Kaució visszafizetése

Több
11 éve 10 hónapja #20212 Írta: attesz
Kaució visszafizetése téma létrehozva attesz által

Valaki tud abban segiteni hogy a lakás kaukciot jogosan csak 2-3 honap mulva akarja vissza adni a cégem ahol eddig dolgoztam. ???
Mi a hivatalos eljárás ebben az ügyben ???
Attesz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20233 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kaució visszafizetése

attesz írta: Valaki tud abban segiteni, hogy a lakás kaukciot jogosan csak 2-3 honap mulva akarja vissza adni a cégem ahol eddig dolgoztam? Mi a hivatalos eljárás ebben az ügyben ???Attesz


Hát ha jogosan akkor mi a gond? Szerintem ebben senki nem tud segiteni! Ha jogtalanul lenne, akkor is nehéz, de akkor fordulj ügyvédhez. Egyébként, ha az elhagyott lakás nem volt rendben, akkor meg is tarthatja a kauciót a bérbeadó, mert abból fog renováltatni! Ez a célja a kauciónak!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hete #30049 Írta: hajcsi
hajcsi válaszolt a következő témában: Kaució visszafizetése

DCT ez a kaucios dolog is erdekes.Sajna en ebben nem vagyok otthon,mert en nem berlek lakast(sajat).De egy ismerösöm tavaly szeptemberig berelt egy szep kis kerot.
3 havi kauciot tett le berleskor.Szeptember vegefele elköltözött,es kerte a kauciot,hiszen a lakas tökeletesen rendben volt.Na mar ,a tulajdonos közölte vele,hogy amig nem talal masik lakot,addig a kaucio marad,hiszen ha csak pl.decembertöl talal masik berlöt,akkor az okt.+nov.-t az ö kauciojabol fedezi.
A lenyeg hogy semmit nem kapott vissza.
En ugyan tuti ügyvedhez fordultam volna,de mondom en nem vagyok ebben otthon,nem tudom megteheti-e a tulaj vagy sem ezt a dolgot.

Hajcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 3 hete #30076 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Kaució visszafizetése

En ugyan tuti ügyvedhez fordultam volna,de mondom en nem vagyok ebben otthon,nem tudom megteheti-e a tulaj vagy sem ezt a dolgot.

Megteheti Hajcsi!
ha ezek a visszatartasok mind a Vertragban rögzitve voltak.
Megteheti, ha nem felmondasi idö betartasaval költözött ki.
Megteheti egy x szazalekot addig, mig nem jön meg az eves Nebenkostenabrechnung
a nevezett evre........,mert ugye ö nem fog Nachzahlungot fizetni a baratnöd utan.
Az, hogy "besenrein" az nem mindig ervenyes, hiaba igy diktalja a Mieterbund.
Ha a baratnöd dohanyzott a lakasban es sargak a falak tuti, hogy vagy neki kellett
volna, vagy a tulaj fogja a lakast ujonnan kifestetni, mert egy nem dohanyzo nem
fog beköltözni sarga falak köze.
A visszatartasnak sok miertje van de ezt te sem hoztad nyilvanossag ele.
De ha az uj berlö miatt, aki meg nincs, tartja vissza a Kautiot, akkor a baratnöd
nem tartotta be a felmondasi idöt es akkor joga van addig fizettetni vele, mig
tulajdonkeppen el a lakasszerzödes. :wait:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hete #30085 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kaució visszafizetése

hajcsi írta: DCT ez a kaucios dolog is erdekes.Sajna en ebben nem vagyok otthon,mert en nem berlek lakast(sajat).De egy ismerösöm tavaly szeptemberig berelt egy szep kis kerot.
3 havi kauciot tett le berleskor.Szeptember vegefele elköltözött,es kerte a kauciot,hiszen a lakas tökeletesen rendben volt.Na mar ,a tulajdonos közölte vele,hogy amig nem talal masik lakot,addig a kaucio marad,hiszen ha csak pl.decembertöl talal masik berlöt,akkor az okt.+nov.-t az ö kauciojabol fedezi.
A lenyeg hogy semmit nem kapott vissza..

Több okból is lehet ez, és teljesen törvényesen járt el a bérbeadó!
1 Ha van pl 3 havi felmondási idő, s ezt a bérlő nem tartja be!
2 Ha a kéró ugyan rendben volt (s ezt átvette a tulaj!) de pl. rezsi költségek ne lettek kiegyenlítve!
3 Átvette a tulaj a kérót, de utólag (bizonyithatóan!) valami kiderült, ami az átvételnél nem látszott.
(Én hallottam olyanról, hogy ellopott konektorokat tapétával leragasztották. (stb)

Mindenesetre, a szerződés számít! Ebben benne kell lennie a felmondási időnek is!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #30096 Írta: hajcsi
hajcsi válaszolt a következő témában: Kaució visszafizetése

Prosperus es DCT,
köszönöm valaszotokat,mint mondtam en nem berlek,sajat a lakas igy nem tudom mi hogyan van.Azt tudom hogy a lakas tenyleg rendbe volt teve,söt olyan dolgok is meglettek csinaltatva a tulajnak,amik nem voltak rendben.Az hogy a berletiszerzödesben pontosan mennyi felmondasi idö volt megjelölve,arra mar nem igazan emlekszem,pedig lattam :).Mindegy is vegülis,az is igaz hogy biztosan sok oka lehet egy nem visszafizetesnek.
:kiss:

Hajcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!