Magyar név németesítése

Több
12 éve 2 hónapja #14476 Írta: kisne
Magyar név németesítése téma létrehozva kisne által

Felvetődőtt bennem egy két kérdés és erre szeretnék tőlletek választ kapni .
Pár éve itt vagyok Németországban, és egyre tőbb Németesitett nevü magyarral találkozok :blush: és meg kell hagyjam ,hogy az arcuk sokkal nagyobb mint a németeké :sick:

Nekem eszembe sem jut, hogy a nevemet Németre váltsam én magyar vagyok pár év után is és 20 év után is. :blush:

Vagy német névvel jobban élnek itt? vagy elvegyülnek ? nem hiszem kitünnek :sick:

Erről mit gondoltok elvárás itt a német név ????????

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14486 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Magyar név németesítése

Szia :-) szerintem talán ügyintézés szempontjából elképzelhető, hogy egyszerűbb a német név, meg talán zavarja őket, hogy nem ejtik helyesen a nevüket. (pl. nekem is a vezetéknevem végén egy "ny" van, amit ugye itt "ni"-nek ejtenek, van aki pozitívan veszi, mikor mondom, hogy kell ejteni, van akit nem érdekel, én javítom, mert a fülemet bántja :-P). Szerintem nem a név miatt érzi magát magyarnak vagy sem, mert pl. volt olyan, hogy megszólított a boltban egy német fiatalember, hogy jó hallani a magyar beszédet, az apja magyar származású, de már csak ő beszél magyarul, de a fia minden évben járt Magyarországon, és hogy hallott minket, előtörtek a jó emlékek. Kontra: hallom a magyar beszédet, mikor melléjük érek magyarul beszélve, egyből németre/angolra váltanak, csak ne kelljen beszélgetniük idegenekkel.
Azok a németesített nevűek (hacsak nem házasság révén vették fel a férj nevét), akik ezzel felvágnak - azok azok, akik elfordulnak a magyarul beszélőktől, viszont akkor is idegenek lesznek itt picit, ha már 30 éve itt vannak, függetlenül attól, hogy németül álmodnak, mert az igazolványban nem német város a születési hely :-P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14489 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Magyar név németesítése

Sziasztok!


Szerintem is az lehet az ok, hogy bonyolult a németnek kimondani a magyar neveket és így egyszerűbb az ügyintézés.
Az Én családnevem magyar (ahogy Én is), jó...nem rövid, de 10 esetből 11 szer nem sikerül a magyar anyanyelvű honfitársaimnak leírni :blink:
Képzeljétek akkor egy német mit kezdene vele :woohoo:
Lebetűzöm a nevem és még is sikerül elírni..... :pinch:
Van a cégnél egy névrokon. Ő pont ugyan erről panaszkodik. Pedig gyönyörű hangzatos magyar családnevem van.
Ha megyek (mert megyek) 99%, hogy változtatom, de csak tényleg azért ,mert már itthon is hülyét kapok az állandó betűzgetéstől.
De ígérem, nem fogok felvágni vele (sőt enyhén szégyenkezni is fogok :blush: )

üdv kfz B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14490 Írta: omeli
omeli válaszolt a következő témában: Magyar név németesítése

Légy büszke nevedre és hazádra is mert oda tartozunk soha nem fognak a bennszülöttek elfogadni ,26 évvel ezelőtt még rosszabb volt,szép lassan mondogasd nekik,hogy hogyan kell kiejteni a neved,majd belejönnek ,egyébként csak addig tolerálnak mig a rabszolgájuk vagy meg leszel:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14491 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Magyar név németesítése

A nevemre (a családomra) büszke is vagyok!
Az országom annyi sebet ejtett rajtam, hogy azon még gondolkozom....(hogy büszke legyek e)
A rabszolgaság most is meg van, köszönöm.
A befogadásról meg annyit, hogy vidéki gyerek létemre a nagy budapesti honfitársaim lenéznek, mert van egy csöpp tájszólásom...... bár itt élek már 10 éve. (nem igazán fogadtak be :huh: )

Viszont igazad van, belül a lelkem legmélyén Én is úgy gondolom, ezt nem kellene megtenni :unsure:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14493 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Magyar név németesítése

Sziasztok

Nem hiszem, hogy az ügyintézés miatt,

A volt barátom Münchenben ő is 25 éve kint él és természetesen Michael- lett :woohoo:
ha elmentünk sétálni és magyar hangot hallott akkor rőgtőn azt mondta meg ne szolalj magyarul, a hülye magyarokkal nem akarok beszélni. :sick:

Ugy érzem, egy idő után valahogy elszállnak maguktol vagy mi is ?
De nekem ez fura. Lehet én is igy fogok 20 év után dőnteni :blush: de most még ugy érzem én magyar vagyok mi a francnak titkoljam ,palástoljam , ugy is tudják 30 év mulva is ,hogy idegen vagyok itt.
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!