Hotel Höhn információkérés

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #22744 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Na vegre, valaki egyetert velem, mert szerintem sem keves - amikor heti 6x12 orat irt, azt kevesnek tartottam, de most mar nem. Es bizony meg lehet elni belöle, ismeröseim is megelnek ennyiböl.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #22748 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Firma írta: miert keves netto 800,- euro? Az ismerösöm az EDK-ban 25 eve penztaros heti 6 nap napi 10 ora es ö is pont ennyit kap, pedig perfekt nemetes es ebböl neki meg a lakasat, rezsijet es kajajat is fizetnie kell. Szerintem dobbanto deszkanak, tökeletesen megfelel, ha mar itt van es bekerült a verkeringesbe, megtanulja felsöfokon a nyelvet akkor mar könyebb lesz...de kezdesnek ki mit var???


Az ismerosod ennyit kap heti 60 ora munkaert, perfekt nemettel, 25 ev tapasztalattal, Nemetorszagban? Ez biztos? Ne haragudj, de nem sok erdekervenyesitesi kepessege lehet az ismerosodnek ha ennyire vitte... Ne mondd mar hogy ez egy nemetnek, vagy nemetul tokeletesen beszelonek normalis fizetes. Ennel az is jobban megerne az ismerosodnek ha munkanelkulikent otthon maradna (mar ha jogosult munkanelkuli segelyre Nemetorszagban.)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #22750 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Kanga, a nemetek joresze sem keres többet! Azt is kell nezni, mit dolgozik! Es bizony netto 800 eurio nem keves! De heti 40 ora munkarol beszeltünk, nem 60-rol.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #22753 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Eva10 írta: Kanga, a nemetek joresze sem keres többet! Azt is kell nezni, mit dolgozik! Es bizony netto 800 eurio nem keves! De heti 40 ora munkarol beszeltünk, nem 60-rol.


Ez relativ, szerintem 800 euro netto egy europai orszagban nagyon alacsony fizetes, barmilyen munkaert. Itt ahol en vagyok, Bajororszagban, biztos hogy minden nemet aki teljes idoben dolgozik tobbet keres havi 800 euro nettonal, kulonben nem dolgoznanak. Ennel akkor is jobban kijonnenek ha munkanelkuli segelyen vannak. Ha valaki tokeletesen beszel nemetul es nem tud ennel tobbet keresni, az szerintem nagyon rosszul csinal valamit. (En nem tul jol beszelek nemetul jelenleg, nem tudom itt hasznalni a kepzettsegemet tehat szakkepzetlennek szamitok, es megis siman talaltam ennel jobban fizeto munkat.)

Nyilvan a lakasarak / alberletarak osszehasonlithatatlanul magasabbak itt Bajororszagban mint Kelet-Nemetorszagban. 800 euroval tenyleg semmit nem lehetne itt csinalni, meg arra is alig lenne eleg hogy szobat bereljen valaki meg egyen, kozlekedjen. Ne haragudj de ezert egy nyugat-europai allampolgarnak nem erdemes dolgozni mert ezt az 'eletszinvonalat' akkor is eleri ha nem dolgozik hanem otthon marad munkanelkulikent.

Egyebkent ennek mind semmi koze a hotel-munkahoz amirol a tema eredetileg szol; az egy teljesen mas tortenet mivel a 'fohos' ellatast kapna a fizetes reszekent stb.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #22756 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Kanga írta: Ez relativ, szerintem 800 euro netto egy europai orszagban nagyon alacsony fizetes, barmilyen munkaert. Itt ahol en vagyok, Bajororszagban, biztos hogy minden nemet aki teljes idoben dolgozik tobbet keres havi 800 euro nettonal, kulonben nem dolgoznanak.

Kanga!
Te egy irgalmatlan nagy tévedésben vagy! Persze, hogy lehet sokkal többet keresni, és persze, hogy nagyon sokan többet keresnek, DE NEM SZAKMA ÉS KÉPESÍTÉS NÉLKÜLI SEGÉDMUNKÁVAL!

Sőt, nem kell a bayorokhoz menni. Én is többet keresek, (közép Niedersachsen) s nejem meg többet mint én bruttó, de gépészmérnőki állása van és nem hotelben pucolja a klotyót a vendékeg után! Az előállított érték viszonyában kell a fizetéset nézned! Hidd el ezért a munkakörért a 800 euró nagyon jó fizu, pláne a teljes ellátás mellett! Nem ess a tipikus magyar hibába, hogy majd Te megváltod a német munkarőpiacot és megtanitasz itt mindenki kesztyűbe dudálni! S ha neked a 800 kevés nettó, akkor maradj otthon a minimálbérért!

Hú, de kiakadtam! :sick: :angry: :S :evil:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Eva10

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #22758 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Kanga, te ezt biztosan jobban tudod nalam. Miota is vagy kinnt?Hany embert ismersz?
En több, mint 3 eve dolgozom, es eleg sok embert ismerek mar. De nyilvan te tudod jobban....
Ja: itt nem mindenki dolgozik 40 orat, es igy bizony eleg sokan keresnek netto 800 euronal kevesebbet is. De heti 40 oraert is sokan keresnek csak ennyit.
De nyugodtan hirdesd csak amit te tudsz, biztosan jobban tudod!
Sok jol fizetö munkat kivanok!
Es bizony olyan ember is van, aki dolgozni szeret, nem munkanelküli segelyböl elni! Leleht, te nem ilyen vagy, es ha keves lenne a fizetesed, inkabb elmennel segelyre, de sokan szerencsere nem ilyenek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!