Műholdas TV

Több
12 éve 3 hónapja #11205 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Műholdas TV

Sziasztok,

a német csatornák többsége kódolatlan, vagyis egy szál tányérral és beltérivel előfizetés nélkül fogható ? Lehet nagy marhaságot kérdeztem, de ez a terület nekem nagyon kínai ... :(

HELP !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11207 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Műholdas TV

Ahogy mondod, szinte az összes adó fogható, ARD ZDF RTL I II Super MDR WDR Bayern, PRO7 SAT1 KABEl1 EUROSPORT DSF stb stb. Németben elég a 60 cm átmérő is. A bérbeadó hozzájárulásával rakhatsz fel, de kicsit nyűgös általában.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: trosztg12345

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #11219 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Műholdas TV

Gergoo írta: Volt ott szó műholdról is ;) :laugh: na de viccet félretéve, komolyan azt gondolod, hogy bármelyik kereskedelmi csatorna majd fellövi az adást egy vagyonért a műholdra kódolás nélkül?Amúgy a DunaTV kifejezetten a külföldön élőknek készített és sugárzott csatorna, több műholdon is fent van, szinte az egész világon nézheted.

Náha (nagyon ritkán) nézem a Dunát. (No, nem a Rakpartról...) ;) 90%-ban nem az otthoni dolgokkal foglalkozik hanem sajnos a Felvidákkel, Erdéllyel, és a Vajdasággal van tele! Ebben az bánt, hogy szelektálnak, mert pl. a burgenlandi magyarokról soha semmi nincs. Nem fura ez? Én azt várnám el, hogy legyen egy olyan magyar adó ami a magyarországi dolgokról ad információt. Tudtommal minden kereskedelmi adó reklámból él igy ha kódolatlanul kerül a hálóra csak elöny! Lásd: SAT1, / PRO7, stb. Kabel Deutschland (nem müholdas!) bejátszik egy csomó külföldi adót: lengyel, angol, török (!) s görög, mittudom én még mit, de csak 1 az az EGY magyar adó van, s ez a pocsék Duna!

Nem tudom, hogy most érted e, hogy hova akarok kilyukadni!
:whistle:
(Nem érdekel a románok vagy a szerbek nyomora, otthoni hirek kellenek!)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margit51

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27889 Írta: stypeter
stypeter válaszolt a következő témában: Műholdas TV

Új munka helyemen kaptam, örököltem egy parabola antennát beltéri egységgel, dekóder, receiver a német adók az Astráról simán bejönnek.A dekóder nem képes fogni az Eutelsat 9A műholdat amin a hazai adók vannak.Otthonról hoztam egy öreg , de digitális dekódert ami elvileg be kell hogy hozza Eutelsat 9A-t .
A mutatvány nem sikerült , az antennát síkban forgatva nem jött be az adás.
Kérdés.
Mennyire kell a hazai megadott 9 fok kelet ,transzponder 62 álláshoz képest megváltoztatni az antenna helyzetét?
A fej vételi tartománya , 12 GHz környéke megegyezik.
Mi a teendő?. :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27911 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Műholdas TV

stypeter írta: Új munka helyemen kaptam, örököltem egy parabola antennát beltéri egységgel, dekóder, receiver a német adók az Astráról simán bejönnek.A dekóder nem képes fogni az Eutelsat 9A műholdat amin a hazai adók vannak.Otthonról hoztam egy öreg , de digitális dekódert ami elvileg be kell hogy hozza Eutelsat 9A-t .A mutatvány nem sikerült , az antennát síkban forgatva nem jött be az adás.
Kérdés.Mennyire kell a hazai megadott 9 fok kelet ,transzponder 62 álláshoz képest megváltoztatni az antenna helyzetét?A fej vételi tartománya , 12 GHz környéke megegyezik.Mi a teendő?. :unsure:

Itt minden adatot megtalálsz! <<< A nagy helyzet, hogy gyakorlatilag a magyar UPC adatait kell beállitanod. A lap alján van egy glóbusz részlet is a kordinátákhoz! Ha nincs egy feltört dekodered, vagy egy UPC szerződésed (én kihoztam annak idején annak ellenére, hogy ezt nem akarták > 3500 Ft/hó volt.) akkor nehéz lesz a dolog! Egyet ne felejts el! Az LMB és a dekodolás is legyen digitális. Analog már nem műxik vagy csak nagyon kis sávon! Már leszereltem mert meguntam a magyar káoszpolitikát. Nálam egy dupla (2db) LMB volt az egyik az eutelsatra a másik az asrtára "nézett". 1500 TV adóm volt igy.

UI: mi ugyan a Hannover-Berlin vonal magasságában lakunk igy bejött minden!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27912 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Műholdas TV

Ja, és még egy! Lényegsen más (laposabb) szögbe kell itt beállitani! (Vertikálisan) A BRD közepe már 1000 km-rel északabbra van! ha peched van, akkor a hegyek betakarnak. Mi Niedersachsenben eléggé lapos területen lakunk így nekem belefért ....Itt egy jó kis lap . Itt beirod, hogy melyik műhold és hol laksz a BRD-ben. Ezután kiköpi a pontos adatokat!

Ezek itt a mai adatok ha pl. Berlinben laknál:
Empfang vom Satelliten Eurobird (-9°)
( latitude = 52.519°; longitude = 13.406°; timezone = 1 h)
Am 16 / 01 / 2013, müssen Sie die Satellitenschüssel um die senkrechte Achse zur Sonne
ausrichten, um genau 12h38 (Winterzeit). In der Sommerzeit eine Stunde addieren.
Für die Einstellung der waagerechten Achse, die Höhe über dem Horizont = 29.811°
LNB-Skew = 3.371°

Wer es doch mit dem Kompass machen möchte (nicht zum empfehlen)
Azimut = 185.545°
Höhe = 29.811°

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: blankuci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!