Bankkártya Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9737 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Ambrusch írta: Nem ismerem a Netban kondicióit. Viszont ha itt vagytok No-ban főleg, itt szinte mundenhol csak az EC Cardot fogadják el, amivel a vásárlás ugyanannyiba kerül mint a kézpénzfelvétel. Minden tranzakció azonos értékű. A Sparkasse-t ajánlotta nekem minden német ismerősöm. A számlavezetési díj 2 euro havonta, Valaki azt írta a forumon, hogy ezt lehet Mo-on is használni. Hátrányam hogy ezzel otthon is fizetni kell a használatért. Viszont, 1000 euro a pénzfelvételi korlát. Tehát valszeg egy felvétellel megússzátok havonta. Nem azt mondom, hogy ez jobb megoldás, csupán alternatíva.


Nekünk is a sparkasse van. Fejenként egy VISA-val, ami eddig a világon mindenhol müködött. Még Thaiföldön is. Igaz a drágábbik van (platina), de ezzel adnak biztositásokat, (pl automatikusan benne van egy "Reiserücktritt"), + utazási kedvezményeket is ad, stb. Eddig rengeteg elönye volt, s kényelmes. KP. nem is kell soha! Ha mégis akkor a normális "csekkártya" van erre. (Alsó kép) Persze biztosan más banknak is van hasonló kondiciója.



DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9777 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

DECOTEXT írta:

Ambrusch írta: Nem ismerem a Netban kondicióit. .


Nekünk is a sparkasse van. Fejenként egy VISA-val, ami eddig a világon mindenhol müködött. Még Thaiföldön is. Igaz a drágábbik van (platina), de ezzel adnak biztositásokat, (pl automatikusan benne van egy "Reiserücktritt"), + utazási kedvezményeket is ad, stb. Eddig rengeteg elönye volt, s kényelmes. KP. nem is kell soha! Ha mégis akkor a normális "csekkártya" van erre. (Alsó kép) Persze biztosan más banknak is van hasonló kondiciója.



Ezen a területen nem lesz véleménykülönbség köztünk :)
Nekem is Visám is volt, valszeg lesz is. A kettő valóban nagyon jól kiegészíti egymást.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9782 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Ambrusch írta: Ezen a területen nem lesz véleménykülönbség köztünk .

Nincs sehol véleménykülönbség! Ugyan azt magyarázzuk csak két oldalról! Neked otthon a pohár félig üres, nekem meg félig tele van! Viszont mindeketten tudjuk, hogy ugyan az van benne!
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11116 Írta: falvis
falvis válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Üdvözlök Mindenkit !
Szeretném megkérdezni valakitől, hogy van-e tapasztalata, és milyen, a Sparda Bank-al kapcsolatban ?
Köszönöm !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11117 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Ez egy nagyon jó kérdés.... valamelyik nap néztem én is a kirakat hirdetésit és kecsegtető számlákkal állnak rendelkezésre... neten is tűrhető. :)

így csatlakozom az előttem szólóhoz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14086 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Egy kérdésem lenne átutalással kapcsolatosan.

Múlthéten kedden délután nyílt bankszámla majd arra befizetve a lovét majd azt onnan küldve magyar honba egy OTPs számlára még a mai napig nem érkezett meg.

valami okosat meglátást tudtok e mondani?
neten olvasva van akinek 3-4nap alatt érkezett meg,( nekem is volt már olyan h 3 nap alatt megérkezett egy ugyan csak OTPs számlára) van akinek akár 9 nap is...

Para van? :unsure: Hétfőn bemennék a bankba (Sparkasse),de fingom sincs h ilyenkor itt mi a menet nem fordult még elő ilyen velem se ismerőseimmel, se otthon....
kicsit tanácstalan vagyok..... :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!