Elektromos fűtés - Nachtspeicherheizung

Több
11 éve 6 hónapja #24906 Írta: zitafi
Elektromos fűtés - Nachtspeicherheizung téma létrehozva zitafi által

Sziasztok!
Jelenleg éppen albérletet keresünk Németországban. Találtunk egy nagyon jó lakást, 1 hátránya van: Nachtspeicherheizung-os.
Leginkább negatívumokat hallottam róla, főleg azt, hogy nagyon drága.

Van valakinek tapasztalata az ilyen fűtésről?

üdv. Zita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24909 Írta: szabogabor
szabogabor válaszolt a következő témában: Elektromos fűtés - Nachtspeicherheizung

zitafi írta: Sziasztok!
Jelenleg éppen albérletet keresünk Németországban. Találtunk egy nagyon jó lakást, 1 hátránya van: Nachtspeicherheizung-os.
Leginkább negatívumokat hallottam róla, főleg azt, hogy nagyon drága.

Van valakinek tapasztalata az ilyen fűtésről?

üdv. Zita



Na erre én is kíváncsi lennék . Engem is riogattak az elektromos fűtéstől . Állítólag az olajfűtés is hasonlóan drága .. Valakinek tapasztalat???

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24910 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Elektromos fűtés - Nachtspeicherheizung

Kedves Zita !
Nem tudom, mennyire beszéled, de főleg olvasod a németet, sajnos magyar oldalt nem találtam:
Nachtspeicherheizung
Itt egyenesben a bérlők irogatnak tapasztalatokat.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zitafi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #24911 Írta: zitafi
zitafi válaszolt a következő témában: Elektromos fűtés - Nachtspeicherheizung

Köszönöm!
Valaki szerint ugyanannyiba kerül, mint más fűtési mód, de a többség szerint őrült drága. Lehet, hogy a többség nem ért hozzá? Vagy akik szeretik, azok mind ilyen lakások vermieterei :)
Tehát éjjel feltöltődik a szerkezet (létezik ez magyarul is? Magyarországon?) és nappal adja a meleget. Több hozzászólásban az van, hogy nagyon hideg tél esetén nem elég az esti töltés és nappal is kell használni az áramot.
A beállításokra nagyon kell figyelni. Ha hideg idő jön, előre be kell kapcsolni, hogy töltsön. Nagyon macerásnak tűnik az egész.
Szerintem a lakások nagy előnye, hogy nem kell a fűtéssel vacakolni. Pl fát vágni, figyelni a tűzre... De ennél a nachtspeicheres megoldásnál talán még a kazánnal való fűtés is egyszerűbb.
Valaki esetleg egyéni tapasztalattal?
Ez egy 82m2-es lakás lenne, szélső a házban, földszinti. Fűtés szempontjából mind hátrány.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24913 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Elektromos fűtés - Nachtspeicherheizung

zitafi írta: Köszönöm!
Valaki szerint ugyanannyiba kerül, mint más fűtési mód, de a többség szerint őrült drága. Lehet, hogy a többség nem ért hozzá? Vagy akik szeretik, azok mind ilyen lakások vermieterei :)
Tehát éjjel feltöltődik a szerkezet (létezik ez magyarul is? Magyarországon?) és nappal adja a meleget. Több hozzászólásban az van, hogy nagyon hideg tél esetén nem elég az esti töltés és nappal is kell használni az áramot.
A beállításokra nagyon kell figyelni. Ha hideg idő jön, előre be kell kapcsolni, hogy töltsön. Nagyon macerásnak tűnik az egész.
Szerintem a lakások nagy előnye, hogy nem kell a fűtéssel vacakolni. Pl fát vágni, figyelni a tűzre... De ennél a nachtspeicheres megoldásnál talán még a kazánnal való fűtés is egyszerűbb.
Valaki esetleg egyéni tapasztalattal?
Ez egy 82m2-es lakás lenne, szélső a házban, földszinti. Fűtés szempontjából mind hátrány.

Mi is most vagyunk (voltunk) uj lakas keresesben. Az ilyen futesre azt mondtak a "hozzaertok", hogy kb. 20-30%dragabb, mint a gaz.
Az olajfutesrol meg azt allitjak, hogy valamennyivel olcsobb. Bar itt azt is kell kalkulalni, hogy az olaj nem eg olyan "tisztan", mint a gaz. Esetleg szaga, tobb szennyezo anyag..
Engem mindenesetre meglepett, hogy egy rakas hazat futenek meg olajjal. Az elektromos futes meg nem lenne rossz, ha a skandinav futopaneleket hasznalnak. De amiket en lattam ilyen elektromos futeseket, azok mind kokorszaki technologia volt. Igy eleg hihetlen volt a csak plusz 20-30%, igy inkabb ezt nem hittem el es nem ilyen futesi rendszeru lakast valasztottunk:)
Ezek a hotarolos villanymegoldasok meg iszonyat macera lehet, mert ugye pont ejszaka fut fel es tarol hot, amikor pont nincs nagy igeny a magasabb hore:) Napkozben dolgozik az ember, akkor nem kell igazan futeni, du.-n hazaerkezeskor jo ha meleg van, ejszakara megint nem kell a hoseg. Ezzel pont ellentetesen dolgozik az ejszakai aramos, hotarolos cucc.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zitafi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24916 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Elektromos fűtés - Nachtspeicherheizung

Valaki esetleg egyéni tapasztalattal?

Azért linkeltem be, amit.
Most ha ide beírja valaki, hogy ennél prímább és olcsóbb fűtési mód a földön-sőt azon kívül- sincs, akkor az überelni fogja azt a sacc. sok beírást, akik németek és benne laknak és szerintük nem túl hatékony viszont legalább nem is olcsó??
Nem értelek.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!