Elektromos fűtés - Nachtspeicherheizung

Több
11 éve 6 hónapja #24917 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Elektromos fűtés - Nachtspeicherheizung

Mi laktunk ilyen futesu lakasban, de nem tudom mennyire mervadoak a tapasztalataim, mert Irorszagban volt, ott sok hazba nincs bevezetve gaz, es a villanyszamla csokkentese erdekeben meg mindig eleg elterjedt ez a tipusu futes. Ott ugyanis ejszaka feleannyiba kerul az aram. Eddig jol hangzik a tortenet, a gyakorlatban viszont teljesen hasznalhatatlanok voltak. Ahogy mahlzeit is irta, pont akkor fut, amikor nem kene :) es elvileg lehet valamennyire szabalyozni, de azert ez ritkan mukodik, es teljesen levenni nem is lehet. Tehat az eredmeny a kovetkezo lett: este 11kor bekapcsolt az ejszakai aram, felora-ora mulva tuzelt a futotest, es a szoba is tulmelegedett, reggel 8 korul kikapcsolt az aram es onnantol kezdve lassan kihult a futotest, delutanra mar futesnek se hire se hamva, lehet elovenni a hosugarzot :) Egy ujabb szerkezet esetleg tudja arnyalni ezt a metodust, de itt en nem is lattam ejszakai aramkedvezmenyt, nalunk legalabbis csak egy ora van, igy meg tenyleg teljesen ertelmetlennek tunik.
Es meg ruhakat sem lehet szaritani ezeken az elektromos vackokon.
Kivancsi vagyok mit irnak ezen a forumon, de sajnos nem tudok meg elegge nemetul. Osszefoglalva en nem javaslom, ha van mas lehetoseg. Sok sikert!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zitafi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24918 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Elektromos fűtés - Nachtspeicherheizung

Ezek a hotarolos villanymegoldasok meg iszonyat macera lehet, mert ugye pont ejszaka fut fel es tarol hot, amikor pont nincs nagy igeny a magasabb hore:) Napkozben dolgozik az ember, akkor nem kell igazan futeni, du.-n hazaerkezeskor jo ha meleg van, ejszakara megint nem kell a hoseg. Ezzel pont ellentetesen dolgozik az ejszakai aramos, hotarolos cucc.


Csak most, csak neked :woohoo: összeszedtem csekély német tudásomat és utánanéztem.
A feltöltés történik az olcsóbb, vezérelt éjszaka árammal, ebből kifolyólag viszont nem feltétlenül csak akkor fűt. A feltöltésre különböző időpontokkkal lehet szerződni, a leadást viszont Te állítod be.
Forrás:
Fűtés
Tud angolul.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24922 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Elektromos fűtés - Nachtspeicherheizung

Miklós írta:

Ezek a hotarolos villanymegoldasok meg iszonyat macera lehet, mert ugye pont ejszaka fut fel es tarol hot, amikor pont nincs nagy igeny a magasabb hore:) Napkozben dolgozik az ember, akkor nem kell igazan futeni, du.-n hazaerkezeskor jo ha meleg van, ejszakara megint nem kell a hoseg. Ezzel pont ellentetesen dolgozik az ejszakai aramos, hotarolos cucc.


Csak most, csak neked :woohoo: összeszedtem csekély német tudásomat és utánanéztem.
A feltöltés történik az olcsóbb, vezérelt éjszaka árammal, ebből kifolyólag viszont nem feltétlenül csak akkor fűt. A feltöltésre különböző időpontokkkal lehet szerződni, a leadást viszont Te állítod be.
Forrás:
Fűtés
Tud angolul.

Hidd el tudom, hogy mukodik:) AZok a kokorszaki vackok amiket itt betesznek nagyreszt, azok egy onmagaban allo, radiatorhoz hasonlo, csak epp nagyobb cuccok. Onmagaban a merete miatt a hotarolo kapacitasa nyusziful, a hoszigetelese meg nem olyan, hogy egyszer 0 hoenergiat enged ki, maskor meg annyit amennyit akarnal:) Biztos lehet nemileg szabalyozni, de ha "lezarod" akkor is annyi a hovesztesege, hogy efeleslegesen futi a lakast amig nem vagy otthon es dolgozol. Ez a koncepcio, pusztan ugy tudna ertelmesen es komfortosan mukodni, ha lenne egy min. 1.5m3-es hotarolo viztartalyod atommod leszigetelve es ehhez kapcsolodoan egy alacsony homersekletu, nagy futofeluletu(padlo, falfutes) futesi rendszerrel futenel.
Szimplan belathato, ha valaki elkepzeli a szauna futeset. Az egy ilyen futoradiator, csak a lakasban le van szigetelve. El lehet kepzelni, hogy a par szaz fokos "koveknek" belul milyen szigeteloanyag es reteg kellene, hogy az a futes normalisan szabalyozhato legyen:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #24979 Írta: Babusgato
Babusgato válaszolt a következő témában: Elektromos fűtés - Nachtspeicherheizung

Kedves Zita!
Nekem van egy házam, amiben elektromos fűtés van. Szerintem tiszta, modern, jól szabályozható, sőt előre programozható, energiatakarékos és nem jön ki drágábbra mint a gáz.Csak jól kell programozni. Remélem segítettem!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zitafi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24980 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Elektromos fűtés - Nachtspeicherheizung

Babusgato írta: Kedves Zita!
Nekem van egy házam, amiben elektromos fűtés van. Szerintem tiszta, modern, jól szabályozható, sőt előre programozható, energiatakarékos és nem jön ki drágábbra mint a gáz.Csak jól kell programozni. Remélem segítettem!

Skandinav elektromos futopaneles rendszered van vagy hotarolos ejszakai aramrol mukodo?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zitafi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24989 Írta: zitafi
zitafi válaszolt a következő témában: Elektromos fűtés - Nachtspeicherheizung

Köszönöm a sok választ!
Miklós: Azért írtam le a lakás tulajdonságait, hátha valaki le tudja írni, hogy ő kb egy ilyen lakásban lakik és X eurót fizet X fok átlaghőmérsékletnél. Az nekem nem teljesen elég, hogy drága a fűtési mód, mivel a lakás bérlete olcsó lenne. Tehát ha drágább, mint az olaj, az nem feltétlenül kizáró indok. Én arra lettem volna kíváncsi, hogy mennyire jöhet ki az ára, mivel így tudok kalkulálni, hogy drága lenne-e. A német fórum ráadásul régi.

mahlzeit: hőtárolós éjszakai áramról működő. Egyelőre még csak gondolkozok a lakásbérlésen.

Erről a lakásról inkább lemondunk (ha találunk másikat). Ha úgy van, hogy éjjel van meleg, délután meg már megfagyunk, akkor nincs értelme. Bár Babusgatonál meg jól működik. Lehet, hogy a fűtőtestek márkája, évjárata.....is nagyon fontos.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!