Bankkártya Németországban

Több
12 éve 2 hónapja #14173 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

DECOTEXT írta: Nekem tök mindegy a rongyos 2000 forint! (Ma ez 6,8€). Nekem maga a szituáció nem mindegy! Van nekik 50 ezer ilyen kuncsaftjuk, akkor 340.000 Ft tisztességtelen haszonra tesznek szert! Ezzel van tele a szandim!! S ilyen az egész ország!

Pereld be öket. Tuti hogy nyersz.
Kapsz vissza 2000 Ft-ot 3 év pereskedés után.
A többinek továbbra is perre lesz szüksége, mert a bank kijelenti ez egy egyszeri privát megállapodás volt.
Ezért kell a népnek a készpénz és ezért akarják a bankok a kézpénzt eltüntetni.
Hogy a politikusok miért a bankokat támogatják, arrol elgondolkozhat mindenki magában.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15116 Írta: ZamboAti
ZamboAti válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Most kaptam a Budapest Bank-tól egy új chip-es Maestro bankkártyát, mert a régi lejárt.Most szeretnék kimenni Németországba dolgozni.Első fizetésig ezt a kártyát szeretném használni fizetésre élelmiszerboltokban/Lidl...stb/.Azt tudom, hogy automatából nem szabad pénzt kivenni, mert az nagyon sokba fog kerülni.Persze fogok nyitni németben is egy számlát, de az első hónapban valamivel fizetnem kell. Ez a kártya jó lesz ott kint? Mi a különbség a dombornyomott kártyákkal szemben?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #15122 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Attila_BRD írta: Pereld be öket. Tuti hogy nyersz. Kapsz vissza 2000 Ft-ot 3 év pereskedés után.A többinek továbbra is perre lesz szüksége, mert a bank kijelenti ez egy egyszeri privát megállapodás volt.Ezért kell a népnek a készpénz és ezért akarják a bankok a kézpénzt eltüntetni.Hogy a politikusok miért a bankokat támogatják, arrol elgondolkozhat mindenki magában.

Tudod, nekem ezzel nem a 2000 forint a bajom, hanem ugyan az, amikor a otthon a városi TV elvont 100 forintot, miközben aznap KP befizettem ezt! Számolj csak: a 2000 Ft a mai középárfolyamon 9,25€. Egyszeri alkalommal amikor utaltam! Van nekik 500 ezer kuncsaftjuk, s ebből 97 ezer utal hasonlóan! Ez akkor össesen 897250 € tisztességtelen haszon, amiért semmit nem csináltak és ráadásul Eu törvénybe ütközik!
Ez az én bajom, és pontosan ezért csináltam gerillaháborút 100 forintért a városi TV-nél! Ha ugyanis a 35 ezer kuncsaftál levonnak igy egy százast akkor 3.500.000 Ft haszonra tesznek szert illetve ennyit loptak tőlünk ha csak intünk rá! Tehát itt a bajom a jogtalanság nem az összeg! Én most pontosan ezért örülök nagyon hogy Brüsszel leállította a kohéziós 500 millió euró folyósítását! Tartsák elősször be a törvényeket, után majd kaphatnak EU milliókat!

Semmi gondom 500 forintos jattal az étteremben, ha fiom volt a kaja, de kinyílik
a bicska a zsebemben, ha valaki akár csak 50 forinttal is hülyének néz!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: laolaj

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15203 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Felesleges ezt tulporgetni. A multkoraban Nemet szamlarol utaltam UK-be kb. 25euronyi GBP-t. PAr nappal kesobb beterheltek kb. 40euronyi tranzakcios koltseget. DB bank. Reklamaltam, majd kozoltek, hogy felrertelmeztem azt a mondasukat, hogy az en szamlamon minden utalas ingyenes EU-n belul:) Rossz formot toltottem ki es kulonben is csak a Sepa ingyenes, de az is csak akkor ha megfelelo kombinacioban toltom ki a formot stb..
Egyszoval kapitalimus van. Ahol res van, ott penzt akarnak keresni. HA nem tetszik Mo.-n valami bankokkal kapcsolatban, akkor level a PSZAF-nak. Ok kivizsgaljak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #15295 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

mahlzeit írta: Felesleges ezt tulporgetni. A multkoraban Nemet szamlarol utaltam UK-be kb. 25euronyi GBP-t. PAr nappal kesobb beterheltek kb. 40euronyi tranzakcios koltseget. DB bank. Reklamaltam, majd kozoltek, hogy felrertelmeztem azt a mondasukat, hogy az en szamlamon minden utalas ingyenes EU-n belul:) Rossz formot toltottem ki es kulonben is csak a Sepa ingyenes, de az is csak akkor ha megfelelo kombinacioban toltom ki a formot stb..
Egyszoval kapitalimus van. Ahol res van, ott penzt akarnak keresni. HA nem tetszik Mo.-n valami bankokkal kapcsolatban, akkor level a PSZAF-nak. Ok kivizsgaljak.

Irtam, és visszafizették. A gond hogy a következö utalásnál ismét levonták! A folyamat tehét ugyan az lenne: reklamálni és várni a visszafizetést! Na ebbe én belefáradtam! Tavaj november óta csak KP viszek lét s nem fogok semmit utalni! Söt, a magyar számlámon régebben több volt, most csak annyi lesz ami éppen elég az otthoni költségekre! Ha nekik ez igy jobb, hát legyen!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15302 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

ZamboAti írta: Most kaptam a Budapest Bank-tól egy új chip-es Maestro bankkártyát, mert a régi lejárt.Most szeretnék kimenni Németországba dolgozni.Első fizetésig ezt a kártyát szeretném használni fizetésre élelmiszerboltokban/Lidl...stb/.

Maestro mindenütt muxik.

Azt tudom, hogy automatából nem szabad pénzt kivenni, mert az nagyon sokba fog kerülni.

Még mindig olcsobb mint készpénzt váltani. Vannak üzletek, ahol a vásárlás után még készpénzt is kérhetsz a kasszánál. Asszem a REAL de nem vagyok biztos. Ott nincs külön levonás.

Persze fogok nyitni németben is egy számlát, de az első hónapban valamivel fizetnem kell. Ez a kártya jó lesz ott kint? Mi a különbség a dombornyomott kártyákkal szemben?

Semmi. A dombornyomitt azokbol az idökböl származik amikor még használtak ritsch-ratsch készüléket. Ma minden hely elektronikusan be van kötve. Ma csak azt mutatja, hogy van e mögötte hitelkeret, vagy direkt a számlárol huzzák le.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!