Stuttgarti tapasztalatok

  • WgD
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #14869 Írta: WgD
WgD válaszolt a következő témában: Stuttgarti tapasztalatok

Decotext javasolta a házasságot (mivel az életközösséget nem ismerik el), így összeházasodunk kiköltözés előtt :) Gondolkodtunk a "D" kategórián, ehhez itthon PÁV kell, Németországban nem tudom ezt minek hívják (próbáltam utánanézni, talán FeV), de lehet kint kell megcsinálni, németül. Hát ez az, a vevők :) Ez csak egy ötlet volt (LIDL), ott elhelyezkedni, akár polcokat feltölteni.. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14871 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Stuttgarti tapasztalatok

WgD írta: Ezt jó tudni (dugók). Autóval mennénk ki, de jönne velünk a párom öccse és ő haza is vinné a kocsit,nehogy gond legyen a külföldi rendszámnál (olvastam már itt a fórumon, hogy 90 napig járhatnánk vele Németo-ban, de nem tudjuk bizonyítani, mióta is vagyunk kint, így nem szeretnénk büntetéssel indítani - ha megállítana a rendőr :) )

Nem Magyarország. Itt annak kell bizonyitani aki büntetni akar. Ergo fütyülnek rá. Ismerek valakit aki másfél évig járt magyar rendszámmal amig valaki össze nem gyürte az autóját. Még ez sem volt probléma,fizetett a biztositó, csak a magyar bürokrácia utána (hol az auto??? összetörve. Na jo és hol a roncs?? nem itt. van erröl papirja ??? stb..... Hol a rendszám? A roncsprésben. ...Nade miért? ) :woohoo: :silly: :pinch:

Nem tudom számít-e a kor, én 26 vagyok a párom 31. Ha van beépített konyha a lakásban az már jó, a többi bútor egyenlőre nem számít. (Volt, hogy évekig matracon aludtunk, mert összetört az ágykeret.. :) ) Azzal nincs gond, hogy nyár végén mennénk ki (szabadságolások miatt?)
Köszi a linket :)

Keress munkát és akkor gyere ki ha van értelme. Ugy nem jo?
Megint a szó "párom". (megvadit) fiu lány, férj feleség, haver, nagynéni? Ha együtt akartok elérni valamit nem mindegy, még lakásbérlésnél sem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14872 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Stuttgarti tapasztalatok

E kategóriát és digitális kártyát csináljatok inkább, a D kategóriához képest úgy 15-20-szor több álláslehetőség lesz vele elérhető de ne feledjétek, hogy gyakorlat nélkül az esélyek igen szerények!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: WgD

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14873 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Stuttgarti tapasztalatok

A lakással kapcs: ált. konyha van (vagyis olyan lakást kell kivenni :-P). A többi miatt sem kell aggódni, a kezdet kezdetén akár vannak itt olyan üzletek, ahová az ember elviszi a bútorát, ami jó állapotban van, de vett egy másikat stb., leadja, és azt pár euróért továbbadják rászorulóknak.
(mi is adtunk ott le jó állapotú szekrényeket, szőnyegeket stb. biztos lehet jó bútorokat találni)
Ennek a neve nálunk pl. Gebrauchtwaren. Indulásnak szerintem nem rossz - a semminél jobb :-P
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992, WgD

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 2 hónapja #14886 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Stuttgarti tapasztalatok

Hamár bejárásról beszéltek:
Párom heti 5x autózik Rastattból Sindelfingenbe dolgozni (Mercihez), ez kb 2x 1-1,5 óra autóval.
Itt hozzá vannak szokva az ingázáshoz. Meg neki ráadásul a cég ki is fizeti ezt az időt, mint ledolgozott munkaórát. :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: WgD

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14903 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Stuttgarti tapasztalatok

Maya írta: Hamár bejárásról beszéltek:
Párom heti 5x autózik Rastattból Sindelfingenbe dolgozni (Mercihez), ez kb 2x 1-1,5 óra autóval.
Itt hozzá vannak szokva az ingázáshoz. Meg neki ráadásul a cég ki is fizeti ezt az időt, mint ledolgozott munkaórát. :)

De csak azért mert ö a rastatti Werk-nél van állandositva. A normál ingázás mindenki magánügye.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!