Stuttgarti tapasztalatok

Több
12 éve 2 hónapja #14850 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Stuttgarti tapasztalatok

szemydavis21 írta: Gabelstaplerfahrer állásra jelentkeztem,és pl telefonban semmi probléma nem volt,nem hadart meg semmi,de most eléggé rossz passzban lehetett :(
Kéne találnom vmit,mert nem akarok visszamenni a semmire :/


Egy pár lehetőség :
Gabelstaplerfahrer állások Stuttgart

remélem ezek között találsz majd megfelelőt.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: szemydavis21

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14851 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Stuttgarti tapasztalatok

Én is találtam 4 mai (sofort) hirdetést az egyik csak bejön. ;)
Herr Andreas Pohl Tel.: +49 511 5347338
Frau Dipl. Ök. Katja Neuhaus Tel.: +49 511 31040500
Herr Lukas Kania Tel.: +49 511 21905867
Herr Dipl.-Ing. Traugott Herty Tel.: +49 7251 982490
A következő felhasználók mondtak köszönetet: szemydavis21

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • WgD
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #14852 Írta: WgD
WgD válaszolt a következő témában: Stuttgarti tapasztalatok

Szia!
Tulajdonképpen csak "ráböktünk" a német térképre. :) Utána kiderült, hogy a párom barátjának a nagybátyja a Mercedes Múzeumban dolgozik St-ban, LEHET, hogy tud segíteni. Erre nem alapozunk semmit, ha sikerül sikerül, ha nem nem. Páromnak "B" (1997 óta) "C" (2004 óta) kategóriája van, személy-és vagyonőri vizsgája, ill. többéves építőipari múltja (utóbbiról nincs papírja). Egyenlőre 4000 euronk van, igyekszünk még hozzátenni. Én boltban dolgoztam eladóként 2006-tól 2007-ig (SPAR), azóta egy könyvelőirodában vagyok, mint titkárnő. Könyvelni könyveltem már, adóbevallásokat is csinálok, de nem ezzel szeretnék kint foglalkozni (mivel mérlegképes könyvelő sem vagyok és szakmai németem nincs). Az utóbbi majd' 5 évben megtanultam a Word, Excel programokat maximálisan használni, bármit telepítek a számítógépre és tudom is használni őket :) Tudom nem nagy dolgok ezek, de nem vagyok elveszve ilyen vonalon (ha mondjuk irodában sikerülne elhelyezkednem valamikor). :) Erős középfokon beszélek németül (Szóban és írásban), a párom iskolában tanult ezelőtt, de már jár nyelvtanfolyamra, emellett otthon szókincsfejlesztésként tanulunk minden este szavakat, kifejezéseket. LIDL-t néztük, mindig vannak "Verkäfer/Verkäuferin" álláshirdetéseik. Utazás előtt 1-2 héttel küldjük majd az önéletrajzokat, hogy egy esetleges interjúra ne kelljen váratni a munkaadót. Egyenlőre csak interneten tudunk állás felől tájékozódni, ha kint leszünk újsághirdetésekben is nézünk állásajánlatokat.
Nem gond egy stuttgarti cégnek, ha a munkavállalója "vidékről" jár be? (Pesten lakunk és az egyik budai cégnek gond volt a pesti lakhely pl. :) ) Ha nem jelent gondot, akkor nem csak a városban nézünk albérletet (eddig csak Stuttgartban nézelődtünk :) )
Röviden ennyi, lehet kihagytam valamit :)
Köszi a választ egyébként :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14862 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Stuttgarti tapasztalatok

Szia, nem szeretnélek elkeseríteni, de a barátod barátjának a nagybátja nem tudom, mennyire segíthet. Lakást keresni - talán, de munkahelyet...
Lakást viszont egyedül is tudtok keresni (főleg te a nyelvtudásoddal). Ne ragaszkodj Stuttgarthoz, ahogy Attila_BRD írta, nézd meg a tömegközlekedést pl. itt, és minél messzebb Stuttgarttól :-) itt megtalálod a vonalakat: vvs_link
A cégeket (eddigi tapasztalat) nem érdekli, honnan jársz be, csak ott legyél. Az utat ált. nem fizetik, így dönthetsz - autó (plusz jó nagy dugók) vagy tömegközlekedés.
(a tömegközlekedésnél ne Pestből indulj ki, itt tisztítják a buszokat/vonatokat, és le tudsz ülni anélkül, hogy rosszul legyél... :-P)
De szerintem csak biztosra gyertek, előbb legyen munka, lakást könnyen találtok aztán a környéken.. Arra készüljetek, hogy általában nincs bútor, és min. egy tisztasági festés vár rátok a költözéskor...
Ja, és kaució a lakásra és ilyen apróságok, ha nincs munka megélni, esetleg panzió, addig amíg lesz, mert munka nélkül lakást se találtok...
üdv
A következő felhasználók mondtak köszönetet: WgD

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • WgD
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #14865 Írta: WgD
WgD válaszolt a következő témában: Stuttgarti tapasztalatok

Ezt jó tudni (dugók). Autóval mennénk ki, de jönne velünk a párom öccse és ő haza is vinné a kocsit,nehogy gond legyen a külföldi rendszámnál (olvastam már itt a fórumon, hogy 90 napig járhatnánk vele Németo-ban, de nem tudjuk bizonyítani, mióta is vagyunk kint, így nem szeretnénk büntetéssel indítani - ha megállítana a rendőr :) ) Nem tudom számít-e a kor, én 26 vagyok a párom 31. Ha van beépített konyha a lakásban az már jó, a többi bútor egyenlőre nem számít. (Volt, hogy évekig matracon aludtunk, mert összetört az ágykeret.. :) ) Azzal nincs gond, hogy nyár végén mennénk ki (szabadságolások miatt?)
Köszi a linket :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14867 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Stuttgarti tapasztalatok

Szia, a barátodnak (vagy férjednek?) igazán nyelvtudás nélkül elég nehéz lesz. (építőiparban megérteni a "fura gondolkodású" kuncsaftok elképzeléseit, de ugyanígy boltban is (ha nem a polcot pakolja pl) akadnak észveszejtő alakok a pénztárnál - ja és svábul nyomják, amiből jó, ha két szót megsejtesz, mi lehet, amúgy a többi kínai :-P)
szerintem tanuljon nagyerővel, főleg őt beszéltesd, német adót nézni (neten Eva10 írta a vox.de, de ugyanígy az rtl-now.rtl.de-n a sorozatokat, híreket), és kérdés: buszvezetői tanfolyamot nem tud elvégezni addig?
Arra mindenhol szükség van, csak akkor inkább Stuttgart környéki kisebb városokat ajánlanék, ahol csak pl. buszközlekedés van városon belül.
üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!