Provízió

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hete #30095 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Provízió

prosperus írta: Ez igy van dct. kollega Nemetben. Mindig es mindekor a vasarlo vagy a berlö fizeti a provisiot.:

Ezt tudom, értem is, annak ellenére, hogy nagyon nehezen (vagy sehogy) nem tudom elfogadni. Eddig soha ilyet nem is fizettünk, mert magunk keresgéltünk! Igen! Ez eléggé tipikus német szokás, de amit egyáltalán nem értek, az az, hogy ha nem közvetít akkor mi alapján akar kaszirozni??

Értsd: Ha X közvetiőhöz én megyek el, hogy adjon egy kérót, akkor nem ő keresett bérlőt hanem én kerestem nála kérót, mert pl. a weblapján fenn van! Ha X közvetitő pl. reagál az én hidretésemre, hogy "ezt vagy azt keresek" és talál nekem egy megfelelőt, akor közvetitett a bérbeadó és közöttem. Ekkor aktuális a provizió! Szóval munkáért provizió oké, elfogadható akkor, is ha én mint bérő fizetem, de "NEM" MUNKÁÉRT mi alapján??

:wait:

Nem tudom, hogy értve vagyok "é", Prosperus bajtárs? Különben sok hasonló fonákság van ilyen. Kolega elment (itt a BRD-ben!) a közjegyzőhöz, öröklés ügyben. Minden rendbe volt, a testvérével megegyeztek ki mit, hogyan és mennyit. Ezt leírta ott helyben a közjegyző, egy A4-es lapra. Aláírások, jó nagy pöcsét, copy mindenkinek, puszi és pá! 475 euront kért, a 34 perces munkáért. (Nem elírás: négyszázhetvenöt €)
:(

Én mindeig is mondtam a nejemnek, hogy mi pályát tevesztettünk! Nekünk
is valamilyen állami "szektának" kellene az alkalmazottja lennünk.

:chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hete - 11 éve 2 hete #30124 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Provízió

DECOTEXT írta: Nem tudom, hogy értve vagyok "é", Prosperus bajtárs?

Hogyne apukam ugy vag az agyam mint a beretva :clap:
En megertelek abban a Systemaban, hogy nem ö megy hozzad, marmint a Makler,
hanem te kerdezel ra a lakasra es te kered meg, hogy megnezhessed é aztatat.
Igen am. De.
A Makler a lakas tulajdonossal alairt egy Makleralleinauftragot ami annyit jelent,
hogy csakis ezen a Makleren keresztül lehet a lakast kiadni.
A masik, hogy azert vannak ezek a Maklerauftragok, mert a tulajnak nincs sem ideje
sem idege azzal foglalkozni, hogy Lechekkelje a te Bonitätodat.
Tulajdonkeppen ez a Maklerek fö feladata, hogy ellenörizzek finanzielle helyzetedet,
hogy tudsz e fogni egyaltalan lakbert fizetni.
A lakas mutogatas az egy Show a sok közül.
Ez van ez a törveny, itt elsz es ezt be kell nyelned. (tudom nem neked :chuckle: :chuckle: ),
mert mi mar teged ismerünk :clap: :clap:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hete - 11 éve 2 hete #30125 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Provízió

prosperus írta: Igen am. De.A Makler a lakas tulajdonossal alairt egy Makleralleinauftragot ami annyit jelent, hogy csakis ezen a Makleren keresztül lehet a lakast kiadni.
A masik, hogy azert vannak ezek a Maklerauftragok, mert a tulajnak nincs sem ideje sem idege azzal foglalkozni, hogy Lechekkelje a te Bonitätodat. Tulajdonkeppen ez a Maklerek fö feladata, hogy ellenörizzek finanzielle helyzetedet, hogy tudsz e fogni egyaltalan lakbert fizetni.:

Nos, ez eddig is világos volt, csak én azért furcsállom a dolgot, mert ha én pl. egy online közvetítőnél el akarom adni a kérómat, akkor súlyos lóvékat fizetek mint tulaj, azért, hogy a házam/lakásom/jurtám/iglum felkerüljön a netre! (Ott sem a vevő fizeti majd az online költségeket utólag.) Hogy lehet, hogy a bérleményeknél nem így van s nem a bérbeadó fizet a közvetítésért (Ráadásul olyanért is ahol semmit az ég adta világon nem csinált!!?! Ha X Fritz közvetítő böngészi a kérókeresők fórumát és ajánlatot tesz akkor rszerintem is rendben van!

Szóval tudom, hogy így van, de hogy ez nem fairplay az tuti!
Én pontosan ezért kerültem el mindig az ilyen közvetítőket!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hete #30147 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Provízió

Nos, ez eddig is világos volt, csak én azért furcsállom a dolgot, mert ha én pl. egy online közvetítőnél el akarom adni a kérómat, akkor súlyos lóvékat fizetek mint tulaj, azért, hogy a házam/lakásom/jurtám/iglum felkerüljön a netre! (Ott sem a vevő fizeti majd az

Nyugodj meg Deco :chuckle: :chuckle:
Ha te elakarod adni a kerodat, akkor mindössze 45/50 Euroba kerül 10 fotoval
az immobilienscout24-en. Tehat ennyit azert csak elbirsz es nem fizetsz sulyos
lovekat.
Az hogy a Maklereknek ezen dolgok at vannak adva, mar elmagyaraztam, hogy
miert is.........
Te is es mindenki lehet Makler csak ki kell kerni a § 34 C engedelyt = ca. 600 Euro.
Ha vegignezed az Immobilien honlapokat lathatod, hogy tele van russkival,
bangladeschivel, afgannal etc................tehat nem müveszet :whew:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #30179 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Provízió

mikulino írta: Kedves Decotext!
nekem pedig lehetőség szerint bútorozott albérlet kellenne.


Nálunk jelenleg is zajlik az albérlet keresés... mi is úgy indítottunk, hogy bútorozott legyen, lehetőleg csak 1-2 műszaki cikket kelljen venni. Na, ez az ami itt nem nagyon van. Ha fel is kerül 1-2 arra olyan hamar lecsapnak, hogy csak pislogsz nagyokat. Az ilyen lakásokra rengetegen pályáznak és szinte esélyed sincs egy némettel szemben, ha kiszeretnéd venni. Már odáig leadtuk, hogy legalább egy rohadt konyha legyen benne. Minden mást megveszünk mi, csak egy konyhát ne kelljen. Az azért nem kis pénz, főleg ha nem csak kaució hanem provízió is van. Már több, mint egy hónapja keresgélünk és semmi. :( A legtöbb teljesen üres, amiben mint mondtam, konyhapult/szekrény sincs. Az újságban meg leginkább csak az árakat írják le, plusz hogy mekkora. Ilyen zsákbamacskákra nem sok ideje van az embernek..

De hogy a témánál maradjak. A provízió engem is felháborított (és még most is), hogy miért is fizessem ÉN olyan esetben ha neten bukkanok rá a hirdetésre? Ha bemennék hozzájuk, megadnám a paramétereket, hogy milyen lakást szeretnék és ő felkutatná ezeket, akkor oké, minden további nélkül, de így? Sajnos ez is egy olyan dolog amit el kell fogadni és kész.

A másik a gondolkodásmód.... van aki 2 szobás 55 m2-es lakást nem ad ki csak szingliknek, más viszont 1,5 szobás 28 m2-es lakást kiad két főnek. Hát ilyen ez...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hete #30180 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Provízió

Joey01 írta: A másik a gondolkodásmód.... van aki 2 szobás 55 m2-es lakást nem ad ki csak szingliknek, más viszont 1,5 szobás 28 m2-es lakást kiad két főnek. Hát ilyen ez...

Eccerű! Teljesen logkus és érthető!! A jelszó: BONITÁS! Az az, ki a fizetőképesebb! Mikor fogjátok már fel, hogy ez nem málati szeretett otthon és nem jótékonysági szekta, hanem kemény üzlet és profit! Senkit nem érdekel a Te kényszered, igényed vagy szükséged! Ha 1 valaki egyedül álló, de keres 5000 -et (vagy többet) az megkapja a 150 négyzetméteres házat kerttel, de aki házas két gyerekkel és targoncás valahol, az asszony meg házatartásbeli, az még az 50 négyzetmért sem kapja meg mert kétes, hogy ezt egyáltalán fizetni tudja!
Most csak azon reménykedem, hogy ez nálad is helyrezökkent!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!