Bankkártya Németországban

Több
10 éve 9 hónapja #32530 Írta: vargaotto11
vargaotto11 válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Sziasztok!
Kérem valaki segítsen abban, hogy arany színű " POSTBANK"-os kártyával hogyan tudok a netről vásárolni! Köszi MIndenkinek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32535 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

vargaotto11 írta: Kérem valaki segítsen abban, hogy arany színű " POSTBANK"-os kártyával hogyan tudok a netről vásárolni!

Szerintem sehogyan, ha nincs rajta, hogy "VISA" vagy "MASTERCARD". Ha viszont rajta van akkor mint hitelkártya müködik! A vásárláskor meg kell adni a lekért adatokat. (Sok árusitó hely fogadja el a hitelkártyát Mo.-on) Ez a kártya száma, érvényességi dátuma, s amikor közvetlenül a fizetés elött vagy lekérnek egy négyjegyü számot (csak 4-et) a hátsó számsorból.... ennyi! (Ellenörzö kód) A gond viszont az, hogy nem mindegy, hogy hol akarsz vásárolni online! Mi Mo.-on még egyszer nem tudtunk online fizetni a VISA-val, mert a legtöbb magyar online árusitó hely nem fogadja el ezt a fizetési variációt, (vagy a kártyát?) s legtöbbször elöre kérik utalással a pénzt! Na, igy meg mi nem vásárolunk. A VISA esetében ugyanis van lehetöségem, a pénz visszautaltatására, ha az árú hibás vagy nem az amit vettem!

(Németországban szinte 90%-ban ezzel vásárolunk online, vagy számlára, az az, az áruval jön egy számla amit nekem utólag (!) ki kell fizetnem, tehát miután az árut megkaptam és ellenöriztem! Ehez természetesen egy fizetési morál is hozzátartozik!)

Ui: a német sparkasse VISA hitelkártyáját a világon eddig, mindenhol elfogadták. Thaiföldön, Mexicoban, Canadában, s Európa eddig általunk felkeresett országaiban, pl Görögországban Krétán is! Meglepett viszont bennünket, hogy Mo.-on a TESCO-ban, s a benzinkutaknál söt éttermekben is jól müködött a dolog, s csak az online vásárlásoknál volt gond! Nem is próbálkozounk ezzel többet!
:chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32544 Írta: wmari
wmari válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Nem szeretnék belebonyolódni a nagyon jártas fiúk megbeszélésébe,de nekem már többször sikerült online vásárolni a saját Mastercard kártyámmal Magyarországon,otthon,mi több,Zürichből is bonyolítottam le online vásárlást,az árut itt megkaptam,és 4 (!! ) nap múlva az igen korrekt számlát,és egy köszönőlevelet a bankomtól két hét múlva-hogy Svájcban is használom a lehetőséget.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32545 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Webshop függő a dolog ;) Szerencsére kezdik észrevenni, hogy a "középkornak" már vége (különben a webshopnak lesz hamarosan vége :chuckle: ) és folyamatosan jelennek meg a Paypal és bankártyás fizetési opciók.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32552 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

wagnermari írta: Nem szeretnék belebonyolódni a nagyon jártas fiúk megbeszélésébe,de nekem már többször sikerült online vásárolni a saját Mastercard kártyámmal Magyarországon,otthon,mi több,Zürichből is bonyolítottam le online vásárlást,az árut itt megkaptam,és 4 (!! ) nap múlva az igen korrekt számlát,és egy köszönőlevelet a bankomtól két hét múlva-hogy Svájcban is használom a lehetőséget.


Én is korrigálom az elözö beirásom, mert elfelejtettem, hogy Németországból már mi is vásároltunk egyszer egy telefont (magyar webáruházban) VISA-val. Valóban korrektül lebonyolitották, s meglepetésünkre, futár vitte a kütyüt anyukámnak. Ö ugyanis 78 éves, s egy normális mobil kellett neki, nagy betükkel s számokkal s nyomógombokkal. Irtózik ugyanis ezektöl a "tapifonoktól"!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32560 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Nem értem ezt a VISA-val nem tudok vásárolni dolgot. Én eddig még mindig tudtam, ha más nem a PAYPAL rendszeren keresztül.

Az azért hozzá tartozik az igazsághoz, hogy a VISA az egyik legszemetebb társaság (vagy csak volt?)
Magyarországon ugyan is az összes kártya társaság a kereskedőktől jutalékot szed a kártyaforgalom után, mégpedig elég magasat. :clap: (beszállnak hozzád a boltba :clap: :clap: :clap: )
Ha az emlékeim nem csalnak az AMEX meg a VISA volt a leggusztustalanabb, így nem csoda ha ezeket sok hazai kereskedő bojkottálja.

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!