Magyar név németesítése

Több
12 éve 2 hónapja #14498 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Magyar név németesítése

Aki nevet akar változtatni, az már két hónap után nem akar magyarul megszólalni. A bibi csak az, ha megszólal németül. Merthogy németül meg csak dadog.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14499 Írta: omeli
omeli válaszolt a következő témában: Magyar név németesítése

Kedves KFZ
Csak magyar környezetben élő ember nem tud ebben a kérdésben állást foglalnii el kell telnie 10 évnek minimum idegen környezetben
sajnálom :blink:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14502 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Magyar név németesítése

Az en nevem eleg nemzetkozi. Altalaban nemetnek vagy angolnak neznek amugy is, neha francianak:)
A multkor megesett egy jo strory. Orvosnal voltam es az asszisztens holggyel probaltam kommunikalni. En a nemet nevu, aki epp csak makog valamit nemetul, probalkozok vmit eloadni, mire leesett a nevtablarol, hogy a holgy magyar. Mondtam volna magyarul tovabb, de erre o nezett erossen, hogy mit is akarok. Mire kiderult, hogy o eredeti magyar nevvel, magyar nagypapaval, magyarul ugyan nem beszel.. De a nevet sem akarta megvaltoztatni!
En meg altalaban nehezen tudom elmagyarazni a nemeteknek, hogy a nevem alapjan meg nem fogok tudni veluk tarsalogni az aktualis politikarol:)
A nevvaltoztatasrol meg annyit, hogy nemzetkozi kornyezetben a nevek "nemzetkozisednek", elobb utobb, ha tetszik ha nem. A keresztnev mindenkepp. A nemet kollegamat se Michaelnek hivjak, hanem "Majkel"-nek, pusztan mert van par kulfoldi. Nem kell nevet valtoztatni, valtozik az magatol, ha mindenki mas maskepp kezd el hivni:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: laolaj, Trixi0606

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Attila78
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 napja - 12 éve 5 napja #18265 Írta: Attila78
Attila78 válaszolt a következő témában: Magyar név németesítése

Az én nevem:Kirchknopf ez német,mivel a családom is kintről származik,nekem nem kell németesíteni(itt magyarban szenvednek a leírásával a hivatalokban).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 napja #18267 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar név németesítése

Nevünkben van "á" és "s" , keresztnevemben meg "a"-k. Hamar rátanultak a német kolegák a helyen s=sch és, hogy melyik az "á" és melyik az "a". Mindenesetre a telefonban én természetesen helyesen ejtem! Rászoktak! Sőt, lányom (sajnos) nem régen másodszor is férjhez ment. Az első férje mexicói volt, "Cisneros" a második, a mostani, canadai, de mindkét esetben megtartotta a magyar (leánykori) nevét!
Azt mondta "jó ez, ha én megszoktam, szokják meg mások is"...!!

;)

Különben is, nagy hirességek sem változtatják meg a
nevüket csak, azért hogy mások könnyebben ejhessék!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #18271 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Magyar név németesítése

en ugy tudom eleg sok hiresseg is megvaltoztatta a nevet, eppen praktikus szempontokbol, mint amikrol itt beszelgettetek.
En is gondolkoztam mar a nevvaltoztatason (keresztnev), az enyimben ZS van, amivel nem tudnak mit kezdeni sehol sem. Meg kiejteni se nagyon tudjak legtobben, leirni se, ha nagyon igyekeznek akkor SZ szokott belole lenni. Monogramnak Z-t kapok, ami meg a batyam monogramja eppen, ezert ez mindig nagyon fura nekem. Termeszetesen senki sem hiv a megszokott sajat nevemen, ami eleg fura idegen erzes. Meg nem erett meg annyira a dontes, h elinduljak a hivatalokba, de erosen erlelodik igy nehany ev utan. Ha csak annyi lenne, h hivatalos ugyeknel tovabb tart lediktalni, az meg nem zavarna, a vezeteknevemet is betuzni kell ugyis.. inkabb a mindennapokban, a bemutatkozas, nem ertik, nevtabla eseten neznek, nem mernek megszolitani, ha igen akkor meg ugye valami idegen valtozattal. :(
Lehet nem kene ennyire ragaszkodni, es lecserelni egy nemzetkozibb valtozatra? Vagy egy olyanra aminek nincs nemzetkozi valtozata :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!