Bankkártya Németországban

Több
12 éve 6 hónapja #8187 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Mert amikor nyitották ezt a számlát nekem, akkor még au-pair voltam. Az ország másik részén.
Landkerben. Most Ravensburgban vagyok és még befizetni sem tudok a számlára. így most vissza kellene utaznom hogy lemondjam a számlát? kicsit vicces a dolog :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8189 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

[/ol]

laolaj írta: Mert amikor nyitották ezt a számlát nekem, akkor még au-pair voltam. Az ország másik részén.
Landkerben. Most Ravensburgban vagyok és még befizetni sem tudok a számlára. így most vissza kellene utaznom hogy lemondjam a számlát? kicsit vicces a dolog :laugh:

Mi ebben a vicces? Akkor most megforditom a dologot. Megtudom a számlád számát és az adataidat. (Mint kolega ez könnyü) Aztán telefonon (tehát nem személyesen!) a számládon levö 87 ezer eurót átutaltatom egy fitiv számlára ami az enyém, majd ezt lekopasztva megszüntetem.
Ehez mit szólál? Egyébként a legjobb ha nem foglalkozol vele. Nyiss egy újat ott ahol lax! Gondolom ha onnan elköltöztél, akkor már úgy sincs rajta semmi....
UI: ezért jó az online számla. Én a magyar számlámat is innen kezelem, de bárhonnan a világon tudok utalni a német számlámról is!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8198 Írta: Tizy
Tizy válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Sziasztok!
Szerettem volna bankszámlát nyitni Münchenben a Sparda Banknál, de nem birtam. Van lakcímem Münchenben, de kérték az aláírt munkaszerződést.
Azt mundták hogy ameddig nincs aláírt munkaszerződésem addig nem tehetek semmit.
Olvasom hogy közületektől csak lakcímet kértek. Nem értem ez bankja válogatja vagy hogy is van ez?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8215 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Tizy írta: Sziasztok!
Szerettem volna bankszámlát nyitni Münchenben a Sparda Banknál, de nem birtam. Van lakcímem Münchenben, de kérték az aláírt munkaszerződést.
Azt mundták hogy ameddig nincs aláírt munkaszerződésem addig nem tehetek semmit.
Olvasom hogy közületektől csak lakcímet kértek. Nem értem ez bankja válogatja vagy hogy is van ez?


Igen, bankja válogatja! Én tudtam Ausztriában egy céges számlát is nyitni, anélkül hogy vállalkozó lettem volna. (Magyar államplgár vagyok!) Az esetedben segit ha sok a pénzed, ekkor kisebb vita után megnyitnak neked is mint külföldinek egy számlát. Ismerősöm canadai, neki Münchenben, munkaszerződés nélkül az után csináltak számlát hogy felmutatta a canadai 250 ezer dolláros számla kivonatát! Addig csak vitáztak vele!
UI: miért nem nyitsz az interneten a "direkt bank" valamelyikénél számát? Ezek olcsóbbak mert alig van személyzet. Lényegesen kevesebb a bürokrácia, mert a világon bárhol lakhatsz!

netbank
DIREKBANK-TESZT <<< Link a bankokhoz.
COM-DIRCT <<< már 50 euróval nyitható.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8218 Írta: Tizy
Tizy válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

köszi a választ.
Ennyi pénzem sajnos nincs. Igazából belenyugodtam hogy nem nyithatok addig számlát még nincs szerződésem, csak most hogy olvastam itt a fórumon hogy mástól ilyet nem kértek elkezdett a kisördög fúrni hogy nekem miért nem akartak nyitni számlát. igazából nézegettem a netbankot és az ing diba -t ahol ha jól értettem még fizetnek is nekem.
További szép napot

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8227 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

A vicces az h nem tudom intézni a számlám dolgait vagy csak a lezárását és nem az amivel próbálkoztál viccelődni.
A befizetés és a pénzlevétel megint egy másik dolog. Itt a befizetés volt említve nem a levétel. 2 kapufa. ;)

Otthonit én is online kezelem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!