Bankkártya Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8104 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Eva10 írta: Szia Decotext!
Tudom, hogy kettö, de az utobbi sem rossz.A kütyü jo ötlet, mert volt mar kerdes nalam, hogy raterheltek-e a VISAra valamitMajd megkerdezzük a bankot.A levonasokat levonas elött latod, vagy utana?Mert utana en is latom online. De a VISA-t csak a kreditkartya abrechnungnal, amit elküldenek.Az Apobanknal egyelöre mobil TAN van.
szia:Eva

Kedves èva!
Az új renszernél a VIZA forgalmat még a terhelés elött látod. A VIZA forgalmat gyüjtik majd minden hónap 7.-e körül ráterhelik a számládra. Ezt a listát viszont látod folyamatosan.
A TAN generátor az arra van, hogy ha valamit utalsz vagy más változtatást csinálsz, akkor elöbb a monitoron ezzel a kütyüvel generálod a számot. E nélkül semmilyen tranzakciót nem csinálhatsz!


Ennél az új rendszernél nincs már PIN, csak egy "log in" jelszóval, viszont a scanelö nélkül SENKI nem tud semmit csinálni a számládon! A másik gépemen még a régi Star Money 7 fut. Annál ven egy külön kártyaolvasó billentyüvel, s be kell ütnöm a PIN számomat ha onnan csinálok valamit!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8105 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

laolaj írta: Ez a TAN egyébként mi lenne? Mire jó?
Anno én is kaptam egyet a Volks Banktól 1xhasználtam mikor aktiváltam a neten a bankot. Érdekesség, hogy akkor többször is betudtam lépni online. Most egy hónap elteltével már nem birok. Pedig mindent ugyan úgy adok meg. Az lehet h nem volt forgalom a számlán lassan ez a 3hónapja és tiltották vagy valami ilyesmi?
Kb. 1 hete kipróbáltam a kártyát egy automatában h mit mutat. Bevette láttam a számlám 0€ és nem kért PINt. Itt ez a folyamat, hogy a PINt a végén kéri vagy mi lenne? :)

Bementem a Bankba, hogy teszek fel rá pénzt. Majd közli a nő, hogy ez nem jó itt. :ohmy: ugyan az a Volksban. Nyitás Klottemban keletkezett Koblenz mellett és most meg Ravensburgban vagyok és itt kérdeztem. Számomra furcsa volt ez a kijelentés, zavaromban el is mentem és kifelé megnéztem, hogy jó bankban vagyok e :laugh: ha valaki Ravensburgi segítséget elfogadok. ;) Bár gondolkoztam, hogy nem tökölőm vele és a Sparrkasenel nyitok egyet most úgy is telefon akció van B)


Ez arra jó, hogy ha valamit változtatsz/utalsz akkor ez generálja (frissen) a kódot! Online be lehet jelentkezni egy sima felhasználó névvel és jelszóval de semmit nem tudsz a TAN generátor nélkül csinálni csak nézelödni!

Ez jó védelem a hacker-ek ellen. Sem a "fishing" (hamis homepage) sem egy "trojaner" nem müxik igy, mert a TAN generátor csak a kártyáddal együtt müködik! A kütyüben egy "véletlengenerátor" van s a számok nincsenek listán vagy sorrendben! (Kép)

Az otthoni szamlám is online, s a német telefonomra küldi az ERSTE a kódot (sms).
Ez sem rossz, mert ehez el kellene a handy-met is lopniuk...!

:P


A banki probláma azért van, mert a bankok itt önállóak, az az minden bank maga gazdálkodik! A lányom pl. nem tudja Münchenböl megszüntetni a Bad Homburgi sparkasse számláját egy müncheni sparkesseból. Minden sparkasse önálló fileale csak a nevük azonos és a láncolat egy. Személyesn kéne elmennie, hogy megszüntessék.....

Egy budapesti Mac Donald-nak sincs semmi köze egy bécsi
Mac Donald-hoz, pedig egy cég! Igy képzeld el!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8119 Írta: gizella
gizella válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Sajnos , Én is épp igy jártam- a Volksbanknál van a kártyám , de már rendszeresen nem megy rá utalás igy , gondoltam befizetek Magamnak pénzt , de nem tudtam , mert nem abban a városban vagyok , ahol nyitottam , igy ahol , jelenleg dolgozom egy családnál, a bácsi fia online -a sajátpénzemet persze- elküldte a saját számlámra ! kaptam Én is TAN listát , de ha nincs rendszeres transakció- akkor nem ér semmit .Ezt a Smart-TAN plus / kütyü/ amit javasolnak, a régi TAN lista helyett,/ mert állitólag nem volt biztonságos!!! / sem igénylem , mert nincs értelme , számomra .
Annak van , aki kap rendszeres jövedelmet , és küld ide oda pénzt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8125 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

gizella írta: Sajnos , Én is épp igy jártam- a Volksbanknál van a kártyám , de már rendszeresen nem megy rá utalás igy , gondoltam befizetek Magamnak pénzt , de nem tudtam , mert nem abban a városban vagyok , ahol nyitottam , igy ahol , jelenleg dolgozom egy családnál, a bácsi fia online -a sajátpénzemet persze- elküldte a saját számlámra ! kaptam Én is TAN listát , de ha nincs rendszeres transakció- akkor nem ér semmit .Ezt a Smart-TAN plus / kütyü/ amit javasolnak, a régi TAN lista helyett,/ mert állitólag nem volt biztonságos!!! / sem igénylem , mert nincs értelme , számomra .
Annak van , aki kap rendszeres jövedelmet , és küld ide oda pénzt.


Igen, mi a girokontohoz használuk. Ez olyan mint az átutalási otthon! Ha itt élsz kint akkor neked is van elvileg, nem? (Lakbér, rezsi, kártyás vásárlások, VISA, stb.) A lista valóban nem volt biztonságos mert egy másolat volt a banki computeren amit könnyen meg tudtak szerezni "csunya hacker bácsik" a neten.... Az Smart TAN-nál ilyen lista nincs, mert először a banki gép generálja egy új számot, majd a kütyü a monitorra tartva ezt kapja! Ehez egyelőre a hackerek még kevesek, mert pontosan abban az időpontban kell a számládra ragadniuk amikor Te online vagy, s egyéb dolog is szükséges szinkronban......
(Egyelőre kevesek!) :blush:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8130 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Akkor ezek szerint ha valaki mondjuk pár hónapot él egyik régióban majd megy a másikba akkor az is lehet h mindig be kell zárni a számláját majd a másik helyen nyitni egy másikat?
Ez minden banknál így megy? Kicsit ez a hír most lesokkolt. :unsure:

Ha a számlát nem is használod akkor a kezelési költség szépen gyűlik? Majd később elővesznek h ennyi a tartozásod.... ffuuu ez mekkora c*mi! :huh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8132 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

laolaj írta: Akkor ezek szerint ha valaki mondjuk pár hónapot él egyik régióban majd megy a másikba akkor az is lehet h mindig be kell zárni a számláját majd a másik helyen nyitni egy másikat?
Ez minden banknál így megy? Kicsit ez a hír most lesokkolt.
Ha a számlát nem is használod akkor a kezelési költség szépen gyűlik? Majd később elővesznek h ennyi a tartozásod.... ffuuu ez mekkora c*mi!


Ez igy nem korrekt! Elöször is ha "online" számlád van, akkor tök mindegy, hogy hol a bank! Másodszor, nem minden számlán és nem minden bankban van kezelési költség. Sok helyen nem adnak egy fillér kamatot sem a pénzedre s ez a kezelési költség.
Itt a probléma akkor van ha nem mész be elötte (!) és utólag a másik településröl akarsz intézkedni! Ha tudod elöre, hogy költözöl, csak jelezd személyesen a bankban. Akkor minden további nélkül átrendezik a dolgot, és az új helyen meg átveszik a cuccokat!

Lányomnál az volt a gond, hogy Bad Homburgban nem szólt a banknak. Költözött Münchenbe, majd onnan akarta a régi számlát megszüntetni.(Nem akart utazni!)

Ha a számlát nem használod, akkor minek megnyitni? :blink:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!