Provízió

Több
11 éve 2 hete - 11 éve 2 hete #30079 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Provízió

Sziasztok. Németországban mi a különbség a kaució és a provízió között? Konkrétan: találtam egy jó kis albit, amit egy ingatlanos hirdet. Mikor beszéltem vele, azt mondta, hogy nincs kaució, hanem 2 havi províziót kell neki fizetni. A províziót elbukja az ember, jól tudom?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hete - 11 éve 2 hete #30081 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Provízió

Én inkább olyat keresnék, ahol 2 havi kaució van, mert az nem veszik el! Hogy hogy nem találtál privát bérleményt? Az internet és az újságok tele vannak. Ha az ára magas falura kell menni, kicsit távolabb. Mire fizeted a proviziót? Te talátad, illetve kerested a bérleményt?!? A provizió azért jár az ingatlan közvetítőnek, ha közvetít, tehát ha ő talál meg téged, s meggyőz, hogy vedd ki!! (Ami előttem még nem teljesen tiszta, hogy miért a bérlő fizeti a proviziót, hiszen a bérbeadó adja oda a közvetítőnek, hogy keressen bérlőt! A megbizatás tehát a bérbeadótól van. Miért fizet akkor a bérlő?)
Lehet, hogy valamit nem értek?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hete #30082 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Provízió

mikulino írta: Sziasztok. Németországban mi a különbség a kaució és a provízió között? Konkrétan: találtam egy jó kis albit, amit egy ingatlanos hirdet. Mikor beszéltem vele, azt mondta, hogy nincs kaució, hanem 2 havi províziót kell neki fizetni. A províziót elbukja az ember, jól tudom?

Ahogy az előbb már írtam! Ez két teljesen különböző dolog! A kauciót a bérbeadónak fizetetd, a proviziót a KÖZVETÍTŐ ingatlanos kapja! A kauciót a tulaj elrakja a bankba, és ez a biztositék, hogy nem lépsz le renoválás nélkül s majd ha kiköltözöl rendbe átadsz minent akkor visszajár kamattal együtt). A proviziót a közvetítőnek fizeted (elvileg), ha közvetít. Ha Te találtad (pl interneten) akkor nem közvetít (szerintem), mert nem ő keresett bérlőt. Előttem az sem világos, hogy miért a bérbevevő fizetné ezt a provizíót, amikor nem ő a megbízó, hanem a bérbadó tulaj!?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #30088 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Provízió

Kedves Decotext!
Ez úgy volt, hogy én keresgéltem az albérleteket a neten.Lett volna privát albi is, de az olyan árban, hogy sajnos nincs annyi pénzem rá. A pillanatnyi albival kapcsolatban, felhívtam a megadott telefonszámot, hagytam ott hangüzenetet. Tegnap este visszahívott, és akkor beszéltünk ezzel kapcsolatban.Akkor mondta a hölgy, hogy neki kell fizetni províziót. Ezt én sem értem, hogy miért nekem kell ezt fizetni, hisz ha logikusan belegondolunk, akkor a tulajnak kéne ezt honorálni. Szóval nem tudom....
A netes újságokat azért nem néztem, mert ott nincsenek képek általában, nekem pedig lehetőség szerint bútorozott albérlet kellenne. Szóval nem tudom mi lesz, csak azt tudom, kb mennyit kell majd fizetnem ha minden rendben van...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hete #30089 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Provízió

Mikucino akkor mar pedig tudd :wait:
.

Akkor mondta a hölgy, hogy neki kell fizetni províziót. Ezt én sem értem, hogy
miért nekem kell ezt fizetni, hisz ha logikusan belegondolunk, akkor a tulajnak kéne
ezt honorálni. Szóval nem tudom....

Egen. Majd ha te allitod elö a törvenyeket ugy lesz, ahogy te szeretned :whew:
Amerikaban igy van, hogy mindig a tulaj fizeti a Makler provisiot, hogy
az most tulajdonjogrol vagy eppen berlemenyröl van szo, ist Wurst !
Nemetben is rebesgetik, hogy atveszik az Ami Systemat, de az ahogy minden
el fog tartani jo par evig.
Ez igy van dct. kollega Nemetben. Mindig es mindekor a vasarlo vagy a berlö
fizeti a provisiot.
Ez egy olyan kibaßas, ahogy a többi törvenyek is alkottattak !
Mindig a verebre, mindig a kicsire vetik a sulykot.
De, vannak ra peldak Mikucino, ha jo a beszelöked es kurvara egy mosolygos
Typus vagy akkor megbeszelheted vele, hogy reszletbe fizetsz es zsebbe. :chuckle:
Tudom nem szep amit a bacsi most felkinalt, de vagy megelsz a jeg hatan is vagy
beszakad alattad a jeg :whistle: :whistle:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hete - 11 éve 2 hete #30094 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Provízió

mikulino írta: A netes újságokat azért nem néztem, mert ott nincsenek képek általában, nekem pedig lehetőség szerint bútorozott albérlet kellenne. Szóval nem tudom mi lesz, csak azt tudom, kb mennyit kell majd fizetnem ha minden rendben van...

Ne válogass, és ne attól tedd függővé hogy "hogyan van bebútorzva". Jobban jársz a butorozatlanukól veszed ki (olcsóbb), s a neten egy nap alatt olcsón egy egész lakást be tudsz butorozni! Sőt, nem egyszer odaadják ingyen, csak el kell érte menni! (Újságok!) Ez azért van mert sok városban a "Sperrmüll" az az a lomtalanitás, nem kevés pénzbe kerül (s ritkán jönnek)! Ha viszont Te elmész érte, akkor neked csak egy kocsi bérébe kerül (Sprinter 1 óra ~15/20 euró)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!