Bankkártya Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #8238 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Eva10 írta: Szia laolaj,
Akkor most mar csak az nem ertem, miert kell befizetni....az ember fizeteset es egyeb juttatasokat altalaban utaljak a szamlara. szia:
Eva

Kissé nekem is zavaros a dolog, de lehet hogy csak valamit elnéztem és azért nem értem! Haza lehet eurót is utalni és lehet úgy is hogy forintban jelenjen meg az otthoni számlán!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #8249 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Szia Decotext!
Egyebkent en nem is tudom, hogy lehet a szamlara befizetni. Az en egyik bankomnal egyaltalan nem lehet, a masik banknak legközelebb Erfurtban van fiokja, es kivenni penzt is csak egy helyen lehet a varosban ingyen. Egyebkent en ezt is javaslom megnezni szamlanyitas elött, hogy hol lehet a szamlarol penzt kivenni dijtalanul. Bar olyan sokszor nem kell kp, mert szinte mindent lehet EC kartyaval fizetni.
Nekem a szamlanyyitassal nem voltak problemaim, viszont azert nem ertem a problemakat, mert rendszeresen jönnek papirok különbözö bankoktol, amik bankszamlat, hiteleket igernek. Ezek nem a nevemre jönnek, bedobjak minden postaladaba. Gondolom, ez mas varosban is igy van.
Haza utalni egyebkent eurot szoktam az euros szamlamra, es ugy valtom az forintra. Nekem ez kedvezöbb, de persze bankja valogatja. De talan, ha eurot utalunk forintszamlara, az lehet, hogy rosszabb. nyilvan ismerni kell az arfolyamokat. En egyszer probaltam forintot utalni az itteni euros szamlamrol, az nem ment.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8261 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Eva10

Azért mert, nálam nem arra megy. :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8262 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

laolaj,
Sokat nem tudtunk meg de két dolgot valószínűsítek:
1. kézbe kapod, feketén a pénzed
2. Te is keresel majd itt még a közlemény hirdetési kategóriában "sorstársakat"
remélhetőleg azonos smiley-t fogsz használni akkor is de kétlem. :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #8265 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Szia laolaj!

Ertem.
Megkerdezhetem, hogy mit dolgozol?

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8285 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Gergő:
Hát az h fekete érdekes kifejezés. Otthon ezt hívjuk "szürke gazdaságnak".
Be vagyok jelentve csak felére és a így kapom a kézbe az egészet.
Bár a 2.pontodat nem értettem annyira. :huh:

hol tudok neked üzenetet küldeni? lenne ötletem oldal fejlesztéssel kapcsolatos. B)

Eva10:
Igen meg. Bár már megkérdezted. Igen válaszolok is. :)
Egy kínai étteremben dolgozom mint pultos, csapos. A lové nem olyan sok. 1000€, szállást ad, internet van, kaja van. Szinte minden van. Igaz a szállás egy munkásszálláshoz hasonlít. 9 kínaival vagyok egy térben. Nekem van egy szobám. Bár nagyon nehéz az ő kultúrájuk.

Más ambiciókkal jöttem ki. Máshol kezdtem, és azért kerültem ide mert mondtam, hogy nem megyek haza. Tanulni jöttem ki. Igen a nyelvet. Bár ezzel a munkával nem fog menni a dolog. Heti 6nap, 1 nap 12-13ó. Nincs idő rá. Vannak szó kártyáim, és próbálom de beszélni nem szoktam mert nem nagyon van kivel. Próbáltam már szabadnapomon elmenni hotelekbe vagy kis kocsmákba, pub, hogy csapos vagy tányérleszedő vagy valami más lenne e. Hát nem sok sikerrel addig :) Nem adom fel. Ha más nem akkor vissza megyek honba és egy munkaügyin keresztül egy középszintet letenni. Kb. azt ad amit itt az intenzív, ahogy a Vietnami szusi masterrel beszélgetésünk közben kiderült.

Valakinek van ötlete az megoszthatja. :) DE csak az építő jellegűeket fogadom el!!! :silly:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!