Kaució visszafizetése

Több
10 éve 5 hónapja #34279 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Kaució visszafizetése

Sziasztok! :kiss:

Még jó hogy eltelt már néhány nap, legalább lenyugodtam egy kicsit.
Mitgliedskontora utalt pénz (?) + Kaucio = 2016 juniusban jár vissza.
Ezt külön fel kell mondani. :whew:
Majd írok részletesebben az egészről.

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #34284 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kaució visszafizetése

Juditka írta: Még jó hogy eltelt már néhány nap, legalább lenyugodtam egy kicsit.
Mitgliedskontora utalt pénz (?) + Kaucio = 2016 juniusban jár vissza.
Ezt külön fel kell mondani. Majd írok részletesebben az egészről.

Ilyen szerintem nincs. Ez törvénytelen! ha a tulaj valahova beinvesztálta az az ö baja mert ezt igy nem tehette volna meg. Ha a kérót rendben átadtátok, akkor azonal (de lagálább is azonos hónapba amikor átadtatok a kérót) vissza kell kamattal együtt fizetnie! Ha lekötötte, fizesse vissza zsebböl! Rekalmáljátok!

Ui: ha viszont van erröl egy általatok is aláirt szerzödés,
hogy ekkor fizeti vissza akkor nem tudtok mit tenni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34285 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Kaució visszafizetése

Sziasztok!

Nem, nincs ilyen papírja sem neki, sem nekünk.
Most végre találtam a neten egy linket: www.brief-wechsel.de/l/kuendigung-mitgliedschaft#
Remélem ez jó a felmondáshoz. Ezt kitöltöttem, küldöm el. Érdekes módon a hölgy nem tudott nekünk semmiféle nyomtatványt adni ezzel kapcsolatban. Éppen nem volt nála. :(
Egyébként Hallesche wohnungsgenossenschaft "freiheit" e.G. a cég neve.
De érdeklődési szinten vagyok, és semmiképp nem szeretném ennyibe hagyni.

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #34288 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kaució visszafizetése

Juditka írta: Nem, nincs ilyen papírja sem neki, sem nekünk.
Most végre találtam a neten egy linket. Remélem ez jó a felmondáshoz. Ezt kitöltöttem, küldöm el. Érdekes módon a hölgy nem tudott nekünk semmiféle nyomtatványt adni ezzel kapcsolatban. Éppen nem volt nála.
Egyébként Hallesche wohnungsgenossenschaft "freiheit" e.G. a cég neve. De érdeklődési szinten vagyok, és semmiképp nem szeretném ennyibe hagyni.


Én ezt nem értem! Te (Ti) nem vagytok itt tagok, csak a bérbeadótok! Te csak egyszerű bérlő vagy! Ahogy irod a papirforma szerint sem irtatok alá semmilyen hasonló tagsági bejelentkezést! (??) Nektek csak a bérlakáshoz van (volt) szerződésetek. Ebben az esetben a kaució azonnal visszajár!

Vagy:

Nem olvastátok el amit aláirtatok és valóban egy tagsági jelentkezőlapot írtatok alá, aminél a "Genossenschaft" lekötheti a kauciótokat! Olvassátok pontosan el, hogy mit írtatok alá! Nekem van egy olyan gyanúm, hogy ti a tagsági jelentkezési lapot írtátok alá, s nem egy egyszerű bérszerződést! Szerintem valahol valamivel elköteleztétek magatokat és nem csak egyszerű lakás felmondási űgy ez! Így természetesen lényegesen rosszabbak az esélyeitek, mert lehet, hogy átvertek azzal, hogy nem informáltak megfelelően!!
(Azonnal vonjatok meg minden banki levonási jogot, ne csak a felmondási dátumtól!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34433 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Kaució visszafizetése

Sziasztok!

A Mitgliedschaft Kündigung-ra ezt a választ kaptam e-mailben:
"Die Kündigung einer Mitgliedschaft kann bis zum Schluss eines Geschäftsjahres erklärt werden."
Most viszont levélben ezt kaptam: hozzáteszem, hogy az általuk folyton hangoztatott Satzung-ot most kerestem meg a neten, mégy csak nem is láttunk ilyet.

Judit :)
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!