Bankkártya Németországban

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8055 Írta: lantika
lantika válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Szia
Mi szerdán jöttünk, csütörtökön már találtunk is melót de bankszámlát a lakcímigazolás hiánya miatt nem sikerült nyitni a sparkasse-ban. Bemondásra itt nem működik sajnos, az ismerősünk akinél lakunk oda nem tudunk bejelentkezni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja - 5 éve 10 hónapja #8060 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Maya írta: Sziasztok!

2 féle bankkártyatípus létezik Németországban(amit én ismerek):
az egyik az úgynevezett EC kártya. Ez mindenhol használható amit el lehet képzelni. A buszjegytől kezdve a c i g i automatákig mindenhol. És szinte minden üzletben.
A másik kártya a dombornyomásos. Evvel az interneten és mindenhol a világon lehet fizetni.
Ezek vagy Visa-, vagy Maestro Card.
Az útlevelen és a lakcímigazoláson kívül semmi más nem kell egy egyszerű bankszámla nyitásához(Bankkonto eröffnen).
Szép napot. Maya


Nos az első az a "csekkártya", aminél a csek lényege már megszünt (régebben még volt hozzá az is), a másik meg "hitelkártya". Ez utóbbit sajnos sok helyen nem akarják elfogadni, mert egy minimális költség levonással jár (az árból)!
Úgy tudom 1%, az az 40€ után nyeven cent! :laugh:

Sajnos otthon, Magyarországon sem ellenőrzik a tulajdonos személyazonosságát. (Pl: TESCO, benzinkutak, éttermek) A mi VISA katryánk PIN nélkül működik, csak a számla aláírása kell!

Ha elveszne, akkor ugyan le lehet azonnal
tiltani, de kérdés, hogy mikor veszem észre!?

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: globetrotter

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #8084 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Szia Decotext,
Ez nekem is problemam, a bankkartya letiltasa...
De: minden honap elejen megjön a kredtikartya abrechnung, mielött levonjak. Akkor meg lehet szolni, ha gond lenne...

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8098 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Eva10 írta: Szia Decotext,Ez nekem is problemam, a bankkartya letiltasa...
De: minden honap elejen megjön a kredtikartya abrechnung, mielött levonjak. Akkor meg lehet szolni, ha gond lenne...szia:Eva


Kedves Éva!
Egy kicsit összekeverted! A letiltás az az, amikor ha pl. ellopják, azonnal telefonálsz a központjukba, hogy tiltsák le! Amiről Te beszélsz az a storno. Nálam pont most volt ilyen, s az sem gond a VISA-nál. (5 perc telefonon) Krétán voltunk és a hotel a maradék számlát 2x akarta ránkterhelni! Telefon > VIZA központ > jegyezték s vissza utalják.
Mi a Sparkasse-ben vagyunk már 20 éve. Nekünk jól bejött eddig, igaz ahol élünk ott kiválló a személyzet. Most az onliebanking-nál adtak egy scanelő kütyüt (PIN/TAN generátor) ami a monitorról kapja a jelet. A számlánknál minden látunk már előre: VISA forgalom (még terhelés előtt) , levonások, részvények állása :( , számla helyzet, stb. csak ajánlani tudom!
Meg kell jegyeznem, hogy otthon még csak a nyomában sem ér a banki munka és forgalom az itteninek! Sem nivóban, sem flexibilitásban sem kuncsaft kiszolgálásban! Az otthoni ERSTE ugyan ne rossz, de még sokat kell tanulniuk!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #8100 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Szia Decotext!
Tudom, hogy kettö, de az utobbi sem rossz.
A kütyü jo ötlet, mert volt mar kerdes nalam, hogy raterheltek-e a VISAra valamit.
Majd megkerdezzük a bankot.
A levonasokat levonas elött latod, vagy utana?
Mert utana en is latom online. De a VISA-t csak a kreditkartya abrechnungnal, amit elküldenek.
Az Apobanknal egyelöre mobil TAN van.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8102 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Ez a TAN egyébként mi lenne? Mire jó?
Anno én is kaptam egyet a Volks Banktól 1xhasználtam mikor aktiváltam a neten a bankot. Érdekesség, hogy akkor többször is betudtam lépni online. Most egy hónap elteltével már nem birok. Pedig mindent ugyan úgy adok meg. Az lehet h nem volt forgalom a számlán lassan ez a 3hónapja és tiltották vagy valami ilyesmi?
Kb. 1 hete kipróbáltam a kártyát egy automatában h mit mutat. Bevette láttam a számlám 0€ és nem kért PINt. Itt ez a folyamat, hogy a PINt a végén kéri vagy mi lenne? :)

Bementem a Bankba, hogy teszek fel rá pénzt. Majd közli a nő, hogy ez nem jó itt. :ohmy: ugyan az a Volksban. Nyitás Klottemban keletkezett Koblenz mellett és most meg Ravensburgban vagyok és itt kérdeztem. Számomra furcsa volt ez a kijelentés, zavaromban el is mentem és kifelé megnéztem, hogy jó bankban vagyok e :laugh: ha valaki Ravensburgi segítséget elfogadok. ;) Bár gondolkoztam, hogy nem tökölőm vele és a Sparrkasenel nyitok egyet most úgy is telefon akció van B)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!