Stuttgarti tapasztalatok

  • WgD
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #14906 Írta: WgD
WgD válaszolt a következő témában: Stuttgarti tapasztalatok

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását! :)
Ilyen nagy ingázás számomra meglepő (magyar gondolkodásmód), mondjuk itthon nincs hova ingázni munka szempontjából, vagyis van, csak nincsenek olyan nagy távolságok :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • WgD
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #14921 Írta: WgD
WgD válaszolt a következő témában: Stuttgarti tapasztalatok

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását :) A "D" kategóriát csinálja meg, csak 1,5 hónap. Kamionozni nem szeretne. Tudom-tudom, sokkal nagyobb sansza lenne. :) A buszvezetés mindig vonzotta :) Most annak nézek utána, hogy az itthoni "D" kategóriát elfogadják-e Németo-ban, vezethet-e vele (végülis az is eu-s jogosítvány ahogy a "B" és "C" is) és a hozzátartozó PÁV II-t ill. eü-i alkalmasságot is. A Nemzeti Közlekedési Hatóság nem tudott segíteni PÁV ügyében, a "D" kategóriával kint vezetni azt pedig több autósiskolától is megkérdeztem, nem tudták :(
Maya: ez nem kis távolság minden nap :) Mondom ezt ugye magyar mentalitással :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14993 Írta: szemydavis21
szemydavis21 válaszolt a következő témában: Stuttgarti tapasztalatok

Üdv,köszönöm a segítségeteket,igazatok volt.
Beszéltem egy török nővel ő meg csak nevetett a hibáimon és kijavított :blush: :whistle:
Hétfőtől elvileg kezdek ha beszélt a nő a munkáltatóval.
Viszont lenne egy kérdésem,hogyan tudnék otthonról pénzt utaltatni a bankkártyámra(ami magyar)és hogy tudnám felvenni?Mennyi pénzt vonnak le és hol tudnám felvenni?(unikredit)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14994 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Stuttgarti tapasztalatok

A legegyszerűbb szerintem (és leggyorsabb) ingyenes is talán ha a számlavezető fiókban befizetik a számládra a pénzt. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14997 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Stuttgarti tapasztalatok

szemydavis21 írta: Viszont lenne egy kérdésem,hogyan tudnék otthonról pénzt utaltatni a bankkártyámra(ami magyar)és hogy tudnám felvenni?Mennyi pénzt vonnak le és hol tudnám felvenni?(unikredit)

Magyarországrol magyar bankkártyára pénzt utalni? Nem lehet nehéz.
Felvenni bármelyik automatában lehet. VISA,MASTER,MAESTRO mind muxik itt is, hacsak nem spéci magyar kártyárol van szó.
PIN számodat kell tudnod. Azon szokott bukni :silly:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14998 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Stuttgarti tapasztalatok

www.unicreditbank.hu/maganszemelyek/bank...eszpenzfelvetel.html

Keress ra hol van Németországban automata, ott ingyenesen tudsz felvenni.
Kis pontositas: kartyara nem tudsz penzt betenni, a kartya moge van beallitva szamla (akar tobb is) es azokhoz a "penzekhez" fersz hozza, figyelj a limitekre is amit annak idejen a kartyahoz kertel, Németországban nyilvan EUR-ban fogod megkapni a penzt.

Egyebkent olyan automatabol tudsz kivenni penzt, amin olyan logo szerepel mint amilyen a kartyadon van (Visa, Master Card, stb.)

Ennek dijat a bankkartya kondicios listaban talalod.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!