A Girocard embléma az EC és a V-Pay kártyákat takarja. Hacsak nem a V-Pay-re gondolsz, mivelaz is a VISA-é, de nem hitelkártya, ezért is a megkülönböztetö név). Szóval e szerint itt sem lehet. Biztos vagy te abban, hogy már fizettél ott VISA-val ? Nem volt nálad véletlenül pisztoly is ??? :P Tavaly azt olvastam, hogy a LIDL már "teszteli" a hitelkártyás fizetést, de azóta semmi fejlemény. Az persze tuti, hogy ha az egyik hétfön elkezdi, akkor legkésöbb egy hétre rá mindenhol el fogják fogadni...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34130 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Hello! Nekünk a Postbank-nál van számlánk. Vagyis a férjemnek, egy kártya nála, egy nálam. Ő kinn nem nagyon mászkál kp-val, csak fizet. A másik amit én használok itthon. Minden automata ad pénzt, persze a kinti limittel és persze elég érdekes árfolyamon. Illetve tudok vele fizetni is, több helyen. Nem tudom egyénként, hogy kinti viszonylatban jó banknak minősül-e? Várok véleményeket esetleg, akinek volt már kapcsolata a Postbankkal.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!